Even met de teletijdmachine naar. Bokrijk Nog meer buitenkansjes in Belgisch Limburg Op ontdekkins in het enige nationale park van Vlaanderen NIEUW: Museumspel voor smokkelaars TIP: Suske Wiske-dag TIP: Op blote voeten in de natuur! Fietsen, wandelen, varen, spelen... Kinderen zullen zich niet snel vervelen in Limburg. Maar dat is niet alles. Hieronder vind je nog een lijstje met gezinstoppers: ■V' aangeboden door Toerisme Vlaanderen Brussel VLAANDEREN VAKANTIEKRANT Limburg In het Openluchtmuseum van Bokrijk brengen multimedia, ambachts lui, dieren, muzikanten en acteurs het verleden tot leven. In het dorp zie je hoe de mensen vroeger leefden. Genoeg geleerd? Voor de jonge ren is er ook de grootste openluchtspeeltuin van het land met glijbanen, een dradencircus en een dierenhoek. De allerkleinsten ravotten in de aan gepaste kleuterspeeltuin en de overdekte speeltuin Bokland. Waaghalzen komen volop aan hun trekken in het Bokrijk Adventure Park. Maar rustig wandelen kan er ook, in de bossen, het arboretum en de vele tuinen. Wil len de benen even niet mee? Neem dan de Bokrijksh'uttle naar de mooiste plekjes van het domein. Of kom op adem in een van de vele herbergen met streekgerechten en lokale biertjes. Dit jaar kom je in de Limburgse Kempen alles te weten over smokkelen anno 1909. Ben jij eensmokkelaar? Datontdekje in hetspannende museumspel in Bokrijk. Aan de ingang krijg je een koffertje met tien voorwerpen. Welke mag je wettelijk bij je hebben en welke zijn smokkelwaar? Via smokkelpaadjes doe je een tiental gebouwen in de Kempen aan en krijg je nuttige tips. Benieuwd wie op het einde van de rit een blanco strafblad overhoudt... Op 19 juli staat Bokrijk volledig in het teken van de striphelden Suske Wiske, Lambik, Jerom en tante Sidonia, met tal van activiteiten. n het Nationaal Park Hoge Kempen, dat zich uitstrekt over Dilsen-Stokkem, Zutendaal, Maasmechelen, Genk en As, vind je de beroemde paarsbloeiende heide, maar ook dennenbossen, meertjes en hoge toppen met weidse vergezichten. Een prachtige plek om eindeloos te wandelen, te mountainbiken of paard te rijden. Nog leuker wordt het als je een Ranger meeneemt op je avonturentocht. Die leert je allés over de natuur en hoe je tussen de planten en dieren veilig kunt spelen. Je kunt zelf een Ranger boeken of deelnemen aan georga niseerde activiteiten. In Zutendaal vind je het eerste Blotevoetenpad van Vlaanderen. Voel met je zintuigen én je voeten de bijzondere prikkels van hout, stenen, boom snippers, gras, leem en water op een gecontroleerd parcours van 2 kilo meter, dat enkel toegankelijk is op blote voeten. Je start in de Lieteberg, een van de toegangspoorten tot het Nationaal Park Hoge Kempen. Nog meer kindvriendelijk fiets- en wandelgenot op www.toerismevlaanderen.nl/vakantiekrant. De grootste zandbak van Vlaanderen! 'In De Brand' in Hechtel-Eksel is een groot landduinencomplex, ideaal voor mooie wandelingen. Neem voor de kinderen een schep en een emmertje mee, want ze hebben ge garandeerd uren spelplezier in deze grote zandbak. Boer(in) voor één dag Van dieren krijg je nooit genoeg. Op Kinderboerderij Den Houben in Peer kun je niet alleen rondwandelen en alle beestjes bekijken, je mag ze zelfs aaien. Ook op Kinderboerderij Kiewit leer je omgaan met alle soor ten dieren, er zijn zelfs cavia's en een heus boerenpaard van de partij. Feesten tussen de bloesems Wist je dat het in april Bloesemfees ten zijn in Haspengouw, de fruit- streek bij uitstek? Je kunt er heerlijk wandelen of fietsen tussen de bloe sems met een fruitige picknickrugzak als voedzame proviand. Of maak je liever een ommetje met de fietstaxi? Er zijn ook lekkere proevertjesroutes uitgestippeld op vaste tijdstippen. Nieuw dit jaar is de fruitrush, waar bij je een eigen appelboom kunt adopteren. Nostalgisch sporen Vanuit het nostalgische stationnetje van As kun je met de trein een rit maken over het oude kolenspoortra- ject Waterschei-As-Eisden. Er is een vaste dienstregeling van mei tot ok tober. Er is ook een miniatuurtreintje in As dat spoort op het 1300 meter lange smalspoortraject. Railbikes In Tessenderlo zijn er speciale rail bikes voor vier personen: de twee vooraan trappen de ziel uit hun lijf, de twee anderen op de achterbank genieten ondertussen van de bos sen en de heide. Na 4 kilometer stop je in Ham aan het Albertkanaal en worden de rollen omgedraaid. Meer informatie over Bokrijk en andere leuke attracties in Limburg vind je op www.toerismevlaanderen.nl/vakantiekrant. Alle info en nog veel meer leuks vind je op www.toerismeviaanderen.nl/vakantiekrant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 149