honderdste goal ook maak' De Pagter heeft beste sprint Stadion in vorm van tractorband De Graafschap wil binnen vijfjaar uit Vijverberg. Westkappelaar verrast Van Tongeren in slotmeters Griffienloop. De Toekomst kampioen Domburg verruilt in het driebanden zondag voor zaterdag RKC Waalwijk op zes punten van VW w PZC Zaterdag 28 maart 2009 137 Onno Doeland staat op 99 doelpunten Onno Doeland staat op het punt de eerste Zeeuwse voetballer te worden die de barrière van honderd doelpun ten in de hoofdklasse slecht. De 32-jarige Souburger staat op 99 doelpunten in 251 wedstrijden. Doto uit Pernis is momenteel de zevende hoofdklasser waar Doeland zijn kunstje vertoont. Overzicht: seizoen club duels ■3533 98/99 Kloetinge 25 12 99/00 Hoek 22 7 00/01 Achilles Veen 26 13 01/02 ASWH 22 5 02/03 ASWH 25 13 03/04 ASWH 26 8 04/05 Capelle 17 7 05/06 Capelle 20 9 06/07 Capelle 24 5 07/08 TOGR 25 10 08/09 Doto 19 10 totaal 251 99 .vkv4;- «te- - -v Doelpuntenverdeling: eerste helft tweede helft totaal thuis uit totaal 22 16 38 31 30 61 53 46 99 Onno Doeland Ploegen waartegen hij de meeste goals heeft gemaakt Heerjansdam Excelsior M Spakenburg, Quick Boys FC Lisse, ARC Scheveningen, Kloetinge Soort doelpunten naar marge van één goal (openingstreffers) naar marge van twee goals naar marge van drie goals of meer aansluitingstreffers gelijkmakers overige goals totaal Felix Binicewicz bron Rudy Boogert foto Ineke van Aalst DOETINCHEM - Het nieuwe stadion van De Graafschap krijgt mogelijk de vorm van een tractorband. Dit idee is althans gisteren gepresen teerd door dakspecialist Licotec uit Duiven. Het bedrijf is ook bouwer van het dak van de Amsterdam Arena. De Graafschap wil binnen vijfjaar de Vijverberg verlaten. Het door Licotec gepresenteerde stadion zou een capaciteit krijgen van 20.396 plaatsen en kost 45 mil joen euro. De Graafschap ver wacht dat nog meer bouwers plan nen voor een nieuw stadion zul len indienen. Henk Bloemers, commercieel di recteur van de voetbalclub uit Doe- tinchem noemt het ontwerp van Licotec 'futuristisch'. Daar kan aan worden toegevoegd dat De Graaf schap in ieder geval dicht bij de koosnaam van de club - Superboe ren - blijft. Hoewel de presentatie in de catacomben van de Vijver berg werd gegeven, werd duidelijk dat niet De Graafschap zelf Licotec opdracht had gegeven een ont werp te maken. „Licotec heeft een half jaar terug de opdracht gekre gen van een groep investeerders", zegt Perry Schopman, directielid van het bedrijf door Sjaak Sinke MIDDELBURG - Dat de prijzen op de meet worden verdeeld, weet Miquel van Tongeren als geen an der. Toch liet de Middelburgse at leet zich in de laatste meters van de eerste Griffienloop verrassen door Westkappelaar Kevin de Pag ter, die na 10 kilometer in 35 mi nuten en 28 seconden binnen was. Liefst 150 deelnemers stonden aan de start van deze nieuwe loop, die in het leven is geroepen ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van wijkvereniging De Griffioen. De Middelburger Erwin Adan, die voor de 5 kilometer gekozen had, trok de meute op gang. In zijn kielzog liepen Van Tongeren, De Pagter, Erik Kok (Arnemuiden), Erwin Harmes (Nieuw- en Sint-Joosland) en Robin Hofland (Vlissingen). Adan wist zijn voorsprong vast te houden en finishte nog net voor de tien kilometerkannonen hal verwege waren. Met 17.43 minu ten bleef hij Sjaak Brouwer (Mid delburg) en Dennis Witte (Sint Laurens) ruim voor. Bij de vrou wen werd de Souburgse Christa Miquel van Tongeren lijkt de eer- ste Griffienloop te gaan winnen, maar enkele meters voor de fi nish passeert Kevin de Pagter hem nog. Verhage (21.12 minuten) eerste. Vervolgens werd er door Van Ton geren en De Pagter een aardige strijd geleverd. Bij het oplopen van de Griffioenstraat lag Van Tongeren in gewonnen positie, maar De Pagter wist zich in de laatste meters nog van de zege te verzekeren. Kok werd op een mi nuut achterstand derde. Lisette Antheunisse (Middelburg) was de sterkste bij de vrouwen. Zij finishte in 43.28 minuten. De nummers twee, Suzanne Ge- schierre (Sint Laurens), en drie, Marije Besuijen (Middelburg), klopte ze met een aanzienlijk ver schil. Het gat was bijna vier minu ten. www.pzc.nl/weblogkustmarathon GOES - De beslissingswedstrijden om het districtskampioenschap driebanden tweede klasse zijn ge wonnen door De Toekomst uit 's-Heerenhoek. De Bevelanders wa ren in de finale te sterk voor DOS Oosterland en SBC 3 uit Sluiskil. Omdat de ploeg uit 's Heerenhoek met dispensatie in de tweede klas se uitkwam, is het team niet ge rechtigd om aan het regionaal kam pioenschap deel te nemen. Die eer is nu voor DOS weggelegd. In het libre eerste klasse ging de titel naar DOS 2. DOMBURG - Voetbalclub Domburg gaat na de zomer verder als zater dagvereniging. Op de ledenverga dering van donderdagavond werd een voorstel daarover met ruime meerderheid aangenomen. De club wil door van speeldag te veranderen iets doen aan het terug lopende ledenaantal. Met name bij de jeugd is de situatie nijpend. Het eerste elftal staat momenteel zesde in de vierde klasse zondag en heeft al een periodetitel op zak. Die heeft na donderdag echter wei nig waarde meer. MAASTRICHT - De spanning in de strijd om het kampioenschap in de Jupiler League lijkt terug. RKC verkleinde de achterstand op kop loper VW gisteren tot zes punten. Over een week treffen beide clubs elkaar in Venlo. VW ging in Maastricht onderuit bij MW: 2-0. Gunther Thiebaut maakte, voor ongeveer 8000 toe schouwers, beide treffers. De Belg scoorde aan het einde van de eer ste én tweede helft. Het was voor VW alweer de zevende nederlaag dit seizoen. KLOETINGE Tegenstander: Rijsoord (uit). Afwezig: Erwin van der Woerdt (her stellende van knieblessure) Bijzonderheden: Kloetinge begint aan de finale van het seizoen. „We doen nog mee om de tickets voor de na- competitie en we zitten nog in de be ker", zegt trainer Diederik Hiensch. Tegen Rijsoord is de opdracht duide lijk voor de Bevelandse eersteklasser. Wil Kloetinge zicht blijven houden op de nacompetitie, mag er vandaag in elk geval niet verloren worden. „We gaan nog vijf mooie competitiewed strijden tegemoet. De spelers moeten maar laten zien waar we staan", vindt Hiensch. Kloetinge speelt zaterdag 11 april voor de beker tegen VC Vlissingen. De ontmoeting op het Wesselopark be gint om 17.00 uur. GPC VLISSINGEN Tegenstander: Wilhelmina'26 (thuis). Afwezig: Mathijs Lugtenburg, Ralph Wiessner, Sven Ronde (allen ge schorst) en Danny Bomer (gebles seerd). Bijzonderheden: GPC moet vandaag in de strijd om lijfsbehoud winnen van Wilhelmina'26. „Als dat lukt, zijn we in elk geval verlost van rechtstreekse de gradatie", meent trainer André Maas. TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Zaamslag (uit). Afwezig: Ramazan Kesikbas (ge schorst) en Marco Faassen (gebles seerd). Bijzonderheden: Doelman Ronald Gort is weer fit en keert terug in de basis. Ook Mevlud Eryürük, die her steld is van een blessure, zit weer bij de selectie. Terneuzense Boys heeft vertrouwen geput uit de gelijke spelen tegen LRC en Nieuw-Lekkerland. „We hebben er zin in", zegt Leendert Geel hoed voorafgaand aan de derby tegen Zaamslag. „Mijn spelers zijn zeer ge motiveerd en azen op revanche." Terneuzense Boys verloor thuis met 2-0 van Zaamslag. „Het zijn toch de wedstrijden van het jaar. Dat is altijd leuk. Na afloop weten We pas of het érg leuk is." ZAAMSLAG Tegenstander: Terneuzense Boys (thuis). Afwezig: Gerben Schram (gebles seerd). Bijzonderheden: De teruggekeerde Omer Malagic is vandaag van de partij i tegen Terneuzense Boys. Volgens trai ner Rinus Zegers is het verschil tussen zijn ploeg en de Terneuzenaren al twee seizoenen nihil. „We zijn gelijk waardig aan elkaar geworden." Toch begint Zaamslag vandaag als favoriet. De ploeg staat hoger op de ranglijst, sloot het eerste duel winnend af en ac teert sterk op eigen veld. „Terwijl thuis of uit voetballen eigenlijk geen ver schil moet maken. Maar zodra wij ver der dan tien kilometer van huis spe len, wordt het vaak een probleem." RCS Tegenstander: OSS'20 (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Trainer Romeo van Aerde kreeg afgelopen week in het zie kenhuis een nieuwe voorste kruisband aangemeten. „Ik heb 'm in november van het vorig jaar tijdens een partijtje voetbal afgescheurd en ik kreeg er de laatste tijd steeds meer last van." De oefenmeester hoopt morgen wel bij de wedstrijd aanwezig te kunnen zijn. „We willen met RCS graag bij de eerste drie eindigen", stelt de trainer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39