Zondagsrust is en blijft Home-Start Goes zoekt vrijwilligers 'Een kermis die dicht is op eerste paasdag is niet meer van deze tijd' Drie gewonden Kats 22 I Zaterdag 28 maart 2009 PZC Voetbalclub Kapelle kan eindelijk intrek nemen in nieuwe ruimtes Legpenning voor trouwe vrijwilligers te een tijd own en eett> tijd, y&att.... Per 1 april 2009 gesloten ,rt\o§- door Raymond de Frel KAPELLE - De spelers van voetbalve reniging Kapelle kunnen vanaf vandaag gebruikmaken van zeven nieuwe kleedkamers. De beroem de en beruchte 'derde helft' kan voortaan worden doorgebracht in een nieuwe, ruimere kantine. Burgemeester Siebe Kramer van de gemeente Kapelle en kinderbur gemeester Bart Zondervan ver richtten gistermiddag de officiële opening van de nieuwe ruimtes. Daarmee gaat een langgekoesterde wens in vervulling, weet vrijwilli ger onderhoud en accommodatie- GOES - Wim en Nel Joziasse werden gisteren in het zonnetje gezet in zorg centrum Ter Weel in Goes. Wethouder Rinus Dieleman overhandigde hen de vrijwilligerslegpenning van de gemeente Goes. Wim (83) en Nel (78) zijn al jaren actief als vrijwilliger in Ter Weel. Ze zijn de drijvende kracht achter de kerkdiensten en helpen bij allerlei activiteiten, foto Willem Mieras Hartelijk dank aan de vele trouwe klanten, zonder u zou mijn bedrijf niet zo succesvol zijn geweest \Ne< door Frank Balkenende GOES - Home-Start Goes zoekt vrij willigers die ouders met jonge kin deren willen ondersteunen bij de opvoeding. Het opvoedondersteuningspro- gramma van Humanitas is t februa ri in Goes begonnen, mede dank zij subsidie van de gemeente en woningcorporatie RWS. Ouders met één of meer kinderen onder de zeven jaar kunnen, als het hen even te veel wordt, een beroep doen op Home-Start. Getrainde vrijwilligers, die worden aange stuurd door een coördinator, kun nen vervolgens praktische en men tale hulp bieden. Wie vrijwilliger wil worden, moet zelf opvoedervaring hebben, hetzij beleid Triest de Jonge. „Al met al zijn we vier jaar in onderhande ling geweest met de gemeente. Er zijn alternatieve locaties bekeken, er is sprake geweest van samenwer king met andere verenigingen, maar uiteindelijk zijn we toch op de huidige locatie aan de slag ge gaan. Het moest ook echt, want het oude gebouw was tot op de draad versleten." Drie oude kleed- kamefs worden voortaan als mate- riaalhokken gebruikt. Eerst had voetbalvereniging Kapelle zes kleedruimtes tot haar beschikking, nu is dat er dus een meer. Aanwezigheid op de Woningexpo op zondag kon niet, maar de kermis in Hansweert draait dit jaar voor het eerst wél op de 'dag des Heren'. Hoe rekbaar is de zondagsrust in Reimerswaal? door Luc Oggel Voormalig WD-raadslid Marijke van der Meijden noemde Reimerswaal al eens een 'Staphorst tus sen de Scheldes'. Dat was vorig jaar, naar aanleiding van het feit dat de gemeente afzag van deelna me aan de Woningexpo. De zon dagsopenstelling van die driedaag se beurs in de Zeelandhallen lag daaraan ten grondslag. Rond de zelfde beurs waren de afgelopen weken opnieuw perikelen. Rei merswaal was nu wel op vrijdag en zaterdag present, maar van ambtelijke bemensing van de ge meentelijke kraam op zondag werd te elfder ure afgezien. Daar mee zou tegemoet worden geko men aan bezwaren vanuit de be volking. Schriftelijke vragen van - opnieuw - de WD hadden geen effect, waarop raadslid Sylvia Schouwenaars aankondigde zeifin de stand te zullen staan. Het Woningexpo-besluit staat in schril contrast met een ander be sluit dat het college vorige maand heeft genomen, namelijk dat de kermis in Hansweert voortaan op zondag geopend mag zijn. Op 12 april gebeurt dat, na een behoorlij ke lobby van de dorpsraad, voor het eerst. Wat de Reimerswaalse burgemees ter Jan Huisman (CDA) betreft is dat echter geen voorbode voor an dere dorpen in de gemeente. Hij benadrukt dat de zondagsrust 'een groot goed is'. „De samenstelling van de Hansweertse bevolking is wezenlijk anders dan die van ande re dorpen, waardoor er wat meer mogelijkheden zijn met betrek king tot de zondagsrust. Er wordt bijvoorbeeld al jarenlang een Burgemeester Jan Huisman van Rei merswaal. dweilbandfestival gehouden in Hansweert, dat zou in een ander Reimerswaals dorp absoluut niet kunnen." Volgens Huisman wordt de 'uit zonderingspositie' van Hansweert geaccepteerd door het ortho dox-christelijke deel van de bevol king. „Men hoeft er niet te komen, dus men heeft er ook geen last van. Anders is het op zo'n Wo ningexpo, waar Reimerswaal als ge heel centraal staat. Je moet dan re kening houden met de traditione le sfeer. Reimerswaal heeft nu een maal veel kerken." Hoewel naar schatting zo'n 35 a 40 procent van de Rei merswaalse bevolking - een minderheid dus - ortho dox-christelijk is, wordt er wat Huisman betreft niet getornd aan de zondagsrust. „Het hoort ge woon bij deze gemeente, in alles wordt er rekening mee gehouden. In Kruiningen is er bijvoorbeeld elk jaar op een zaterdag in septem ber een grote braderie, maar voor middernacht is alles afgelopen en opgeruimd. Ook de festiviteiten op de Mosseldag in Yerseke zijn om twaalf uur klaar." Het valt Huisman op dat er welis waar wordt gehecht aan traditie, maar dat er net zo goed respect is voor andersdenkenden. „Neem nu de Tour de France die in 2010 op zondag door de gemeente komt. Er zijn hier ook mensen die daar niet gelukkig mee zijn, maar zij zullen het niet blokkeren." door Luc Oggel HANSWEERT - Directeur René Duursma van Duursma Kermisorganisatie BV, exploitant van de kermis in Hansweert, is blij met het besluit van het college dat de attracties ook op zondag mogen draaien. „Een goe de zaak, het is eigenlijk niet meer van deze tijd dat een kermis op eerste paasdag is gesloten", zegt hij. De Hansweertse kermis wordt dit jaar gehouden van za terdag 11 april tot en met woensdag 15 april. Duursma verwacht dat het druk wordt op zondag 12 april. „Het zal wellicht ten koste gaan van het aantal bezoekers op de andere dagen, maar nu we de zondag erbij heb ben denken we eraan om in het vervolg een andere dag (woensdag) te laten vallen." Het in het Noord-Hollandse Hippolytushoef gevestig de bedrijf van Duursma tekent voor het derde jaar achtereenvolgende jaar voor de kermis in Hansweert. Ook de kermissen in Rilland, Kruiningen en Yerseke neemt hij voor zijn rekening, naast nog zo'n ruim vijf tig andere kermissen in Nederland. De exploitant sluit niet uit dat de kermis ook in de andere Reimers waalse dorpen waar hij staat in de toekomst op zon dag mag draaien. „Er moet 4an natuurlijk wel draag vlak voor zijn. Laten we eerst maar eens kijken hoe het in Hansweert uitpakt." Ook met een andere attractie in Reimerswaal, zwem bad Den Inkel in Kruiningen, wordt wat coulanter omgesprongen als het gaat om de zondagsrust. Daar doet zich de opmerkelijke situatie voor dat het bin nenbad op zondag dicht is, terwijl het buitenbad daarentegen in de zomermaanden wél zeven dagen per week open mag zijn. „Ik denk dat de gemeente vanwege de toeristen een uitzondering maakt", zegt' bedrijfsleider Maartje van Rijkom. „Het is natuurlijk goed dat er van zo'n buitenaccommodatie zoveel mo gelijk gebruik wordt gemaakt." Van Rijkom zou het op zich wenselijk vinden dat het binnenbad ook op zondag open zou mogen zijn, maar heeft tegelijker tijd wel begrip voor de zondagsrust. „Voor Hans weert is het in elk geval goed dat de kermis op zon dag mag draaien." Nog een 'twijfelgevalletje': het Dijk- rockfestival bij Bath wordt dit jaar vrijdag 17 en zater dag 18 april gehouden, maar ook een beetje zondag 19 april. De afsluitende band SQY Rocking Team trapt volgens het programma op de Dijkrock-website zaterdag namelijk pas om middernacht af. door een eigen gezin of door een baan waarin met kinderen wordt gewerkt. Belangrijk is dat de vrij willigers problemen in gezinnen kunnen herkennen. Het is niet de bedoeling dat de vrijwilligers onge vraagd taken van ouders overne men, maar dat ze juist ouders op een optimistische manier helpen om zelf de problemen op te los sen. Hulpverlening is dan ook een te zwaar woord voor Home-Start. Gemotiveerde vrijwilligers kunnen zich melden bij Dineke Krutwagen van Ho me-Start Goes. Tel.: 06-13688260; email: homestartgoes@gmail.com. Home-Start is gevestigd aan de Evert- senstraat 15. Meer informatie is te vin den op: www.home-start.nl. door Raymond de Frel KATS - Bij een ernstig ongeval op de ie Deltaweg in Kats zijn donder dagavond rond half twaalf drie mannen gewond geraakt. Door nog onbekende oorzaak sloeg de auto van een 18-jarige be stuurder uit Zierikzee met twee in zittenden uit de gemeente Schou- wen-Duiveland (18 en 19 jaar) over de kop en belandden in de sloot. De brandweer moest de beknelde mannen uit de auto bevrijden. De bestuurder mocht na onderzoek het Oosterscheldeziekenhuis in Goes weer verlaten. Hij is vervol gens aangehouden en in verzeke ring gesteld, omdat hij zijn passa giers met zijn rijgedrag in levensge vaar heeft gebracht. De twee inzit tenden liggen nog in het zieken huis. Een van hen is zwaarge wond. De traumahelikopter werd opgeroepen, maar die hoefde uit eindelijk geen slachtoffers te ver voeren. Een politie-agente raakte tijdens de hulpverlening ook ge wond. Zij sprong over de sloot om de slachtoffers te helpen en liep daarbij een enkelkwetsuur op. De inzittenden raakten bekneld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70