Zeeland Helpende dames hebben CU wil aanvullende verkeersmaatregelen Groter wonen in agrarisch buitengebied Veiligheid kan volgens fractie met weinig middelen verbeteren. Nationale scoutingdag ook bij 't Jagertje Hulst Kunst van kinderen in bibliotheek Terneuzen Eva en Chelsea naar finale voorlezen 33 Proeverij 'Hier in Nederland wordt je soms gestraft als je liever gaat werken in plaats van je hand op te houden' Jeugdcircus Reinardi heeft lentekriebels' Fanfare Heikant ontmoet solisten Spullen gezocht voor rommelmarkt College Sluis herschikt portefeuilles 22 I Zaterdag 28 maart 2009 PZC I door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Christenunie in de Terneuzense gemeenteraad pleit voor aanvullende verkeersvei- ligheidsmaatregelen, bovenop de projecten waarvoor de gemeente raad vorige maand al anderhalf miljoen euro uittrok. Volgens fractievoorzitter Cor Leu- nis kan er met eenvoudige midde len een verbetering van de ver keersveiligheid worden bereikt. Zo wil hij een in de Guido Gezellest- raat een doorlopende fietsroute realiseren met behulp van lussen in het wegdek. Nu liggen deze te dicht op het kruispunt. De CU pleit ook voor tijdelijke maatrege len in de Koegorsstraat voor de vei ligheid van fietser, totdat het ge scheiden fietspad er ligt. De zebra paden in de Guido Gezellestraat en Sloelaan zouden kunnen wor den verhoogd. Bromfietsers moeten over de door gaande weg geleid worden en niet door de wijk, vindt de CU. Voorge steld wordt om een maximumsnel heid van 50 kilometer per uur in te stellen op het traject kruispunt Vlietstraat/Handelspoort naar de rotonde Driewegen. De CU denkt dat het inhaalverbod op de Buthdijk beter niet kan wor den aangeven met een bord, maar met doorgetrokken belijning. Leunis vraag ook aandacht voor handhaving van verkeersregels. „Met name het 'links fietsen' over het fietspad, aan de verkeerde kant van de weg, leidt regelmatig tot ge vaarlijke situaties." De politie moet daar op controleren. hulst - Leden van scouting 't Jager tje in Hulst laten alle kinderen uit de gemeente die daar belangstel ling voor hebben, vandaag kennis maken met scouting. Dat gebeurt in het kader van de landelijke scou tingdag. 't Jagertje houdt in de binnenstad van Hulst een gezellige middag met allerlei activiteiten voor kinde ren. Die duren van 14.00 uur tot 16.30 uur. terneuzen - Naar aanleiding van- het thema van de afgelopen Boe kenweek 'Tjielp tjielp' hebben drie scholen kunswerken gemaakt. Aan de hand van gedichten over dieren hebben kinderen van de Hille, de Zuidlandschool en de Vrije Vlucht een tekening of schil derij gemaakt op hun gedicht. De werken van de jeugdige kunste naars zijn tot eind april te zien in de bibliotheek in Terneuzen. axel - Eva Langerak van basis school De Warande in Axel en Chelsea Draijer van basisschool De Reuzenhoek in Zaamslag zijn de voorleeskampioenen van Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen. Deze week werden in het voormalige stadhuis van Axel de laatste halve finales gehouden. De Zeeuwse fi nale is op zaterdag 25 april in Mid delburg. Naar ingesleten gewoonte belegt de cafébaas in Terneuzen met gro te regelmaat proeverijen. De ene keer draait alles om mooie wijnen, de andere keer staan de Belgische bieren centraal. Zo'n proeverij is een feest en de belangstelling er voor is dan ook groot, vooral bij de vaste klanten. Laatst liep de bier- proeverij erg uit. Veel proevers hulst - Ze hebben er al maanden' hard op geoefend, de artiesten van het Hulster jeugdcircus Reinardi. Op zaterdag 4 april tonen ze hun acrobatische kunsten in het nieu we programma 'Lentekriebels'. Voor een aantal artiesten van Rei nardi betekent het een eerste optre den. De voorstelling in het ge meenschapscentrum Den Dullaert begint om 14.00 uur. De toegangs prijs bedraag 4,50 euro. heikant - In het kader van het 75-jarig bestaan verzorgt muziek vereniging Heikant zaterdag 4 april een concert met medewer king van Lex van Eenennaam op bastrombone en zangeres Liza Meuldijk. Na de pauze speelt de Wout Akkermans Kapel. Het con cert begint om 20.00 uur in 't Hei- ke. Kaarten kunnen worden be steld via telefoonnummer 0114- 313407 of 314833- terneuzen - Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen zoekt tweede hands spullen voor de te houden rommelmarkt. Wie nog bruikbare spullen heeft en er vanaf wil, kan die afleveren op het Oostelijk Bol werk 22 in Terneuzen. De op brengst komt ten goede aan de ac tiviteiten die voor ouderen wor den georganiseerd in dienstencen trum De Veste. Tip? redactie@pzc.nl haalden maar net het einde, wat onvast op de benen. De een liet zich - verstandig - ophalen door fa milie, de ander ging op de fiets naar huis. Zoals die man, die op een flat aan de Scheldedijk woont. Hij was heelhuids thuisgekomen, dat wel. Maar de volgende och tend trof hij wel z'nfiets aan, ge parkeerd tegen de bank. door René Hoonhorst sluis - Woningen van voor 1945 in het Sluise buitengebied mogen zo groot worden als de bewoner het hebben wil. Huizen van na de Tweede Wereldoorlog mogen de maximale inhoudsmaat (nu nog 750 kubieke meter) met tien pro cent overschrijden. Een motie van die strekking van Helder Zeeuws werd door de meerderheid van de Sluise raad aangenomen. Een eenvoudiger oplossing van wethouder Carien Bolijn verraste de meeste Sluise raadsleden posi tief, maar haalde het toch niet. Bo lijn wilde geen enkele grens meer aan agrarische woningen in het buitengebied stellen en burgerhui zen mogen een maximale inhoud van 750 kubieke meter hebben. Met die voorschriften zou Sluis in de pas lopen met het provinciale Omgevingsplan. Het voorstel van Bolijn bracht fractievoorzitter Ro bert Evers van de PvdA ertoe zijn motie in te trekken. Net als D T konden de sociaal-democraten zich in de suggestie van de wet houder vinden. De overige vijf fracties gingen ech ter met de motie van Hans Meijer van Helder Zeeuws mee. Die vond het belangrijker dat agrariërs en burgers in het buitengebied gelijk worden behandeld en nam het risi co van onthouding van provincia le goedkeuring voor lief. sluis - De meeste taken van de op gestapte Sluise wethouder Henk Luijendijk komen in handen van collega Ben Hennekam. De portefeuille financiën sluit naadloos aan op de reorganisatie die Hennekam moet doorvoeren. Naast het beheer van interne pro cessen en ICT wordt hij ook kern wethouder van Breskens, Eede, Sint Kruis, Waterlandkerkje en Heille. Maria le Roy krijgt de porte feuille verkeer, die ze bij de komst van Hennekam afstond, terug en Carien Bolijn doet 'deregulering' en zorgt voor afronding van Groe- de Podium. Burgemeester Jaap Sa- la is verantwoordelijk voor de ont wikkeling van de Breskense haven. Claudia Riemens, Daniëlle Veliand en Claudia de Kok (vlnr) hebben dringend opslagruimte nodig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46