"Een land vol verhalen" Een regen dagje? korting in Buitenpretjes Kinderboekenschrijfster Judith Eiselin over het Kempense verhalenland A SC20 Bobbejaanland! Wegdromen op zilveren stranden Beestige dagjes uit Kabouters bestaan niet? Prinsheerlijk in 't groen van de Merode aangeboden door Toerisme Vlaanderen Brussel VLAANDEREN VAKANTIEKRANT Trotse loofbomen, meest eiken en beuken, zeven het zonlicht in banen langs de lanen die hier het bos doorkruisen. Paarse ro dodendrons verdringen zich tussen de stammen, als uitgelaten kinderen rond de benen van hun ouders. Voor het eerst van mijn leven ben ik in de Antwerpse Kempen. Het is een ware ontdekkingsreis, in een land vol ver halen. Verhalen die al bestaan én verhalen die ongetwijfeld nog zullen ontspruiten aan deze historierijke grond. In het woud bij Zoersel ligt, als een heksenschuur uit een sprookje, het boshuisje van Hendrik Conscience, bekend uit zijn verhaal De Loteling. Hier wuifde de vrouwelijke hoofd persoon Trien haar geliefde Jan die moest gaan vechten uit. Je ziet het helemaal voor je. Vandaag de dag In de Antwerpse Kempen, vlak over de Nederlandse grens, verveel je je nooit. Mega Speel- stad in Lille is het grootste bin- nenpretpark van België. Lucht kastelen, klimparcours, draai molens, een groot kasteel, een spookhuis... Te veel om op te noemen. Kun je voetballen met water? Wat is een kookfiets? Hoe zag een toilet eruit bij de Romeinen? Hidrodoe in Herentals, een inter actief water-doe-centrum, geeft alle antwoorden. Met meer dan tachtig experimenten en weetjes over water biedt Hidrodoe een leerrijke en spetterende uitstap. De wereld van Suske Wiske verkennen? Dan is een bezoek aan het Kinder museum in Kalmthout ze ker iets voor jouw gezin. Ook niet te missen is het Poppen museum in Lier. Vanaf het mo ment dat je een voet in De Kleine Wereld zet, word je betoverd door pracht en praal. Over elk voorwerp in het museum, van de poppen en hun kleertjes tot de decoratie, is voorzichtig na gedacht. Alles in dit museum is een streling voor het oog! biedt het boshuisje plaats aan een van de meest idyllische terrassen die ik ooit zag. Ook binnen rond de haard, onder het lage balkenplafon- netje, is het goed toeven. De huidige uitbaters hebben aan de oude sfeer niets veranderd of afgedaan, maar, zo wordt mij verteld, de glazen zijn tegenwoordig schoon. Dat was vroe ger anders. De eerdere eigenaar, bijgenaamd 'de Stopnaald', en zijn vrouw plachten het glaswerk op te wrijven met een doek die ook in de stal dienst deed, om iets van het vee op te ruimen, als dat zo uitkwam. En dan is er nog een enorm statig wit kruis, dat onverwacht opduikt, zomaar midden tussen de bomen rond Zoersel, op een rotonde. Al weer blijkt een oud verhaal de reden te zijn voor dit wonderlijk sprook jesachtig beeld. Een jongeling ging eens uit wandelen. Het schemerde al, de uilen riepen. Ineens ontwaar de hij op een open plek tussen de bomen een tent. Hij was vermoeid, hij had al lang gelopen, hij besloot er binnen te gaan. Misschien kon hij er even rusten, iets te eten en te drinken bekomen. Maar in de tent trof hij allesbehalve rust! Acht on geklede vrouwen zaten er bijeen. Na wat wel haast een onrustige nacht moet zijn geweest, ontwaakte de jongeling buiten. De vrouwen waren weg, de tent spoorloos verdwenen. Was het hekserij? Had het gespookt? Bevend over heel zijn lijf kwam de jongeling te Zoersel aan. Nadat de pastoor het gebeurde had gehoord, richtte hij onverwijld een kruis op, op de onheilsplek. En sindsdien, zo wordt verhaald, is in de bossen rond Zoersel geen naakte vrouw meer ge zien... Zo blijkt telken male dat de Antwerp se Kempen vol van verhalen zijn. Op het terrein van de Abdij in Mol/ Postel wonen en werken sinds de twaalfde eeuw de Norbertijner mon niken. Met een zwaai gaat de poort open. Voor ons liggen kazen, recht hoekige kazen zo ver het oog reikt. Ze rijpen, sommige voor enkele we ken, andere voor jaren. De aanblik én de geur zijn adembenemend. Het is haast onaards stil. Sst, hier groeit smaak. Dit is een oord voor vertelsels, denk ik opnieuw, terwijl de kruidige geu ren mijn neus prikkelen. Deze fragmenten komen uit een reportage die kinderboekenschrijf ster en recensente Judith Eiselin in 2007 schreef in het boek Duetten. Extra Met meer dan vijftig attracties waaronder zes adembenemende achtbanen, vier wildwaterbanen, een uniek indianenmuseum, het Kinderland en de diverse liveshows wordt Bobbejaanland beschouwd als een van Europa's meest geliefde pretparken. ïsfflp" fkorting Download het kortingenboekje op www.toerismevlaanderen.nl/ vakantiekrant De naam früBnBiLËü laat het al vermoeden. In het midden van de Kem pense dennenbossen prijkt op dit domein een prachtige zwemvijver met een hagelwit strand. Vanaf je luie plekje in het zand zie je hoe de kids naar hartenlust zandkastelen bouwen of rondplonsen in het waterpark. Ook in het recreatiedomein de Lilse Bergen vind je waterpret voor het hele gezin. De kleinschalige maar charmante is een attractief park vol tropische en vaak zeldzame diersoorten, zoals witte tijgers en witte leeuwen. Je vindt er een van de grootste wandelvolières van Europa. Er is ook een Afrikaanse savanne van 2 hectare, waarin onder andere struisvogels, zebra's en an- tilopes vrij rondlopen. De grotere dierenparken van Antwerpen ('de Zoo') en Mechelen (Planckendael) liggen overigens ook vlakbij. Kortom, alles voor een paar beestige dagjes uit! In Kasterlee weten ze wel beter. Daar is zelfs een heuse yjgBgJoKMHW een prachtige plek in het bos met zand en duinenrugg'en. Kinderen tussen 3 en 7 jaar kunnen er klimmen, kruipen en met zand spelen, met rode puntmuts op. Je kunt ook met een vertelster een tocht maken door het Kabouterbos. Ook de zomerse gps-'tochten voor kinderen in Kasterlee zullen trouwens jong en oud bekoren. zijn drie gezins vriendelijke fietsroutes uit gestippeld. 'Prinsheerlijke fietsboekjes' geven je alle info over het parcours, de natuur en de bezienswaar digheden langs het traject. Voor de kinderen zijn er de 'prinsenluiken' met in formatie op maat en leuke doe-opdrachten en 'prins- jestassen' met allerhande attributen om het landschap te verkennen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 151