fors aan Checkpoint f? Te somber Twee mannen aangehouden voor afpersing omroep vraagt Duizend leden erbij om meer geld STEiNHAUS Meer dan honderd restaurantrecensies COMMENTAAR nm tnopf noln A.S. ZONDAG OPEN Horeca en mosselsector willen de Zeeuwse steden bruisend maken. www.pzc.nl/uiteten PZC Zaterdag 28 maart 2009 3 justitie natuurlijk ook niet. Politie en justitie vonden dat Checkpoint - en in mindere mate Miami - de il legale wietteelt aan weerszijden van de grens stimuleerde. Een teelt die in de loop van de jaren een zorgwekkende vorm had aan genomen en die - zo geven diverse onderzoeken aan - grotendeels in handen is van de georganiseerde misdaad. Willemsen en enkele van zijn medewerkers wor den er nu van verdacht deelgenoot te zijn van dit crimine le circuit, omdat Checkpoint grote hoeveelheden marihuana inkocht om vervolgens te verhandelen. De gedoogregels in Nederland mogen dan redelijk duidelijk zijn, over het voorraadbeheer en de aanvoer zijn ze dat absoluut niet. Een coffees hop mag een voorraad van maxi maal 500 gram softdrugs in huis hebben, maar als er dagelijks veel meer dan dat pond verkocht wordt in een zaak is het wel te be grijpen dat er meer voorraad in de buurt moet zijn. Als in de rechts zaak tegen Checkpoint het voor raadbeheer richting kleinschalig heid wordt gedwongen kan dit de nekslag betekenen voor de meeste coffeeshops. Een tweede kwes tie is Willem- sens verdien de geld. Zijn advocaat mr. André Beckers meent dat dit vermogen legaal ver worven is. In een column in Highlife stelt Beckers 'zelfs als de coffeeshopshouder over zijn gerea liseerde omzetten niet volledig aan zijn fiscale afdrachtverplichtin gen voldoet, blijft het uitgangs punt dat zijn vermogen niet door het plegen van misdrijven is ver kregen'. De rechter mag straks oordelen. Willemsen, uitbater van wat-ie zelf liet omschrijven als een 'detail handel in rookwaren', wacht rus tig af. Voorlopig even in Zwitserland in verband met zijn bronchitis. Burgemeester Lonink (r) van Terneuzen geeft uitleg over de gang van za ken in coffeeshop Checkpoint aan zijn Belgische collega's uit Zelzate en Evergem. archieffoto Peter Nicolai Opvallend veel Nederlanders zijn somber over hun toekomst. De dip in het vertrouwen is groot. Velen hebben zich voorgenomen om zeer behoedzaam met hun geld om te gaan, zelfs als de economie aantrekt. Bovendien beginnen veel mensen zich zorgen te maken over zaken als criminaliteit en sociale zekerheid. Zo laat Nederland zich de crisis zwaar aanleunen. Natuurlijk ligt je leven overhoop als je je baan verliest of als je huis praktisch onverkoopbaar blijkt. Maar nu raken miljoenen in mineur, terwijl maar een beperkt aantal mensen echt pijn voelt. Men lijdt kennelijk nog steeds het meest door het lijden dat men vreest. In de zaterdagbijlage van deze krant worden herinneringen opgehaald aan de Grote Depressie. In die jaren leefden veel mensen van de steun en de werkverschaffing, hadden ze oude kranten onder hun kleren om warm te blijven. Dat is crisis. De kans dat de huidige malaise de kenmerken van die harde jaren dertig zal krijgen, lijkt heel klein. Waarschijnlijker is dat Nederland met de eerste de beste economische opleving mee zal opveren. Zo werkt de open economie. Ondertussen is er niets mis met de koopkrachtplaatjes of de sociale zekerheid. Er is dus geen reden voor brede neerslachtigheid. TERNEUZEN - De politie heeft na uitvoerig onderzoek in Terneuzen en Zelzate twee mannen aange houden voor afpersing en oplich ting. In Terneuzen werd een 26-ja- rige man aangehouden. Hij wordt gezien als hoofdverdachte. In Zel zate werd een 32-jarige man opge pakt. Het duo wordt verdacht di verse mensen geld afhandig te heb ben gemaakt. Het gaat in totaal, om vele duizenden euro's. Ook is in een aantal gevallen sprake van afpersing, waarbij mensen voor va kanties betaalden die nooit wer den geboekt. De politie is op zoek naar nog meer slachtoffers. MIDDELBURG - Omroep Zeeland heeft 1,6 miljoen euro extra nodig, onder meer om actiever te worden op internet. Maar de provincie is niet van plan om dat geld zomaar te verstrekken. Dat zei gedeputeer de Harry van Waveren gisteren te gen de commissie Welzijn. Van Waveren erkende dat de om roep financiële problemen heeft. En ook de statencommissie lijkt de omroep te willen steunen. De statenleden willen echter eerst een investeringsplan zien. GOES - De regio Zeeland van de Ko ninklijke Horeca Nederland is col lectief lid geworden van de Stich ting Vrienden van de Zeeuwse Mossel. Horecaman Dick van de Velde en mosselman Cees van Lie- re ondertekenden gisteren een do cument tijdens een bijeenkomst in Hotel Goes. De stichting krijgt er daamee duizend vrienden bij. Horeca Nederland wil veel meer samenwerken om de Zeeuwse ste den bruisender te maken. Dick van de Velde presenteerde cijfers waaruit blijkt dat het aantal banen in de horeca en het toersime sta biel blijft, terwijl het totale aantal banen in Zeeland vermindert. Hij wil daarom veel meer inzetten op de aantrekkelijkheid van de Zeeuwse steden. Samen met de ge meentebesturen moet het volgens hem lukken om Zeeland bruisen der te maken voor Zeeuwen, Bel gen en verder iedereen. ■#WELT WEI STER N# GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes) telefoon 0113-227077 Klik voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3