Ict-chaos treft Belastingdienst Spaarvarken leeg bij Week minder vakantie voortgezet onderwijs ms£*~ - Man opgepakt om tatoeage 4 I Zaterdag 28 maart 2009 PZC Budget dreigt met tientallen miljoenen te worden overschreden. 0900 1552 Veel Nederlanders zijn in mineur geraakt door treurige economische berichten. Bijna 40 procent denkt niet genoeg spaargeld te hebben om de crisis te kunnen 'overleven'. „Valt er nog wat te genieten?" DEN HAAG - De Belastingdienst moet honderden banen schrappen op de automatiseringsafdeling om dat het budget met tientallen mil joenen euro's dreigt te worden overschreden. De operatie moet voor mei zijn afgerond, terwijl de gevolgen voor de dienstverle ning nog niet duidelijk zijn. Bron nen bij de fiscus stellen dat de af handeling van toeslagen en aangif ten ernstig gevaar loopt. Uit interne documenten die in be zit zijn van deze krant, blijkt dat de fiscus dit jaar tussen de 50 en 80 miljoen euro te veel uitgeeft aan nieuwe ict-projecten. De fis cus heeft daarvoor een budget van ruim 220 miljoen euro. Om te be sparen op de uitgaven moeten 230 voltijdbanen verdwijnen op de af deling B/CPP, de architecten van het hele automatiseringssysteem van de fiscus. Ook voor 320 pro grammeurs is geen plek meer. Ver der moeten veertig mensen weg DEN HAAG - De zomervakantie in het voortgezet onderwijs gaat van zeven naar zes weken en de lesu- rennorm gaat naar duizend uur. De maatregelen gaan in vanaf het schooljaar 2011/2012, maakte staats secretaris Van Bijsterveldt bekend. Leerlingen krijgen in ruil voor de ingeleverde week zomervakantie bij ETM, een nieuw computersys teem dat de inkomsten en uitga ven van de Belastingdienst aan stuurt. De ondernemingsraad (or) van de dienst reageert zeer bezorgd. „Maar ik kan er nog niet zoveel over zeggen, want wij hebben als or nog niet eens kunnen praten over de plannen", zegt voorzitter Jan van Heuckelum. Duidelijk is dat door de reorganisa tie lopende projecten vertraging kunnen oplopen en nieuwe projec ten uitgesteld of zelfs afgesteld wor den, verklaart bestuurder René Plug van AbvaKabo FNV. Het ministerie van Financiën be vestigt de bezuiniging, maar ont kent dat de belastingplichtige hier schade van zal ondervinden. De iet-afdeling van de Belasting dienst kwam vorig jaar nog in op spraak toen 730.000 aangiften op nieuw moesten door computerpro blemen. Anderhalf jaar geleden kreeg de dienst ook al kritiek omdat het de aanbestedingsregels voor automati seringsprojecten aan zijn laars lap te. vijf roostervrije dagen die tijdens het schooljaar kunnen worden in gezet. Leraren kunnen op die da gen een cursus volgen of vergade ren, zodat de werkdruk in de rest van het jaar afneemt. Als het plan doorgaat, heeft het voortgezet on derwijs straks evenveel zomerse va kantiedagen als de basisscholen. Nou, eerlijk gezegd lig ik er 's nachts wel wakker van", som- bert August Broerse. „Al die berichten over bezuinigingen, bevriezing van de lonen en lage pensioenuit keringen stemmen me niet vro lijk", bekent de 57-jarige medewer ker facilitaire dienst van het minis terie van Justitie. „Ik denk wel eens: kan ik dadelijk nog wel met pensioen? Valt er weldra nog wat te genieten?" Broerse verkeert in een 'vervelen de crisisdip'. Net als ruim een der de van alle Nederlanders, blijkt uit GRONINGEN - Een 30-jarige inwo ner van Groningen is door de poli tie aangehouden en bekeurd we gens een tatoeage in zijn nek met de afkorting ACAB. Volgens de man staat dat voor: Acht Cola, Acht Bier. De politie dacht daar an ders over en meende in de afkor ting All Cops Are Bastards te her kennen. Daarom is de man aange houden voor belediging, zei giste ren een woordvoerder van de poli tie. Agenten ontdekten de tatoeage donderdagavond toen zij de man vroegen om legitimatie, omdat zij hem verdachten van drugshandel. Volgens de politiewoordvoerder maakt het geen verschil of je ie mand beledigt door een tekst op een T-shirt of via een tatoeage. Het is onduidelijk of de Groninger de tatoeage moet laten verwijde ren of dat hij een coltrui moet dra gen. De politiewoordvoerder zei dat het aan het Openbaar Ministe rie is wat er verder moet gebeuren. een opiniepeiling van onderzoeks bureau Motivaction. Liefst 38 procent van de onder vraagden zegt te weinig achter de hand te hebben om de crisis te doorstaan. En dat terwijl we zo'n spaarzaam volkje vormen. In het laatste kwartaal van 2008 stond er ruim 260 miljard euro op Neder landse spaarrekeningen. Tien jaar eerder was dat nog 120 miljard eu ro, al staken we toen wel veel meer geld in aandelen dan nu. Of de zorgen terecht zijn, is niet duidelijk. Het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting heeft be cijferd dat mensen met een koop huis 11.000 tot 13.000 euro in hun spaarvarken moeten hebben om tegenvallers op te vangen. De zorgen van veel Nederlanders strekken veel verder dan persoon lijke omstandigheden en de alge mene financieel-economische om standigheden, blijkt uit het rap port van Motivaction. Onderzoe ker Martijn Lampert: „Pessimisten vrezen ook dat de criminaliteit zal toenemen, dat het bergafwaarts gaat met normen en waarden, en ze zijn bezorgd over de sociale ze kerheid." Het consumentenvertrouwen wordt niet uitsluitend bepaald door economische, maar ook door psychologische factoren. „Ook het beeld dat mensen hebben van poli tiek, veiligheid, sociale zekerheid en de samenleving speelt nadruk kelijk mee", aldus Lampert. Uit het onderzoek blijkt dat een groep burgers is met minder ver trouwen in de ander, zij zijn door gaans ontevreden met de samenle ving. Onder hen zijn veel vrou wen, 35-plussers en lager opgelei den. „Zij lijken de greep op hun le ven een beetje te zijn kwijtgeraakt PETER VAN STRAATEN /-ETop'-zo'n. STöoT .zie 0£ N'Br elke PA 1 i. www.skytours.nl Ï5 ct/pm Egypte Hurghada 4* Minamark Hotel All Inclusive Egypte Hurghada 5* Sunny Days El Palacio All Inclusive Egypte Hurghada 5* Prima Life Makadi Resort All Inclusive Egypte Sharm el Sheikh 4* Prima Life Sharm Club All Inclusive Egypte Sharm el Sheikh 5* Domina Coral Bay Hotel All Inclusive Egypte 8 Daagse Rondreis 4* Rondreis Luxor Nijlcruise Volgens Programma mi saw Reis Online: wwwjkyt3iaifi.nl r®<S> Vanaf-prijzen gebaseerd op 2-4 persoons bezetting ine. toeslagen exc. vliegtax. Gebaseerd op verschillende reisduren en vertrek data .Drukfouten voorbehouden. door Ap van den Berg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4