Zeeland PZC Fracties: voorrang aan Ballotstraat Doodzieke hond weg bij baasje Brugman 21 BEVELANDEN-THOLEN 29 22 en 23 Goese raad kan moeilijk keuzes maken uit lijst grote projecten. Postweg is geen scheiding meer zeeuwse EEZE23KS Proeverij ZONDAG GEOPEND VAN 11. -17. Kerkbesturen zien af van stappen tegen Hendrikse Zaterdag 28 maart 2009 Zondagsrust is en blijft groot goed in Reimerswaal Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Goes moet de druk bere den Buys Ballotstraat eerder veili ger maken dan 2015, zoals op de prioriteitenlijst van het college van B en W staat. Dat wensen PvdA en D66, en ook het CDA zou er niet direct op tegen zijn. Dat is de magere uitkomst van een debat over welke grote projecten Goes al dan niet moet uitvoeren. Dat debat kenmerkte zich donder dagavond door onduidelijkheden, aannames en onzekerheid over de financiële slagkracht van Goes in de komende jaren. De raad kon nauwelijks keuzes maken uit een door het college samengestelde lijst met grote(re) projecten. De he te aardappel werd dan ook wijse lijk doorgeschoven. Om in een uur tijd knopen te kun nen doorhakken over een lijst waarop voor de komende zes jaar zo'n slordige 130 miljoen euro aan investeringen staan, is een gede gen en informatief voorstel vereist. Daaraan ontbrak het, vonden veel raadsleden. Het is lastig keuzes ma ken als de financiële onderbou wing, eerdere prioriteitenlijsten, de historische context en samen hang van projecten ontbreken. Zo lieten WD en PvdA Weten - als er dan toch keuzes moeten worden gemaakt - minder belang te hech ten aan het spoorproject (50 mil- Een meerderheid in de Goese raad vindt dat niet tot 2015 moet worden gewacht om de Buys Ballotstraat veiliger te maken, vooral voor fietsers. joen euro, waarvan Goes een klein deel draagt). Daarin zitten wel drie tunnels aan de Van Hêrtum- weg en Kloetingseweg, die moeten zorgen voor een betere doorstro ming van het wegverkeer. In die zin is het spoorproject nauw verbonden met een aanslui ting op de A58 in Goes-Zuid, een zuidelijke ontsluitingweg, verbete ring van de Van Hertümweg en aanleg van het Poelplein bij bedrij venterrein Poel I. Als de raad één onderdeel schrapt, renderen de an dere projecten (een stuk) minder. Financieel zijn de vooruitzichten niet zo rooskleurig. De gemeente stevent af op fikse tekorten. Wet houder Sophie van 't Westeinde kan pas meer duidelijkheid bieden als de rijksuitkering én de effecten van de crisismaatregelen van het kabinet bekend zijn. Wellicht draagt het Rijk (veel) bij aan de ge wenste afslag A58. In mei moet die informatie er zijn en krijgt de raad een beter beeld. PvdA-fractievoorzitter Henk Hoo- gerland verwacht er niet te veel van: „We hebben hele grote ambi ties, alleen weten we niet hoe we die moeten financieren." door Raymond de Frel GOES - De inspectiedienst van de Dierenbescherming Zeeland heeft deze week een hoogbejaarde, doodzieke hond en een aantal an dere verwaarloosde dieren wegge haald bij hun Zuid-Bevelandse baasje. Na een melding trof de Dierenbe scherming in een kleine eensge zinswoning vier honden, vijf kat ten en een schildpad aan. De eige naar was door omstandigheden niet in staat om voldoende voor al le dieren te zorgen. Ook kon hij ze geen medische hulp bieden. Na overleg besloot de eigenaar vrijwil lig afstand te doen van de dieren. De hoogbejaarde hond was er zo slecht aan toe, dat de dierenarts niets anders restte dan hem te la ten inslapen. De andere dieren zijn door de die renambulance naar een dierenasiel gebracht. De Dierenbescherming kon giste ren geen specifiekere omschrijving geven van de locatie waar de ver waarloosde dieren zijn aangetrof fen. Tip? redactie@pzc.nl LEWEDORP - Eindelijk! Lewedorp is geen door gaande weg meer met aan weerskanten bebou wing. De Postweg, ooit De Rijksweg, is dusdanig onder handen genomen, dat Lewedorp een plek je is geworden met een centrum. De Borselse wethouder Marga Vermue en gedeputeerde Toi- ne Poppelaars, die samen met de dorpsgemeen schap flink aan de herinrichting hebben moeten trekken, openden de Postweg gisteren officieel. In een koetsje arriveerden ze op het plein voor de kerk, waarnaast inmiddels ook de brandstof- fenhandel verdwenen is. foto Lex de Meester Cytisus racemosum (Kamerbrem) Potmaat 17cm. A 9.99 *%yy Koudekerke Provinciaatóeweg tussen Vlissingen en Koudekerke. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl intratuin Goes, Marconistraat 34,Telefoon 0113-246080 Hulst* Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 www.brugman.nl SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS Naar ingesleten gewoonte belegt de cafébaas in Terneuzen met grote regelmaat proeverijen. De ene keer draait alles om wijnen, de andere keer staan de Bel gische bieren centraal. Zo'n proe verij is een feest en de belangstel ling ervoor is dan ook groot. Laatst liep de bierproeverij erg uit. Veel proevers haalden maar net het einde, wat onvast op de benen. De een liet zich - verstan dig - ophalen door familie. De ander ging op de fiets naar huis. Zo ook die man, die op een fat aan de Scheldedijk woont. Hij was heelhuids thuisgekomen, dat wel. Maar de volgende ochtend trof hij wel z'nfiets aan, gepar keerd tegen de bank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69