een groot goed in Reimerswaal Middelburger Johannes Wisse viert honderdste verjaardag Man uit Borsele zwaargewond Theater de Mythe podium voor fotografie Orgel-panfluitconcert in Grote Kerk Kapelle Peutergroep Kiekeboe opent in Kruiningen Nova Musica zingt voor project in Oeganda Holistische massages in Eenhoorn Colijnsplaat BPZC Zaterdag 28 maart 2009 23 GOES - De expositie Van kieken naar kunst van het fotografencollec tief De Zutphense is tot en met 30 mei, tijdens openingstijden, te zien in theater de Mythe in Goes. Met de gratis expositie wil het col lectief laten zien dat het niet zo maar kiekjes maakt, maar de toe schouwers probeert te verleiden met portretten, landschappen en bijna abstracte composities. Thea ter de Mythe werkt het hele jaar sa men met FotoGroep Goes om foto grafie als kunstvorm dichter bij het publiek te brengen. KAPELLE - Het orgel-panfluitduo Martin Hans en Noortje van Mid delkoop geeft vanavond om 19.30 uur een concert in de Grote Kerk van Kapelle. Zij zullen samen mu siceren met het Christelijk Ge meenschappelijk koor Asaf uit Goes. Tijdens het concert wordt door de Stichting Woord en Daad een collecte gehouden voor vluch telingen in Colombia, die door de burgeroorlog uit hun huizen zijn verdreven. De entree bedraagt vijf euro voor volwassenen en twee eu ro voor kinderen tot 12 jaar. KRUININGEN - De reformatorische peutergroep Kiekeboe opent woensdag 1 april officieel zijn deu ren in de Dr. A. Comrieschool in Kruiningen. Wethouder I lans de Kunder van de gemeente Reimers- waal verricht om 14.00 uur de ope ningshandeling. Daarna wordt een samenwerkingsovereenkomst gete kend tussen de school en Kinder opvang De Bevelanden. Kiekeboe is gehuisvest in het schoolgebouw, wat het mogelijk maakt om een goede lijn richting de basisschool in te zetten. KAPELLE - Koor en combo Nova Musica uit Kapelle-Biezelinge houdt zaterdag 4 april een sponsor actie ten bate van met aids besmet te weeskinderen in Oeganda. In de Ontmoetingskerk zingt het koor vanaf 15.00 uur alleen liederen op verzoek. Daarnaast worden er lie deren per opbod verkocht. Die worden gezongen door Nova Musi ca en de troubadours Theo van Te- ijlingen en Engel Reinhoudt. Kin deren kunnen zich uitleven met oud-Hollandse spelen. De middag duurt tot 17.30 uur. Zwembad Den Inkel in Kruiningen: het binnenbad is dicht op zondag, het buitenbad daarentegen mag in de zomer wel op zondag open zijn. foto Rolf de Feijter MIDDELBURG - Johannes Wisse uit Middelburg is gisteren honderd jaar geworden. Burgemeester Koos Schouwenaar feliciteerde de eeuweling in servi ceflat De Middelburcht waar hij sinds 1978 woont. Johannes Wisse werd in Aagteker- ke geboren. Toen hij nog een baby was, verhuisde het gezin naar een boerderij aan de Rapenburgseweg onder de toenmalige gemeente Domburg. Daar woonde hij tot 1978. Zijn beroep was boer en later was hij ook nog vrachtwagenchauffeur bij de PZC. Tot op hoge leeftijd heeft hij auto gereden, maar zes jaar geleden stopte hij hiermee. De honderdjarige was getrouwd met Wilhelmina Corré. Hij is sinds 1993 weduwnaar en heeft vijf kinderen, van wie er twee zijn overleden, drie kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. In De Middelburcht heeft hij het prima naar zijn zin en hij wil daar graag blijven wonen. RITTHEM - Bij een ongeval op een bedrijfsterrein aan de Engeland- weg in Ritthem is gistermorgen een 33-jarige vrachtwagenchauf feur uit de gemeente Borsele zwaargewond aan zijn arm en been geraakt. Hij is met de trauma helikopter overgebracht naar het ziekenhuis in Rotterdam. Tijdens het lossen van een trekker met op legger gleed een stalen buis van on geveer 9000 kilo van een heftruck. Deze buis raakte de chauffeur, die bij zijn vrachtwagen stond. COLIJNSPLAAT - In Kunsthuis De Eenhoorn in Colijnsplaat wordt za terdag 4 en zondag 5 april uitleg ge geven over holistische massages. Beide dagen (aanvang 9.30 uur) zijn bedoeld om de beginselen van holistische' massages onder de knie te krijgen. Deze massagevorm richt zich niet alleen op de spie ren, maar ook op geestelijke ont spanning. Deelname kan indivi dueel, maar per koppel is handi ger. Een trainingsdag kost vijftig euro. www.eenhoorntrec.nl/ont-wikkeling De attracties van de kermis in Hansweert draaien dit jaar voor het eerst op zondag. foto's Willem Mieras SQY Rocking Team, dit jaar de afsluitende band op Dijkrock bij Bath, begint zaterdag 18 april om middernacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71