honderdste goal ook maak' Faillissement Moeskroen afgewend de (Lék \lt\ï Oud-voorzitter Dufermont vindt nieuwe investeerder. I Mooie serie De Croock tijdens Grand Prix Dallinga/Fast laat in eigen huis punt liggen Notaris Stolker haalt Zaman Sport in Domburg verruilt zondag voor zaterdag Z PZC Zaterdag 28 maart 2009 37 Onno Doeland staat op 99 doelpunten Onno Doeland staat op het punt de eerste Zeeuwse voetballer te worden die de barrière van honderd doelpun ten in de hoofdklasse slecht. De 32-jarige Souburger staat op 99 doelpunten in 251 wedstrijden. Doto uit Pernis is momenteel de zevende hoofdklasser waar Doeland zijn kunstje vertoont. Doelpuntenverdeling: Overzicht: seizoen club duels 98/99 Kloetinge 25 12- 99/00 Hoek 22 7 00/01 Achilles Veen 26 13 01/02 ASWH 22 5 02/03 ASWH 25 13 03/04 ASWH 26 8 04/05 Capelle 17 7 05/06 Capelle 20 9 06/07 Capelle 24 5 07/08 TOGR 25 10 08/09 Doto 19 10 totaai 251 99 thuis uit totaal 22 16 38 31 30 61 53 46 99 1 Soort doelpunten Ploegen waartegen hij 9 Heerjansdam de meeste goals 8 Excelsior M heeft gemaakt 6 Spakenburg, Quick Boys 5 FC Lisse, ARC 4 Scheveningen, Kloetinge naar marge van één goal 45 (openingstreffers) (27) naar marge van twee goals 16 naar marge van drie goals of meer 10 aansluitingstreffers 4 gelijkmakers 19 overige goals 5 totaal 99 mat Felix Binicewicz bron Rudy Boogert foto Ineke van Aalst door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Een faillissement van de Belgische Eerste-Klasser Excel sior Moeskroen is gisteren op het laatste moment voorkomen. Oud voorzitter en geslaagd zakenman Philippe Dufermont heeft een in vesteerder gevonden die vier mil joen euro in de voetbalclub steekt. Moeskroen kan het seizoen daar door afmaken. Een andere geld schieter zal in september ook nog eens twee miljoen euro overma ken. Bij de algemene ledenvergadering, die drie keer werd uitgesteld en waaróp beslist moest worden over de toekomst van de financieel noodlijdende club, kwam daar door toch nog witte rook naar bui ten. Dufermont had de afgelopen weken al verschillende keren aan gegeven dat het allemaal wel goed zou komen met Moeskroen. Hij vond vorige week een Spaanse in vesteerder maar die trok, geschrok ken van de enorme schuldenlast, toch weer terug. Excelsior Moeskroen heeft een schuld van ruim 9 miljoen euro en moest een deel daarvan voor 1 april aflossen. Dufermont betaalde de afgelopen maanden uit eigen zak al de salarissen van de spelers en ander personeel en kwam uit eindelijk ook met de redders van de club op de proppen. De Bel gische investeerder, die deel uit maakt van een grote financiële groep die door heel Europa ope reert, wenst wel anoniem te blij ven. Dufermont, lid van de Raad van Bestuur, presenteerde gisteren ook meteen een nieuwe shirtspon sor, die een contract tot het eind van dit seizoen tekende. De nummer negen van de Eerste Klasse raakte eerder dit seizoen in financiële problemen toen de shirt sponsor de bijdrage van 1,2 mil joen euro niet meer kon ophoes ten. De schuldenlast bleek vervol gens vele malen hoger. Dufer mont, die de club eerder al redde door er miljoenen in te steken, Het Belgische Excelsior Moes- kroen, dat in de Eerste Klasse voetbalt, is gered van de onder gang. Er is net op tijd een nieu we investeerder gevonden. weigerde om Moeskroen opnieuw met zijn eigen geld van de onder gang te redden. Hij begon wel een zoektocht naar externe financiers, die gisteren positief eindigde. „Dit was de laatste aflevering in de ze financiële serie", zei Dufer mont. „De club is nu definitief ge red. De licentie voor volgend sei zoen komt ook in orde. De komen de jaren blijf ik betrokken bij Moeskroen en ik zal ervoor zorgen dat die probleemloos verlopen." Trainer Enzo Scifo en zijn spelers haalden opgelucht adem. „We heb ben lang in onzekerheid moeten leven", zei Mark Volders, voorma lig doelman van RBC Roosendaal. „Dan is het extra leuk als er einde lijk goed nieuws komt. We kun nen ons weer op het voetbal con centreren." SINT JANSTEEN - Eddy de Croock scoorde in de Grand Prix drieban den van de ZVB een serie van tien caramboles in zijn partij tegen Ri- nus Dingemanse. Het is een hoog aantal, voor een deelnemer die slechts 22 caramboles moet ma ken. De Eedenaar won dan ook, maar had vervolgens tegen Rudie Boerjan 63 beurten nodig om een plaats in de derde ronde veilig te stellen. In de andere poule stootte Bram de Kraker door. Hij versloeg Nelis Maasman en in de beslissen de partij Frank Wiskerke. SLUISKIL - De thuiswedstrijd van het driebandenteam van Dallinga/ Fast tegen BC Capelle/IMD eindig de in een 4-4-gelijkspel. De leiding in 'poule twee van de tweede divi sie blijft daardoor in handen van de Zeeuws-Vlaamse formatie, al wordt de marge met de concurren tie wat kleiner. Tegen de Capelle- naren verloor Patrick Vasseur kans loos. Ook Dirk Vlerick kwam er niet aan te pas. Berry Dallinga en Mathieu Vlerick sleepten na de pauze alsnog een punt binnen voor hun team. HULST - In de eerste klasse vrou wen van de bedrijfsvolleybalcom- petitie in Hulst blijft het boven aan de ranglijst stuivertje wisse len. Nadat vorige week Zaman Sport de eerste plaats voor zich opeiste, nam deze week Notaris Stolker de koppositie weer over. Mede verantwoordelijk daarvoor was Van Waterschoot, dat de ne derlaag tegen Zaman Sport tot 2-1 wist te beperken. Notaris Stolker was zelf met 3-0 te sterk voor SC Morres 1. DOMBURG - Voetbalclub Domburg gaat na de zomer verder als zater dagvereniging. Op de ledenverga dering van donderdagavond werd een voorstel daarover met ruime meerderheid aangenomen. De club wil door van speeldag te veranderen iets doen aan het terug lopende ledenaantal. Met name bij de jeugd is de situatie nijpend. Het eerste elftal staat momenteel zesde in de vierde klasse zondag en heeft al een periodetitel op zak. Die heeft na donderdag echter wei nig waarde meer. KLOETINGE Tegenstander: Rijsoord (uit). Afwezig: Erwin van der Woerdt (her stellende van knieblessure) Bijzonderheden: Kloetinge begint aan de finale van het seizoen. „We doen nog mee om de tickets voor de na- competitie en we zitten nog in de be ker", zegt trainer Diederik Hiensch. Tegen Rijsoord is de opdracht duide lijk voor de Bevelandse eersteklasser. Wil Kloetinge zicht blijven houden op de nacompetitie, mag er vandaag in elk geval niet verloren worden. „We gaan nog vijf mooie competitiewed strijden tegemoet. De spelers moeten maar laten zien waar we staan", vindt Hiensch. Kloetinge speelt zaterdag 11 april voor de beker tegen VC Vlissingen. De ontmoeting op het Wesselopark be gint om 17.00 uur. GPC VLISSINGEN Tegenstander: Wilhelmina'26 (thuis). Afwezig: Mathijs Lugtenburg, Ralph Wiessner, Sven Ronde (allen ge schorst) en Danny Bömer (gebles seerd). Bijzonderheden: GPC moet vandaag 1 in de strijd om lijfsbehoud winnen van Wilhelmina'26. „Als dat lukt, zijn we in elk geval verlost van rechtstreekse de gradatie", meent trainer André Maas. TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Zaamslag (uit). Afwezig: Ramazan Kesikbas (ge schorst) en Marco Faassen (gebles seerd). Bijzonderheden: Doelman Ronald Gort is weer fit en keert terug in de basis. Ook Mevlud Eryürük, die her steld is van een blessure, zit weer bij de selectie. Terneuzense Boys heeft vertrouwen geput uit de gelijke spelen tegen LRC en Nieuw-Lekkerland. „We hebben er zin in", zegt Leendert Geel hoed voorafgaand aan de derby tegen Zaamslag. „Mijn spelers zijn zeer ge motiveerd en azen op revanche." Terneuzense Boys verloor thuis met 2-0 van Zaamslag. „Het zijn toch de wedstrijden van het jaar. Dat is altijd leuk. Na afloop weten we pas of het érg leuk is." ZAAMSLAG Tegenstander: Terneuzense Boys (thuis). Afwezig: Gerben Schram (gebles seerd). Bijzonderheden: De teruggekeerde Omer Malagic is vandaag van de partij 1 tegen Terneuzense Boys. Volgens trai ner Rinus Zegers is het verschil tussen zijn ploeg en de Terneuzenaren al twee seizoenen nihil. „We zijn gelijk waardig aan elkaar geworden." Toch begint Zaamslag vandaag als favoriet. De ploeg staat hoger op de ranglijst, sloot het eerste duel winnend af en ac teert sterk op eigen veld. „Terwijl thuis of uit voetballen eigenlijk geen ver schil moet maken. Maar zodra wij ver der dan tien kilometer van huis spe len, wordt het vaak een probleem." RCS Tegenstander: OSS'20 (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Trainer Romeo van Aerde kreeg afgelopen week in het zie kenhuis een nieuwe voorste kruisband aangemeten. „Ik heb 'm in november van het vorig jaar tijdens een partijtje voetbal afgescheurd en ik kreeg er de laatste tijd steeds meer last van." De oefenmeester hoopt morgen wel bij de wedstrijd aanwezig te kunnen zijn. „We willen met RCS graag bij de eerste drie eindigen", stelt de trainer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55