Pluk Vlaanderens mooiste kortingen van het net! GRATIS elf mama van twee - Oskar (5) en eon (3) - was ze de uitgelezen persoon voor deze jo Leuke kleurplaten beschikbaar De leukste vakantievoordelen voor opa's, oma's, mama's en papa's? verderop. Meer moet dat VLAANDEREN VAKANTIEKRANT aangeboden door Toerisme Vlaanderen Brussel 16 L- 'Lans in de auto zitten fort Napoleon Ten Duinen Europlangta, Kaat Vanneste zwoegde als webmaster van toerismevlaanderen.nl wekenlang aan alle kindvriendelijke kortingbonnen, tips en adresjes die bij deze Vlaanderen Vakantiekrant horen. Voor deze Vakantiekrant vroeg Toerisme Vlaanderen Brussel aan aanstormend tekentalent Julio Colomo uit Genk om de illustraties te maken. Van deze tekeningen zijn online ook de niet-ingevulde lijntekeningen beschikbaar als kleurplaat. Downloaden, printen en klaar... Voor op vakantie of gewoon thuis! www.toerismevlaanderen.nl/ vakantiekrant is saaaai!' Dat is het boekje vol kortingbonnen voor de grootste pretparken en attracties in Vlaanderen, zoals Bobbejaanland en Plopsaland. Je kunt het GRATIS downloaden op www.toerismevlaanderen.nl/vakantiekrant! Bekijk er zeker ook de 1.001 leuke adresjes en de tips voor trips met kids in zowat alle toffe en kindvriendelijke bestemmingen. Hoe heb je alle informatie voor de website van de Vlaanderen Vakantiekrant verzameld? Kaat: "Uiteraard was er al veel materiaal beschikbaar van de vo rige jaren. Pretparken en recreatie domeinen gaan wel meerdere jaren mee... Toch organiseren alle Vlaam se provincies elk jaar heel wat nieu we kindvriendelijke activiteiten. Ik moest dan ook hele dagen rondbel len en rondsurfen om alle informa tie op te zoeken. Zo hebben heel wat parken nieuwe shows en attracties. Tegenwoordig worden er ook veel wandel- en fietstochten speciaal op maat van kinderen gemaakt, vaak met een soort zoektocht of stripfi guurtjes die ze tegenkomen op hun weg. Heel leuk natuurlijk. Dat zorgt voor voldoende afwisseling, zodat de kids zich zeker niet vervelen op vakantie." Vond je het een voordeel dat je zelf mama bent? "Ja, het was super handig dat ik uit mijn eigen ervaringen kon put ten.Thuis zitten is niets voor mij. En al helemaal niet voor de jongens. Die gaan het liefst elk weekend op pad, zolang het niet te ver is, want lang in de auto zitten is 'saaaaai'. De dierentuin Planckendaei vlak bij Mechelen is een echte aanrader. De dieren zitten er niet in kleine kooien, maar lopen rond in grotere domei nen. Je wandelt er prachtig in het groen en onderweg kom je giraffen, olifanten en leeuwen tegen - en af en toe terrasjes of speeltuintjes na tuurlijk." Werd het je soms niet wat te veel? "Overdag 1.001 kindvriendelijke activiteiten verzamelen en 's avonds en in het weekend de jongens entertainen. Ik snakte soms wel even naar een momentje zonder kinderpraatjes!" gaan in de duinen. Misschien gaan ze ook eens naar de garnaalvissers te paard in Oostduinkerke kijken. En daarna zelf garnalen pellen op de boulevard natuurlijk." Heb je zelf al plannen voor de grote vakantie? "We gaan een paar weken kam peren, waar precies dat weten we nog niet. Slapen in een tent is voor Oskar en Leon al een avontuur op zich. En op camping maken ze di rect veel vriendjes. Als we thuis zijn, doen we in de weekends zeker enke le uitstapjes dicht bij huis. Gaan fietsen in Limburg bijvoorbeeld. We hebben ook heel wat familie wo nen in Oost-Vlaanderen en bij goed weer combineren we een familiebezoek graag met een zwempartijtje in de Oude Leie, tussen de wei den met grazende koeien. Daarna een frisse pint op een terrasje, ter wijl de kinderen verderop spelen... meer moet dat echt niet zijn." Heb je ook nieuwe dingen ontdekt dankzij de Vakantiekrant? "Ja, een heleboel eigenlijk. Zo wil ik zeker het Blotevoetenpad in Limburg eens uitproberen. Mijn kinderen wandelen heel graag, en met hun blote voeten in de modder ploeteren moet zowat het summum zijn voor hen. In mei mogen Oskar en Leon trouwens met hun grootouders een weekje naar zee. Ik denk dat ik opa zeker wat informatie over de Duin pieper zal meegeven, zodat ze sa men op ontdekkingstocht kunnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 156