Limburgs binnenplezier Gezellige gezinsadresjes Musea op kindermaat Centurions en Galliërs opgelet! Vergeet je zwembroek, skipak en voetbal niet! Plopsa Indoor in Hasselt Ik zie sterretjes! "In Limburg moetje niet wachten op het zonnetje om te gaan sporten!" Kinderen gaan graag op ontdekking, en als ouder wil je natuurlijk dat de kinderen ook een beetje cultureel verantwoord groot worden... In Belgisch Limburg zijn er musea die voor klein én groot een nieuwe wereld openen en het tegenovergestelde van saai zijn. Onze top vijf: VLAANDEREN VAKANTIEKRANT aangeboden door Toerisme Vlaanderen Brussel In Limburg moet je niet wachten op het zonnetje om te gaan sporten. In het ski- en snowboardcentrum Snow- valley in Peer kun je het hele jaar door skiën, sneeuw of geen sneeuw! Ook zwemmen kun je in alle jaargetijden. In Zwembad Dommelslag in Neerpelt geniet je van een indoor competitiebad, een golfslagbad, een wildwaterbaan,- een peuterbad, sauna, ligweide, speel tuin en nog veel meer. Perfect voor een dagje waterplezier. Heb je te maken met rasechte waterratten, dan kun je een hele week weken in het water in Center Pares Erperheide, Center Pares De Vossemeren, Molenheide of Hengel- hoef. De temperaturen zijn er altijd tro pisch, de wateravonturen oneindig. ■UI oor G Nieuw in Europa is de 2 'De Vergeten Mijn' in Molen heide. Dat is een unieke tot de verbeel ding sprekende golfervaring - 18 holes - in thema van de mijn. Er komen licht-, geluids-, rook- en zelfs geureffecten aan te pas! Voetbal je liever? Dan kun je terecht in GoalMine Genk, het allereerste voet balbelevingscentrum van België. In het stadion van KRC Genk doorkruisen jong en oud een interactief parcours door de wereld van voetbal. Games, audiovisuele toepassingen, foto's en interviews wis selen elkaar af. Alle indoor sport- en pretparken in Limburg vind je op www.toerismevlaanderen.nl/vakantiekrant. Kabouter Plop logeert niet al leen aan de Vlaamse Kust, maar ook in Limburg. In Plopsa Indoor in Hasselt kom je de bekende Studio 100-figuren - Mega Mindy, Bumba... - tegen op meer dan twintig overdekte attracties voor de hele familie. Je zou bijna hopen op een beetje regen! A Het Europlanetarium in Genk is een van de vijf actieve volks sterrenwachten van Vlaanderen. Jonge astronomen in spe komen er alles te weten over sterrenkun de, ruimtevaart en meteorologie. Het planetarium heeft een reu zenkijker en een projectietoestel dat de beweging van de sterren en planeten nauwgezet afbeeldt op een een supergroot scherm. In het planetariumprogramma 'De tharsiscodex' nemen 'De spikes' je mee op ruimtemissie naar het heelal. Mama en papa mogen ook mee! Galio-Romems museum in ongeren de oudste stad van België - opent vanaf 21 mei opnieuw zijn deu ren. Verrassende displays, schitterende objecten en multimediale presentaties brengen de prehistorie en de wereld van de Romeinen en Galliërs tot leven. TIP: Kinderen kunnen op sporenzoek- tocht gaan of in een rendierjagerstent kruipen en luisteren naar het verhaal van Seppe, een jongetje op trektocht. Ze ontwerpen een eigen mozaïek vloer of dossen een figuur uit 'op zijn Romeins'. 1. Bungalowparken: In Limburg zijn er heel veel bungalowparken, ideaal voor een kindervakantie. Center Pares De Vossemeren, Center Pares Erperheide, Hengelhoef en Park Molenheide ken je misschien al. Maar ook Mooi Zutendaal is een vakantiepark in de Kempense bossen met uiterst kindvriendelijke villa's en chalets. '2. Kamperen: Tussen al dat mooie Limburgse groen is kamperen een must. In het vakantiepark Mooi Zutendaal kun je ook kamperen. Het is de eerste camping van België met het label 'Kinderkampeerwereld': er is een buiten- en binnenzwembad én een buiten- en binnenspeeltuin. 3. Hoevelogies: Boelhof is een Haspengouwse vierkantshoeve uit de negentiende eeuw, met paardenstalling. Ideaal voor kinderen! In Limburg vind je nog meer boerderijen waar het voor de kids heerlijk toeven is. 4. Logeren op het water: Dat kan in Limburg! Het Kampeervlot in Stokkem vind je vlak bij Maascentrum De Wissen. Het Botel in Ophoven biedt wat meer luxe op het water. 5. B&B's: Eén van de vele leuke B&B's in Limburg is B&B De Passerel. Die ligt langs de Zuidwillemsvaart in een rustige omgeving. Bree en Maaseik zijn vlakbij. Ideaal startpunt voor fiets- en wandeltochten. Op www.toerismevIaanderen.nl/vakantiekrant vind je nog veel meer kindvriendelijke logeeradresjes. Het Literair Museum klinkt mis schien niet flitsend, maar in Hasselt ver leidt dit museum alle boekenwurmpjes. Via grappige kijkkastjes leer je alles over je favoriete jeugdauteur, sprookjes ko men uitgebreid aan bod en je leert er zelfs hoe een boek wordt gemaakt. In het Bruegelhuis in Peer maak je spe lenderwijs kennis met de prachtige werken van Bruegel. De gids vertelt over het leven en de mensen in de middeleeuwen. Een tijdreis! Het Vlaams Mijnmuseum in Berin gen vertelt je het verhaal van de mijnont- ginning. Met het arrangement 'Op pad met een mijnwerker' neemt een oud mijnwerker je kinderen een dag lang on der zijn hoede! Heeft je kroost meer oog voor de wonderen der natuur? Het Maascen trum De Wissen in Dilsen-Stokkem geeft een boeiend beeld van de rivier die zo belangrijk is voor deze regio, aan de hand yan een interactieve informatiestand en een film vol natuurschoon. Op het uitgestrekte domein van Land- commanderij Alden-Biesen reis je even terug in de tijd. Op 31 mei heeft Vlaanderens leukste middeleeuw se familiefeest 'De Sage van de Bie- senburcht' er plaats. f V. Ook extra korting in het Europlanetarium en in GoalMine in Genk. Download het kortingenboekje op www.toerismevlaanderen.nl/ vakantiekrant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 150