Zeeland dringend meer opslagruimte nodig 'De Warenwet even opzij schuiven' Organisatie Jazz-a-Delic kiest opnieuw voor Scheldetheater Automobiliste botst tegen vrachtwagen eH e% «a*° tón?,' 'Ook in Zeeuws-Vlaanderen leven heel wat mensen 'Als je de blijdschap van de mensen ziet, weet je dat het de onder de armoedegrens' energie die we erin stoppen meer dan waard is' 'Van de mensen die wij helpen, weten we dat ze die hulp ook echt nodig hebben' Sr ee*t tijd (Aa*t &o*t>tea e*t ee*t tijd van yaatt.... Per 1 april 2009 gesloten ZPZC Zaterdag 28 maart 2009 23 De Stichting Zorg Voor Elkaar is dringend op zoek naar een geschikte locatie waar ze hun hulpgoederen zoals huisraad en kleding kunnen opslaan. door Eugène Verstraeten Twee jaar geleden richtten Danielle Velland en Clau dia Riemens uit Axel de Stichting Zorg Voor El kaar op. Het doel: mensen die in Zeeuws-Vlaanderen op de armoe degrens leven helpen met het voor zien in hun eerste levensbehoefte. Inmiddels hebben ze al veel men sen kunnen helpen. Ze krijgen veel gratis spullen van bedrijven en par ticulieren. Het probleem waar de vrouwen nu tegenaan lopen is: waar laat je al die goederen? Nu worden de spullen thuis opge slagen en in verschillende uitpui lende garageboxen, verspreid over Zeeuws-Vlaanderen. Ook het her stellen van meubelen, kleding en het samenstellen van voedselpak ketten gebeurt thuis bij Danielle en Claudia, die er inmiddels Clau dia de Kok als partner hebben bij gekregen. „Neem nou de kleding, die zit alle maal in zakken. Als we nu iets no dig hebben moeten we eerst gok ken in welke garagebox we dat heb ben opgeslagen. Vervolgens moe ten we alle zakken doorzoeken. Een hoop node loos werk en tijd verspilling", zegt Daniëlle Velland. „Veel mensen wil len ons komen hel pen om alle spullen uit te zoeken, maar dan hebben we wel eerst een ruimte nodig waar dat kan. Gratis natuurlijk, want geld hebben we niet. En liefst met water en licht en een kantoorruimte." De vrouwen konden aanvankelijk gebruikmaken van een kamerhoek je bij het Leger des Heils in Terneu- zen, maar die ruimte heeft het le- ger nu zelf nodig. De gemeente zoekt ijverig mee naar een oplos sing. Er zijn al heel wat mogelijkhe den de revue gepasseerd, maar de meeste zijn afgevallen. Niet realis tisch, ze worden gesloopt of ver kocht of de huur is veel te hoog. De Stichting werkt ook samen met de reclassering. Mensen met een taakstraf kunnen bijvoorbeeld ko men helpen om spullen uit te zoe ken en dergelijke. Maar dan is er wel een goede ruimte nodig om in te kunnen werken. Daniëlle en de beide Claudia's be nadrukken dat hun stichting zeker geen doublure is van de voedsel- bank. „Wij hebben soms onze twij fels over de mensen die daarvan ge bruik maken. Als je een voedsel pakket komt ophalen met een Mer cedes, klopt er toch iets niet. Van de mensen die wij helpen, weten we zeker dat ze het echt nodig heb ben. Hier in Nederland wordt je soms gestraft als je liever werkt. Als je net boven het minimum zit val je overal buiten. Je krijgt geen huursubsidie of bijzondere bij stand. Het gevolg is dat je met min der moet toekomen dan iemand die liever zijn hand op houdt." De stichting heeft inmiddels een lijst met 175 cliënten. De vrouwen voorzien de mensen van voedsel pakketten, zorgen voor kleding en als het moet richten ze een heel huis in met meubilair. Bijvoor beeld in het geval van uithuiszettin gen of slachtoffers van huiselijk ge weld die hun 7PUpr thuis zijn ont vlucht. Pasgeleden heeft de stichting haar vijftigste wo ning ingericht in Vogelwaarde. Hun grootste spon sor voor meubels is Morres in Hulst. Goederen waar een vlekje of kleine beschadigingen op zitten, krijgt de stichting. „Daar zijn wij heel blij mee. Op dit moment staan er twee volle containers bankstellen gereed voor ons, maar omdat we niet voldoende opslag ruimte hebben, kunnen we die niet kwijt. Als we niet snel iets vin den, worden ze gewoon vernie tigd. Eeuwig zonde natuurlijk." foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Dagelijks gooien su permarkten grote hoeveelheden voedsel weg. Etenswaren waar op zich helemaal niets mis mee is, maar die volgens de Warenwet vanwege de houdbaarheidsdatum niet meer verkocht mogen wor den. Maar ook niet gratis worden weggegeven. En dat steekt de vrou wen van de Stichting Zorg Voor El kaar. Want zij hebben een hele goede bestemming voor al die spullen die nu in grote afvalcontai ners verdwijnen. „Er is ook in Zeeuws- Vlaanderen armoede", weet Daniëlle Velland. „Heel wat mensen zitten op het bestaansminimum. Als we nou de Warenwet even opzij konden schuiven, dan zouden we echt kun nen helpen. Dat is echt geen ingrij pende maatregel. De producten die nu al naar de voedselbanken gaan, mogen de winkels toch ook al niet meer verkopen. Volgens Velland moet de regering snel zor gen voor een aparte wet die het mogelijk maakt dat nog goed bruikbare etenswaren niet meer mogen worden weggegooid. „Mis schien dat daarmee in Zeeuws- Vlaanderen een proef van een half jaar kan worden gedaan. Natuur lijk moet je de mensen geen etens waren geven als het risico bestaat dat ze er ziek van worden. Wij zijn als stichting bereid daarvoor de verantwoordelijkheid te nemen." De stichting Zorg Voor Elkaar is bereik baar via: 06-18990676 of st.zorgvoorel- kaar @live.nl, website www.zorgvoorel- kaar.1 sweethost.com. De dames hebben hun vijftigste woning ingericht in Vogelwaarde en daar mee bewoonster Yvonne Klim enorm geholpen. foto Wim Kooyman SAS VAN CENT - Op de Westkade in Sas van Gent is gisteravond om kwart voor acht een personenauto tegen een vrachtwagen aangere den. Een 29-jarige automobiliste uit de gemeente Terneuzen belandde door onbekende oorzaak op de rij baan voor tegemoetkomend ver keer. Ze zag plotseling een vracht wagen op zich afkomen en pro beerde nog snel terug te sturen naar haar eigen weghelft. Dit lukte niet helemaal, ze schampte met de linkerzijde van haar auto de zij kant van de vrachtwagen. Beide voertuigen liepen daardoor schadè op. Er raakte niemand gewond. door Paul Begijn TERNEUZEN - Er komt een nieuwe editie van het dance-event Jazz-a-Delic in het Scheldetheater van Terneuzen. Op 31 oktober 2009 is de foyer van het theater weer het toneel van dansende jongeren, bekende dj's en mooie danseressen. Volgens Ke vin Tanghe van de stichting Jazz-a-Delic ligt het draaiboek voor de zevende editie voor het feest in grote lijnen klaar. Wan neer de kaartverkoop start is nog niet bekend. De zesde editie, die op 24 januari van dit jaar voor het eerst in het Scheldetheater werd gehouden, was een doorslaand suc ces. De ruim 1100 kaarten waren al lemaal verkocht. Het evenement, dat de jaren voorheen in Porgy Bess werd gehouden, verliep zon der incidenten. Wel klaagden be zoekers over de lange wachttijden aan de bar, die soms opliepen tot bijna een half uur. Volgens Tanghe, die zelf ook ver baasd was over de massale op komst, staan er op 31 oktober meerdere barretjes waardoor jon gen minder lang moeten wachten op hun drankje. „Op die manier ontstaat er ook meer dansruimte. Daarbij willen we de ruimte links bij binnen komst meer bij het feest betrek ken. Het belooft weer een groot spektakel te worden." Jongeren kunnen voor de laatste nieuwtjes over artiesten en kaart verkoop op de hoogte blijven via www.jazz-a-delic.nl. Hartelijk dank aan de vele trouwe klanten, zonder u zou mijn bedrijf niet zo succesvol zijn geweest \Ne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47