'De Ballotstraat moet eerst' Gewonden bij botsing in Kats Schouwen-Duiveland helpt maatschappelijk werk op weg m Bijeenkomst over lastige familiebanden Reptielen in wijkcentrum Het Palet Goese raad kan moeilijk keuzes maken uit lijst met grote projecten. Topmodel onder de paarden Bestuurder, twee passagiers en politieagente gewond. PZC bezorgers.nl V PZC Zaterdag 28 maart 2009 I 27 door Frank Balkenende GOES - Goes moet de druk bere den Buys Ballotstraat eerder veili ger maken dan in 2015, zoals op de prioriteitenlijst van het college van B en W staat. Dat wensen PvdA en D66 en ook het CDA zou er niet direct op tegen zijn. Dat is de magere uitkomst van een debat over welke grote projecten Goes al dan niet moet uitvoeren. Dat debat kenmerkte zich donder- dagavónd door onduidelijkheden, aannames en onzekerheid over de financiële slagkracht van Goes in de komende jaren. De raad kon nauwelijks keuzes maken uit een door het college samengestelde lijst met grote(re) projecten. De he te aardappel werd dan ook wijse lijk doorgeschoven. Om in een uur tijd knopen te kun nen doorhakken over een lijst waarop voor de komende zes jaar zo'n slordige 130 miljoen euro aan investeringen staan, is een gede gen en informatief voorstel vereist. Daaraan ontbrak het, vonden veel raadsleden. Het is lastig keuzes ma ken als de financiële onderbou wing, eerdere prioriteitenlijsten, de historische context en samen hang van projecten ontbreken. Zo lieten WD en PvdA weten - als er dan toch keuzes moeten worden gemaakt - minder belang te hech ten aan het spoorproject (50 mil joen euro, waarvan Goes een klein deel draagt). Daarin zitten wel drie tunnels aan de Van Hertum- weg en Kloetingseweg, die moeten zorgen voor een betere doorstro ming van het wegverkeer. In die zin is het spoorproject nauw verbonden met een aanslui ting op de A58 in Goes-Zuid, een zuidelijke ontsluitingweg, verbete ring van de Van Hertumweg en aanleg van het Poelplein bij bedrij- Een meerderheid in de Goese raad vindt dat niet tot 2015 moet worden gewacht om de Buys Ballotstraat veiliger te maken, vooral voor fietsers. venterrein Poel I. Als de raad één onderdeel schrapt, renderen de an dere projecten (een stuk) minder. Financieel zijn de vooruitzichten niet zo rooskleurig. De gemeente stevent af op fikse tekorten. Wet houder Sophie van 't Westeinde kan pas meer duidelijkheid bieden als de rijksuitkering én de effecten van de crisismaatregelen van het kabinet bekend zijn. Wellicht draagt het Rijk (veel) bij aan de ge wenste afslag A58. In mei moet die informatie er zijn en krijgt de raad een beter beeld. PvdA-fractievoorzitter Henk Hoo- gerland verwacht er niet te veel van: „We hebben hele grote ambi ties, alleen weten we niet hoe we die moeten financieren." door Raymond de Frel kats - Bij een ernstig ongeval op de ie Deltaweg in Kats zijn donder dagavond rond half twaalf drie mannen gewond geraakt. Door nog onbekende oorzaak sloeg de auto van een 18-jarige be stuurder uit Zierikzee met twee in zittenden uit de gemeente Schou- wen-Duiveland (18 en 19 jaar) over de kop en belandde in de sloot. De brandweer moest de beknelde mannen uit de auto bevrijden. De bestuurder mocht na onder zoek het Oosterscheldeziekenhuis in Goes weer verlaten. Hij is ver volgens aangehouden en in verze kering gesteld, omdat hij zijn passa giers met zijn rijgedrag in levensge vaar heeft gebracht. De twee inzit tenden liggen nog in het zieken huis. Een van hen is zwaarge wond. De traumahelikopter werd ook nog opgeroepen, maar die hoefde uiteindelijk geen slachtof fers te vervoeren. Een politieagente raakte tijdens de hulpverlening ook gewond. Zij sprong over de sloot om de slacht offers te helpen en liep daarbij een enkelkwetsuur op. RILLAND - „Zodra ik de stal binnenkom, staat ze te hinniken van blijdschap", vertelt de trotse Shirley Kats (27) uit Rilland. Haar paard Milly maakt kans op de titel Holland's Next Top Horse. Ze heeft Milly pas twee dagen geleden ingeschre ven voor de paardenwedstrijd, die alleen via inter net te volgen is, en heeft nu al 129 stemmen. „Het is niet de bedoeling dat de paarden goed kunnen springen of een mooie dressuur kunnen doen, ze moeten gewoon een mooie uitstraling hebben en goed verzorgd zijn", zegt Shirley. „Ik heb haar aangemeld omdat ik haar een prachtig paard vind." Merrie Milly (6) heeft al heel wat meegemaakt in haar korte leventje. Als veulen is ze verstoten door haar moeder. Daarna heeft ze bij drie eige naars geleefd, voordat Shirley haar tegenkwam op Marktplaats. „Ze stond bij de laatste eigena resse altijd buiten, ze had zelfs een groenige vacht omdat ze altijd in het gras lag en haar ma nen zaten volledig in de klit." Nu gaat het een stuk beter met Milly. Ze laat zich ook maar wat graag berijden door Shirley's vijfjarige zoontje Bryan. Voor meer informatie over de wedstrijd en om op Milly te stemmen, kijk op www.hollandsnext- tophorse.nl. foto Willem Mieras door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Het maatschappelijk werk krijgt eenmalig geld van de gemeente Schouwen-Duiveland om de wachttijden nog dit jaar fors te verkorten. Aan een structu rele oplossing wil de gemeente nog niet meebetalen. Daarvoor wacht ze op de uitkomsten van een onderzoek naar het functione ren van maatschappelijk werk. Schouwen-Duiveland en Tholen vormen één gebied waar het gaat om maatschappelijk werk: Zee land-Noord. Die regio is weer on dergebracht bij de SMWO, waar nog vijf Zeeuwse gemeenten hun maatschappelijk werk hebben ge stald. Met name Zeeland-Noord heeft een flinke wachtlijst. Mensen die een beroep doen op maatschappe lijk werk moeten na een intakege sprek gemiddeld 66 dagen wach ten voordat ze verder worden ge holpen. De SMWO trok daarom vorig jaar aan de bel bij Schou wen-Duiveland en Tholen. Volgens de SMWO kan de wacht tijd nog dit jaar dalen naar twee weken als de eerder ingeschakelde extra medewerkers kunnen blij ven. Dat kost 112.000 euro, te beta len door de gemeenten Schou wen-Duiveland (65.000 euro) en Tholen (47.000 euro). MIDDELBURG - 'Je ouders op je schouders. Als familiebanden knel len...'. Onder die titel wordt dins dag 31 maart een bijeenkomst ge houden in de Ontmoetingskerk in Middelburg. Contextueel thera peut Hans Groeneboer geeft uitleg over familierelaties die verstoord kunnen raken als de band tussen ouders en kinderen in de loop van de jaren verandert. Voorbeelden van 'bemoeizuchtige' moeders of gefrustreerde kinderen komen tij dens de lezing voorbij. De bijeen komst begint om 9.15 uur. Voor kinderen wordt opvang geregeld. De ontmoetingskerk is te vinden aan de Oosterscheldestraat 1. VLISSINGEN - Kinderen van vijf tot en met tien jaar kunnen in wijk centrum Het Palet in Vlissingen meedoen aan de 'reptielenmaand'. Op woensdag 1 april wordt van 13.30 tot 15 uur uitleg gegeven over reptielen en mogen kinderen een slang vasthouden. Een week later worden er eieren beschilderd en op 15 april wordt er een korte film over reptielen vertoond. Na de film kan er een reptiel worden ge knutseld. Als afsluiting van de maand gaan de kinderen die heb ben meegedaan aan deze activitei ten, op 22 april naar Iguana. Deel name kost 1 euro per keer. Het Pal let staat in de W. Roelofszlaan. 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29