Regels kassen tikje strenger Milly next top horse? Dierenartsenpraktijk begint met consultatiebureau puppy's s Raad keurt plan voor buitengebied na paar wijzigingen goed. Praktijk Sentosa geopend in Zierikzee Atleten beginnen actie met 'RoPaRunwijn' Kwaliteitscertificaat voor Fysant Zierikzee Eerst een boom, straks het fruit PZC bezorgers.nl PZC Zaterdag 28 maart 2009 25 door Melita Lanting ZIERIKZEE - De regelgeving rond de kassen op Schouwen-Duiveland is wat aangescherpt. Warmwaterbuf fers bij de kassen worden alleen toegestaan in de concentratiegebie den voor de glastuinbouw in Oos- terland en Sirjansland. Dat is op aangeven van de gemeenteraad als nog vastgelegd in het bestem mingsplan buitengebied. Dit gebeurde op initiatief van Alert! en GroenLinks. Beide par tijen hebben grote moeite met de hoge silo's naast de kassen. Het is RILLAND - „Zodra ik de stal binnen kom, staat ze te hinniken van blijd schap", vertelt de trotse Shirley Kats (27) uit Rilland. Haar paard Milly maakt kans op de titel Hol land's Next Top Horse. Shirley heeft Milly pas twee dagen geleden ingeschreven voor de paar- denwedstrijd, die alleen via inter net te volgen is, en heeft nu al 129 stemmen. „Het is niet de bedoeling dat de paarden goed kunnen springen of een mooie dressuur kunnen doen, ze moeten gewoon een mooie uit straling hebben en goed verzorgd zijn", zegt Shirley. „Ik heb haar aangemeld omdat ik haar een prachtig paard vind." Merrie Milly (6) heeft al heel wat meegemaakt in haar korte leven in hun ogen landschapsvervuiling. Ook hebben ze moeite met de ver ruiming van de regels voor de hoogte van kassen. Voordat de si lo's en kassen aan het zicht ont trokken zijn door groen, zijn jaren verstreken. De partijen twijfelen aan het nut van hoge kassen om dat niet bewezen is dat hogere kas sen een positieve invloed hebben op energieverbruik en klimaat. Ze hadden het liefst gezien dat de hoogte van zowel de buffers als de kassen beperkt was gebleven, maar daarvoor was onvoldoende steun. Beperking van de gebieden waar de hoge buffers mogen staan, was politiek wel haalbaar. Het nieuwe bestemmingsplan bui tengebied is op het allerlaatste mo tje. Als veulen is ze verstoten door haar moeder. Daarna heeft ze bij drie eigenaars geleefd voordat Shirley haar tegenkwam op Markt plaats. „Ze stond bij de laatste eigenaresse altijd buiten, ze had zelfs een groe nige vacht omdat ze altijd in het gras lag en haar manen zaten volle dig in de klit", vertelt Shirley. Nu gaat het een stuk beter met Milly. Shirley en zij hebben veel plezier tijdens rijlessen en het meest tijdens hun favoriete onder deel: springen. Milly laat zich ook maar wat'graag berijden door Shirley's zoontje Bryan (5). Voor meer informatie over de wed strijd en om op Milly te stemmen: www.hollandsnexttophorse.nl. ment op nog twee punten bijge steld. Zo mag van de gemeente raad aan de Meeldijk in Burgh-Haamstede toch een paar- denhotel komen en wordt het proeflokaal van de wijnboerderij Dreischor in het bestemmingsplan opgenomen als 'partycentrum'. Over het paardenhotel wordt al ja ren gesproken. In 2006 had de ge meenteraad zelfs al concrete toe zeggingen gedaan aan de initiatief nemer. Het wachten was echter op het nieuwe bestemmingsplan Een paardenhotel mag, evenals een partycentrum in Dreischor. De gemeenteraad voegde deze op het laatste moment toe aan het plan buitengebied. door Melita Lanting ZIERIKZEE - „Eet hij goed?", vraagt Marie-Antoinette Hameeteman aan de baas van pup Chivas. Dat is het geval. Chivas is zelfs flink aan gekomen de laatste maand. „Wel oppassen dat hij niet te dik wordt", waarschuwt ze. De bordeaux dog is nu vijf maan den oud en komt voor de derde keer op het puppyconsult; een soort consulatiebureau voor pups waar de dierenartsenpraktijk Schouwen-Duiveland onlangs mee begonnen is. Para-veterinairs Hameeteman en haar collega Dian- ne van der Heuvel (tevens gedrags deskundige) nemen de maandelijk buitengebied. Het proeflokaal in Dreischor functioneert zelfs al eni ge tijd maar ook hier moest een en ander nog vastgelegd worden in het bestemmingsplan. Bij de gerheente liggen overigens wel een paar verzoeken om hand havend op te treden tegen het proeflokaal. Met deze laatste wijzigingen heeft de gemeenteraad het bestemmings plan buitengebied goedgekeurd. Sinds 2000 werd daar al aan ge werkt. Het proces heeft lang stilge legen omdat de provincie eerst een nieuw omgevingsplan moest maken en vaststellen. Daarna is het snel gegaan en is het plan in tweeënhalf jaar geschreven en vast gesteld. se controles voor hun rekening. „We volgen een dier in principe een jaar. Voor de meeste mensen geeft dat toch wat extra zeker heid." „Ik vind het wel prettig", zegt Chantal, de baas van Chivas. „Je loopt niet met ieder wissewasje naar de dierenartsen en dit geeft toch wat meer vertrouwen." Het puppyconsult is ook niet ver gelijkbaar met een gewoon bezoek je aan de dierenarts. Het is vooral bedoeld om de groei van het dier en de ontwikkeling van het gedrag te volgen en - waar nodig - wat ad viezen te geven. „Mensen krijgen ook iedere keer een gezondheids ZIERIKZEE - Sentosa is de naam van een nieuwe praktijk voor massage en rebirthing. Eigenaresse Esther Hanewinckel is gespecialiseerd op het gebied van lichaamsmassage en emotionele connectie van geest en lichaam. Rebirthing is een ademshalingtech- niek waarbij het innerlijk wordt 'gemasseerd'. De praktijk is gevestigd in de Meel- straat in Zierikzee. www.massage-zierikzee.nl ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landrunners hebben samen met wijnhuis Orce een actie opgezet. Van het wijnhuis wordt rode- en witte wijn en rosé betrokken en onder de naam RoPaRunwijn doorverkocht aan bedrijven en par ticulieren. Café De Biet in Zierik zee zal de wijn ook schenken. De atleten van Schouwen-Duiveland zijn de actie gestart om de Ro- PaRun (een sponsor-estafette- tocht) te steunen en promoten. ZIERIKZEE - Fysant, een praktijk voor manuele en fysiotherapie in Zierikzee, heeft een HKZ-certifice- ring gekregen. Dit keurmerk wordt uitgereikt door de stichting harmo nisatie kwaliteitsbeoordeling in de zorg. Bedrijven moeten aan ver schillende kwaliteitseisen voldoen voor een certificaat wordt toege kend. Fysant is het eerste bedrijf op Schouwen-Duiveland dat dit certificaat heeft ontvangen. rapportje mee", zegt Hameete man. Er worden ook praktische za ken besproken. 'Over de maat van de halsband bijvoorbeeld of hoe je een pilletje geeft. Daar zijn speciale worstjes voor, laat Marie-Antoinette zien. Daar druk je een pilletje in en dan moet de hond het zo op eten. Alleen gaat dat wel eens mis, zoals bij Chi vas. De worst is op maar het pille tje spuugt hij gewoon weer uit. Dan maar even op de andere ma nier: bek open, pilletje er in en de bek even dichthouden. Chivas.vindt het allemaal prima. Hij staat even later weer te kwispe len alsof er niets gebeurd is. DREISCHOR - Zo, die staat. Peter, leerling van de de tuin bij Manege Balans in Dreischor. De leerlin- Nog deze week gaan de kinderen verder met het Beatrixschool in Zierikzee, plant samen met gen van de school voor zeer moeilijk lerende kin- verder verfraaien van de lap grond door het plan oud-atlete Nelli Cooman en Schouwen-Duiveland- deren kunnen er vanaf nu terecht in het kader ten van haagjes. Later zullen ze er onder meer wethouder Wijnand Renden de eerste boom in van het Lol-project: leren op locatie. fruit verbouwen. foto Ronald den Dekker bel 0800 - 022 27 10 WeGGNeR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61