ZQcldnd PZCI21 Sluis over op strikt salarisbeleid ZSC wil taboe rond gehandicapte kinderen doorbreken Brugman ZEEUWS-VLAANDEREN 29 22 en 23 Sfeer van automatische bevorderingen verdwijnt uit stadhuis. Leerlingen halen geld op voor goede doel in Tanzania. St. Willibrord verkoopt oude schoolspulletjes ZONDAG GEOPEND VAN 11.00 -17 Kerkbesturen zien af van stappen tegen Hendrikse Zaterdag 28 maart 2009 Helpende dames hebben dringend meer ruimte nodig Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst SLUIS - Geen ambtenaar in Sluise dienst loopt nog stilzwijgend uit in rang of wordt nog automatisch bevorderd als hij een bepaalde leef tijd bereikt of een bepaald aantal jaren in dienst is. De sfeer waarin werknemers vanzelfsprekende sala risverhogingen krijgen, verdwijnt met onmiddellijke ingang uit het gemeentehuis, verzekerde wethou der Ben Hennekam de gemeente raad donderdagavond. PvdA-fractievoorzitter Robert Evers herinnerde zich na de raads vergadering dat het akkoord 'Sluis betrouwbaar bestuurd', opgesteld bij de oprichting van de coalitie van PvdA, D 8c T en Helder Zeeuws, al een eind maakte aan automatische bevorderingen. „Dat betekent dus dat het huidige colle ge 2,5 jaar aan die afspraak is voor bijgegaan. Ook de opgestapte Henk Luijendijk heeft daar dan als verantwoordelijk wethouder finan ciën niet de hand aan gehouden." Hennekam trad pas eind vorig jaar aan om rust en evenwicht te breng en in het college. De 'noodzaak en opportuniteit' van het ontslag van collega Luijendijk begreep hij niet. Temeer niet omdat de voormalige gemeentelijke schatbewaarder vori ge maand nog instemde met zo wel het plan van aanpak als het uit voeringsplan voor reorganisatie. PvdA'er Robert Evers constateert dat de coalitie 2,5 jaar geleden vastlegde dat ambtenaren niet vanzelfsprekend meer salaris krij gen na een aantal dienstjaren. De door Luijendijk en enkele raadsleden geventileerde aantij ging dat Sluis zomaar 'manna over de hoofden van de dames en he ren in het gemeentehuis strooit' le verde een 'onjuist beeld' op dat de wethouder verre van zich wierp. Hennekam had er geen behoefte aan zijn collega-collegeleden te ka pittelen, maar benadrukte dat - nu hij verantwoordelijk is voor zowel de reorganisatie als financiën - het gemeentelijk beleid geheel in het teken staat van kostenbeheersing. Zo gaat het aantal afdelingshoof den van veertien naar zeven. Hen nekam respecteert 'verworven rechten', maar ziet er op toe dat het aantal hoge ambtenarenran- gen in de toekomst zo laag moge lijk blijft. De geleidelijke afslan king van het ambtelijk apparaat gaat door en het aantrekken van externe deskundigen wordt tot een absoluut minimum beperkt. Hennekam verwacht de reorgani satie in augustus af te ronden. Helder Zeeuws wil in een al dan niet besloten raadsvergadering die per op de financiële en ambtelijke toekomst van Sluis in gaan, maar kreeg vooralsnog weinig steun. door Paul Begijn TERNEUZEN - Met een groots opge zette actiedag probeerden leerlin gen en leerkrachten van het Zel denrust-Steelantcollege gisteren zo veel mogelijk geld op te halen voor het goede doel, namelijk het project Sibusiso in Tanzania. De hele middag waren er tal van activiteiten waaronder een spon sorloop, diverse optredens, een ca viarace en een lasergame. Vier leerlingen en twee leerkrach ten brengen van 29 april tot 13 mei een bezoek aan Tanzania, waar ze kinderen met een lichamelijke be perking zullen helpen. Volgens projectleider en docent Gonda van Zundert is het project bedoeld om het taboe rond gehandicapte kin deren te doorbreken. „Ons streven is dat kinderen met een handicap in Tanzania meer geaccepteerd worden. In juni 2008 brachten vier leerlingen en twee docenten al een bezoek aan Tanzania en on dervonden daar hoe men met sim pele hulpmiddelen de kinderen al op weg kan helpen." Een 24-uurs actie bracht eerder al ruim 8000 euro op die besteed zijn aan een therapieruimte. Van Zundert hoopt dat er door middel van een sneeuwbaleffect onder de leerlingen meer bekendheid komt voor Sibusiso, een project dat door de familie Hammer uit Terneuzen is opgezet in Tanzania. TERNEUZEN - De leerlingen van ba sisschool St. Willibrord in Terneu zen zijn verhuisd naar de nieuwe brede school De Kameleon. Een hoop oude spulletjes zijn niet mee gegaan naar de nieuwbouw, zoals kasten, kapstokken en leerlingset jes. Die worden zaterdag 4 april verkocht. De opbrengst komt ten goede aan de school. Die dag krijgen alle (oud)leerlin- gen en meesters en juffen de kans om nog éénmaal door hun oude school te wandelen. Tussen 10.00 en 12.00 uur staat de koffie klaar. Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl intratuin Goes, Marconistraat 34,Telefoon 0113-246080 Hulst", Absdaalseweg 19,Telefoon 0114-320080 www.brugman.nl SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS Bij het enveloppen trekken was het druk tijdens de actiedag van het Zeldenrust-Steelantcollege voor een goed doel. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45