Zeeland Dorphotel in Zeeuwse sfeer Officier wil moslim niet in een christelijk centrum laten afkicken Theater de Mythe podium voor fotografie Verkoop eitjes voor goed doel Home-Start Goes zoekt ervaren opvoeders voor ondersteuning Dorphotel Zeeduin moet nieuw elan geven aan Dishoek. B/kc Wi ->s PZC Zaterdag 28 maart 2009 j 2 5 otuWfvot«5? Vakkundig en vertrouwd. door Annemarie Zevenbergen DISHOEK - Het definitieve plan ligt nog niet ter tafel, maar duidelijk is wel dat Dorphotel Zeeduin in Dis hoek niet de verschijningsvorm van een standaard hotel krijgt. Het woord dorphotel moet dan ook vrijwel letterlijk genomen worden. Want in de plannen voor de toekomstige accommodatie is sprake van een centraal hotelge bouw in 'kustarchitectuur', een binnenplein met daaraan 'robuus te huizen' waarin appartementen komen en daar achter hotelwonin gen. Dat is in een notendop het ambiti euze plan voor een deel van Dis hoek, grenzend aan de duinrand. De Veerse gemeenteraad heeft in beginsel ingestemd met het pro jectplan voor de realisering van het dorphotel en de aanpak van het omringende gebied; het Dis hoekplein en de Kaapduinseweg. Het complete plan komt 6 april aan de orde in de commissie Ruim telijke ontwikkeling van de ge meente Veere. Het huidige plan kent al een lange geschiedenis: Toen Valkenisse nog een zelfstandige gemeente was, werden al ideeën geopperd om het gebied waarop het toenmalige hotel Zeeduin stond, aan te pak ken. Het bleef echter bij ideeën en verkenningen. Zeven jaar na de ge meentelijke herindeling besloot het college van burgemeester en wethouders van Veere in 2004 me dewerking te verlenen aan heront wikkeling van het gebied van het voormalige, en toen al sterk verval len, hotel Zeeduin en het perceel van pension Panache. Het Dis hoekplein aan het eind van de Kaapduinseweg bij de duinover gang zou eveneens bij de plannen betrokken worden. Het voormalige hotel Zeeduin, stond toen al lang leeg. Nadat er een aantal keren brand werd ge sticht in het hotelpand, besloot ei genaar Bouwfonds het hotel en de andere gebouwen erachter te slo pen. Die overige panden hebben nog ge ruime tijd dienst gedaan als huis vesting voor buitenlandse studen ten van de Hogeschool Zeeland. In 2006 stemde de Veerse gemeente raad in met het projectplan dorp hotel Zeeduin. De Veerse wethouder Jan Boste laar is optimistisch over de 'overle vingskansen' van het projectplan. „Er moet iets gebeuren met dat stuk van Dishoek, dat is al jaren be kend. Dit is een totaalplan waar mee Dishoek een kwaliteitsimpuls krijgt. Als alles doorgaat, betekent dat een boost voor Dishoek. Zeker ook omdat de Kaapduinseweg, de strandovergang en het Dishoek plein erbij worden betrokken." Directeur Jaap Littooij van Bouw fonds, eigenaar en ontwikkelaar van het bewuste gebied, is ervan overtuigd dat met het plan recht wordt gedaan aan de omgeving én de omwonenden. „Het is natuur lijk zo dat wij iets gaan doen waar door de omgeving verandert. Dat betekent voor veel mensen dat hun directe woonomgeving veran- Het Dishoekplein en de Kaapduinseweg worden eveneens aangepakt dert Dus moet je als je plannen maakt, dat doen met respect voor mens en omgeving. De bebou wing moet aansluiten bij de klein schaligheid van Dishoek. Er komt echt geen twaalf meter hoog ge bouw recht voor de neus van de omwonenden. Het centrale hotel- gedeelte, gesitueerd bij de hoge duinenrand, wordt maximaal 12 meter hoog. De bebouwing rond het binnenplein ademt de sfeer van de huizen van notabelen die je aantreft rondom een gemiddeld dorpsplein. Dus ook geen hoog bouw. De woningen daarachter worden, met een of twee lagen, ze ker niet hoger dan de bestaande woningen in Dishoek. Het dorpho tel vloeit als het ware vanaf de ho ge duinrand zo het dorp in. Of an dersom gezegd, het dorp loopt door in het hoteldorp. Dat is ook de opzet. Het moet een open, maar toch intieme uitstraling heb ben. De architectuur doet mijns in ziens ook recht aan de omgeving. Het hotelgebouw krijgt een kustar chitectuur met balkons en veran da's en de overige panden ademen een Zeeuwse sfeer met rode da ken, detaillering in bijvoorbeeld deurposten en kozijnen en ge- potdekselde schuttingen." Het Dishoekplein wordt eveneens aangepakt, samen met de Kaap duinseweg die verlost wordt van de scherpe hoeken. Wethouder Bostelaar: „Het plein moet meer een gebruiksfunctie krijgen, met terrasjes rondom. De boom in het midden blijft overi gens staan." Jaap Littooijen vult aan: „het wordt een een bruisend plein om te zien en gezien te wor den". Er komt in ieder geval nog een in loopavond voor de bewoners. Want die moeten natuurlijk ruim de gelegenheid krijgen om hun zegje te doen over dit project. j£eo tweewielers 0066e /-p Dorpsplein 14 Aagtekerke T 0118-581306 www. leo joossetweewielersnl GOES - De expositie Van kieken naar kunst van het fotografencollec tief De Zutphense is tot en met 30 mei, tijdens openingstijden, te zien in theater de Mythe in Goes. Met de gratis expositie wil het col lectief laten zien dat het niet zo maar kiekjes maakt, maar de toe schouwers probeert te verleiden met portretten, landschappen en bijna abstracte composities. Thea ter de Mythe werkt het hele jaar sa men met FotoGroep Goes om foto grafie als kunstvorm dichter bij het publiek te brengen. Artist's impression van het project Dorphotel Zeeduin, met links het centrale hotelgedeelte. MIDDELBURG - Voor het vierde ach tereenvolgende jaar verkoopt de Lions-club Middelburg paaseitjes voor een goed doel. Dit jaar is dat opnieuw het Ronald McDo- nald-huis in Rotterdam. Leden van de Lions-club zijn vandaag en op 4 en 11 april te vinden op de Markt in Middelburg en bij de in gang van Intratuin in Koudekerke. Het Ronald McDonald-huis biedt ouders van ernstig zieke kinderen de mogelijkheid vlak bij hun kind in het ziekenhuis te verblijven en hun zorgen te delen met andere illustratie Bouwfonds ouders. door Frank Balkenende GOES - Home-Start Goes zoekt vrij willigers die ouders met jonge kin deren willen ondersteunen bij de opvoeding. Het opvoedondersteuningspro- gramma van Humanitas is 1 februa ri in Goes begonnen, mede dank zij subsidie van de gemeente en woningcorporatie RWS. Ouders met één of meer kinderen onder de zeven jaar kunnen, als het hen even te veel wordt, een beroep doen op Home-Start. Getrainde vrijwilligers, die worden aange stuurd door een coördinator, kun nen vervolgens praktische en men tale hulp bieden. Wie vrijwilliger wil worden, moet zelf opvoedervaring hebben, hetzij door een eigen gezin of door een baan waarin met kinderen wordt gewerkt. Belangrijk is dat de vrij willigers problemen in gezinnen kan herkennen. Het is niet de be doeling dat die ongevraagd taken van ouders overneemt, maar ze juist op een optimistische manier helpt om zelf de problemen op te lossen. Hulpverlening is dan ook een te zwaar woord voor Ho me-Start. Gemotiveerde vrijwilligers kunnen zich melden bij Dineke Krutwagen van Ho me-Start Goes. Tel.: 06-13688260; email: homestartgoes@gmail.com. Home-Start is gevestigd aan de Evert- senstraat 15. Meer informatie is te vin den op: www.home-start.nl door Ad Roos MIDDELBURG - Voor officier van jus titie J. Zondervan was het deze week onbespreekbaar: een 29-jari- ge Vlissinger gaat wat hem betreft niet terug naar het afkickcentrum Winners Way in Leiden. „Hij gaat voor twee jaar naar een instelling voor stelselmatige daders." Winners Way is gestoeld op chris telijke grondslag en de Vlissinger is moslim. Bij een bijzondere voor waarde zoals opname in een derge lijke instelling, mag de godsdienst vrijheid wettelijk niet beknot wor den. Maar de Vlissinger, die ge wend is om vijf keer per dag te bid den, moest zich van de begeleiders aan de huisregels houden. Hij moest het bidmatje oprollen en verplicht aanwezig zijn bij het da gelijkse ochtend- en avondgebed en bij de bijbelstudie. Zondervan vindt in dit geval de combinatie islamiet en christelijk onbespreekbaar. Vooral omdat er volgens hem sprake is van 'beknot ting'. Verder meent hij dat - mocht de Vlissinger besluiten het afkickcentrum om geloofsredenen voor gezien te houden - hij er dan een probleem bij krijgt. Namelijk de eventuele omzetting van zijn opname in een gevangenisstraf „Want dan moet ik iemand achter de tralies zetten die zich niet heeft kunnen houden aan de voorwaar den, omdat in zijn geloofsuitingen is beknot. Dat kan natuurlijk hele maal niet." Raadsman H. Dunsbergen betoog de dat de man inmiddels bijna tot het christendom is bekeerd en dat de keuze voor Winners Way een vrije was, zodat van beknotting geen sprake kon zijn. De Vlissinger moest zich overigens verantwoorden voor oplichting. Vorig jaar had hij mensen bewo gen hem geld te lenen, met de be lofte het dezelfde dag nog terug te betalen. Van het geld, zo'n 800 eu ro, werd cocaïne gekocht. Uitspraak 8 april.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27