Zeeland Middelburgers bedachtzamer ogentekort a >r# 1 1 11 1 1 1 Brilmuseum wordt stichting Klimaatgroep Goes ziet het (led) licht Verwaarloosd Middelburger Johannes Wisse Middag lachen viert honderdste verjaardag in Ter Reede 'V vsieefc «aVto Wagenpark Stadsgewestelijke brandweer burg» haamstede - Het Bnimu Rooseveltlaan Middelburg Arnestraat Arnemuiden Torenweg Middelburg S* i& een tijd van faunen en een tijd van yaan.... Per 1 april 2009 gesloten \\o% e%1 tttoS' WPZC Zaterdag 28 maart 2009 23 seum 'Ogen tekort' in Burgh- Haamstede is een stichting gewor den. Dit is gedaan op advies van de gemeente Schouwen-Duive- land, omdat het museum alleen als stichting in aanmerking komt voor subsidie. De tot museum verbouwde schuur aan de Dapperweg in Burgh-Haamstede bevat de collec tie van verzamelaar Henk Berg mans. Hij vroeg subsidie aan om dat het museum jaarlijks een te kort van drieduizend euro heeft. Omdat een privépersoon geen rechtsvorm is, kon de gemeente zijn verzoek niet inwilligen. De gemeente vindt het Brilmu seum onderscheidend en een 'wel kome aanvulling op het museaal bestand op Schouwen-Duiveland', en is van plan het museum mee te nemen in het nieuwe subsidiebe leid dat in de loop van het jaar van kracht wordt. Bergmans verzamelt al bijna veertig jaar antieke brillen. GOES - De klimaatwerkgroep van de gemeente Goes is maandag avond, samen met de Zeeuwse Mi lieufederatie, aanwezig op een bij eenkomst bij het Goese bedrijf Lighting Science over de mogelijk heden van led-verlichting. Beiden zijn zeer geïnteresseerd in de energiebesparende eigenschap pen van led-lampen voor binnen- en buitenshuis. Ze krijgen een pre sentatie over de mogelijkheden er van en wat ermee terug te verdie nen is over een bepaalde periode. Bewoners van de Wagnerlaan in Goes zijn ook aanwezig. Hun straat staat nu op nummer zes van het Klimaatstraatfeest, een landelij ke actie om energie, en dus geld, te besparen. Alle bewoners krijgen gratis led-lampen bij inlevering van hun halogeenlampen. GOES - De inspectiedienst van de Dierenbescherming Zeeland heeft een doodzieke hond en enkele an dere verwaarloosde dieren wegge haald bij hun Zuid-Bevelandse baasje, die niet goed voor de die ren kon zorgen. Na overleg besloot de eigenaar vrijwillig afstand te doen van de dieren. MIDDELBURG - Johannes Wisse uit Middelburg is gisteren honderd jaar geworden. Burgemeester Koos Schouwenaar feliciteerde de eeuweling in servi ceflat De Middelburcht, waar hij sinds 1978 woont. Johannes Wisse werd in Aagteker- ke geboren. Toen hij nog een baby was, verhuisde het gezin naar een boerderij aan de Rapenburgseweg onder de toenmalige gemeente Domburg. Daar woonde hij tot 1978. Zijn beroep was boer en later was hij ook nog vrachtwagenchauffeur bij de PZC. Tot op hoge leeftijd heeft hij auto gereden, maar zes jaar geleden stopte hij hier mee. De honderdjarige was getrouwd met Wilhelmina Corré. Hij is sinds 1993 weduwnaar en heeft vijf kinderen, van wie er twee zijn overleden, drie kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. In De Middelburcht heeft hij het prima naar zijn zin en hij wil daar graag blijven wonen. VLISSINGEN - In zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen wordt donder dag 2 april een grappen- en grol lenmiddag gehouden. Vanaf 14.30 uur zijn er grappen en liedjes te horen van onder anderen Toon Hermans, Wim Kan en Wim Son- neveld. Er wordt ook een Rad van Fortuin gespeeld, waarbij vragen worden gesteld over liedjes en sketches van de cabaretiers van vroeger. De middag van de lach wordt gehouden in het Atrium. De toegang is gratis. Arnestraat Arnemuiden Stromenweg Middelburg Stromenweg Middelburg Marie Curieweg Oost-Souburg Olympiaweg Vlissingen Stromenweg Middelburg Rooseveltlaan Middelburg Torenweg Middelburg Arnestraat Arnemuiden Marie Curieweg Oost-Souburg Stromenweg Middelburg Olympiaweg Vlissingen Stromenweg Middelburg Olympiaweg Vlissingen Marie Curieweg Oost-Souburg Post 2. 18 vrijwilligers Post 1 42 vrijwilligers Post 0. 14 beroepskrachten 25 vrijwilligers Verbindingscommandowagen Post 5. 18 vrijwilligers Post 4. 19 vrijwilligers Post 3. 19 vrijwilligers Waterongevallenwagen Hulpverleningsvoertuig Tankautospuit Tankwagen (17.000 liter) Haakarmvoertuig Hoogwerker/autoladder Voertuig waarschuwings- en verkennings dienst en gaspakkenteam M RolantQuist De Stadsgewestelijke brandweer Vlissingen-Middelburg kent zes posten. Maar niet elke post is uitgerust met hetzelfde materieel. Hartelijk dank aan de vele trouwe klanten, zonder u zou mijn bedrijf niet zo succesvol zijn geweest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25