Ontdek het sroene Oost-Vlaanderen Gezellige gezinsadresjes Allemaal beestjes Een kindvriendelijke met één muisklik M Oost-Vlaamse troeven Dolle waterpret Laat je varen 1. Campings 2. Vakantiehuisjes 3. Slapen in het groen 4. B&B's Hoeve De Schapenkop in Ronse 5. Trekkershutten Top tien van leuke kinderboerderijen. Bij boerderijen met dit symbool j^J »kan je ook overnachten: Stap &Trap mee VLAANDEREN VAKANTIEKRANT aangeboden door Toerisme Vlaanderen Brussel Gent is een prachtige stad, ideaal voor een daguitstapje vanuit het rustige platteland met eindeloos veel kreken, bossen en moeras sen. Ook steden als Oudenaarde en Kortrijk zijn zeer de moeite waard. En in Oost-Vlaanderen is de zee nooit ver, zowel de Belgische Kust als de Oosterschelde zijn binnen handbereik. Er is ook veel zoetwater in Oost- Vlaanderen. Het Donkmeer in Berla- re is met zijn 80 hectare het grootste meer van Vlaanderen. Piraten kun nen er per boot, kano of waterfiets het wateroppervlak onveilig ma ken. In het sport- en recreatieoord Kluisbos vind je maar liefst drie ver warmde openluchtzwembaden met glijbaan en springtoren. Nog meer voer voor kleine rakkers vind je in het provinciaal domein De Gavers in Geraardsbergen, waar je 1.001 watersporten kunt beoefenen in een groot meer, zoals surfbiken bijvoor beeld. Tijdens de zomermaanden is er een boottocht van Lokeren naar het provinciaal domein Puyenbroeck in Wachtebeke. Ook vanuit Oudenaar de kun je je laten varen in 'De Vier Vaargetijden', dat is een gezinsvrien delijke boot met verschillende meer daagse vaarformules. Of wat dacht je van een toeristische rondleiding in een bootje in centrum Gent? Wie graag zelf vaart, kan terecht in het Waasland, waar een volledig kano-kajaktraject werd uitgewerkt. Ook op de Dender kun je heerlijk ka jakken. Kamperen in het groen, tussen de glooiende heuvels van de Vlaamse Ardennen of naast het kronkelende water van de Leie? In Oost-Vlaan deren kun je met de tent of de caravan op vele gezellige campings terecht, bijvoorbeeld op het domein Puyenbroeck of op de Kompas camping in Oudenaarde. In een vakantiehuisje geniet je van alle comfort van thuis, maar ben je toch ver weg in een verrassende omgeving. Jardin de Lieze is een charmante cottage in Maldegem te midden van weiden en akkers. En in het provinciaal domein De Gavers vind je tien gezinsvriendelijke bungalows naast een grote camping. In Oost-Vlaanderen vind je tallo ze hoeves waar je kunt logeren tussen de beestjes (zie hierbo ven). Slapen op het platteland, naast kabbelend water zoals de Schelde, Leie, Dender, Zwalm, Moervaart of kleine kreekjes, aan de rand van gezellige stad jes... Wat wil je nog meer? is een kindvriendelijke B&B in een heuvelachtig en bosrijk landschap, waar je aangenaam kunt wandelen en fietsen. Ook B&B Lomolen in Aalter biedt de kwaliteit van een sterrenlogies met een persoonlijke toets. Dit is slechts een kleine greep uit het uitgebreide B&B-aanbod. Zeul je liever niet met tenten, maar wil je wel genieten van de cam pingsfeer? Dan kun je ook overnachten in een trekkershut, bijvoor beeld aan de Blaarmeersen in Gent of in De Fiertel in Ronse. Budget- vriendelijk en geschikt voor het hele gezin. TT Kinderen en dieren, de perfecte combinatie. Beestjes aaien en voede ren kun je in heel wat Oost-Vlaamse kinderboerderijen. Vaak kun je er ook overnachten, een superkindvriendelijk verblijf dus! In het adembe nemende decor van de Vlaamse Ardennen vind je bijvoorbeeld in een vier kantshoeve uit de 18de eeuw een ezelboerderij, Giteane genaamd. Na een korte introductie mag het hele gezin er op ezelpad. Handig: langoor vervoert bagage en kinderen langs de meest afgelegen weggetjes, terwijl de grotere stappers genieten van een aangename wandeling. Achteraf slaapt iedereen als roosjes! - Filippus (paardenmelkerij) in Maldegem - HofTer Hagen in Lokeren - 't Pachtgoedhof in Kruibeke - Hoeveverblijf Euverbraeke in Melsele - Stokerij-boerderij Van Damme in Balegem - Stoeterij Ariane in Oosterzele - Brielmeersen in Deinze - Geitenboerderij De Volle Maan in Sint-Lievens-Houtem - De Brandkreek in Sint-Laureins (met pony's en speelweide) - Familiepark Harry Malter in Heusden et de digitale fietsrouteplanner van Oost-Vlaanderen stippel je een route uit speciaal op maat voor jouw gezin: niet te moeilijk voor de allerkleinsten, met een pauze aan een leuke attractie... Print de route uit of download ze op je gps. Handig! Ér bestaan ook een heel aan tal bestaande routes die extra kindvriendelijk zijn, zoals de Isegrimroute door domein Puyenbroeck, de Reigerroute langs de Gavers en de Scheldevallei- route aan de Schelde. Inspiratie nodig voor een leuke tocht? De twee fiets- en wandelboxen Trap mee en Stap mee bundelen telkens tien van de meest gezins vriendelijke fiets- en wandelroutes! De tochten zijn niet te moeilijk - lage hellingsgraad, makkelijk parcours... - en passeren langs spannende attracties zoals speeltuinen. Een leuke daguitstap voor kids! Op www.toerismevlaanderen.nl/vakantiekrant vind je nog veel meer adresjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 154