Verdwalen kan niet (tenzij je het zelf wil) boven! Kortingen op srote kinderwandelingen Top vijf verrassende Limburgse attracties! Sterke zeemansbenen Niet voor kletskousen 1. Resterheide; voor ornithologen in spe 2. Het 'sprookjesbos' van Nieuwenhoven 3. Provinciaal Domein Dommelhof, oftewel het Klankenbos 4 Op stap met Pieter Bruege in Erperheide 5. Wandelen langs boomtoppen in het Maasland VLAANDEREN VAKANTIEKRANT aangeboden door Toerisme Vlaanderen Brussel Belgisch Limburg is vol afwisselingen: soms heuvelachtig zoals Nederlands Limburg, meestal vlak zoals de Brabantse zandgronden. Maar waar je ook gaat, veiligheid en gezelligheid staan hoog in het vaandel. De afgelopen jaren investeerde de provincie veel tijd en geld in het fietsroutenetwerk, en niet alleen om alle paden piekfijn in orde te maken. Er staan nieuwe pick nicktafels op de mooiste plekjes, er zijn themaroutes, fietsverhuurpun- ten (ook met kinderzitjes en -aan hangers) en natuurlijk veel fietscafés met aangename terrasjes. Fietsve- ren over de Maas zorgen ervoor dat je de Maas van alle kanten kunt be wonderen. Handig én avontuurlijk! Alle fietsroutes van het Limburgse fietsroutenetwerk zijn met elkaar ver bonden via een systeem van knoop punten, elk met een apart nummer. De weg naar een knooppunt wordt duidelijk aangegeven door blauwe rechthoekige fietsbordjes. Alle rou tes zijn in twee richtingen bewegwij- zerd. Verdwalen kan dus echt niet, tenzij je het zelf wil. Met de fietskaart van het fietsroutenetwerk Limburg - nu inclusief de Voerstreek - stippel je gemakkelijk op voorhand je par cours uit, je maakt je tocht.precies zo lang of zo kort als gewenst. Buitenkansjes in Belsisch Meer informatie over fietsroutes, huurfietsen of leuke logies? Surf snel naar www.toerismevlaanderen.nl/vakantiekrant. Een tripje naar de Maas is een fijne uitstap voor groot en klein. Jacht haven De Spanjaard in Ophoven-Kinrooi en de nabijgelegen jachthaven Heerenlaak zijn ideale plaatsen om het avontuur op te zoeken. Water sporters in spe kunnen er zeil-, surf- of vaarcursussen volgen. Of hou je het liever op een luilekkertochtje met de waterfiets? Loop ook even langs de prachtige zeilboten, imposante jachten en stoere motorboten die er aangemeerd liggen. In Ophoven is er bovendien een heus dagstrandje. Geen zin in watersport maar wel in een tochtje op de Maas? Dan kun je een rondvaart maken op De Paep van Meinecom. Die boot voert je ge zwind van De Spaanjerd, naar Stevensweert en het witte stadjeThorn in Nederlands Limburg.. In Dilsen-Stokkem vind je nog andere boten: fluisterboten. Dat zijn elek trisch aangedreven bootjes die geruisloos over het water van de oude Maasarmen bewegen. De dieren worden niet opgeschrikt door je komst, de natuur gaat onverstoord zijn gangetje. Na een tochtje van 45 minuten leg je aan bij natuurgebied Kerkeweerd, waar een fluisterwandeling start langs de Maas. Meer informatie? www.toerismevlaanderen.nl/vakantiekrant Download het kortingenboekje op www.toerismevlaanderen.nl/vakantiekrant 1.001 .1 kortinsen voor gezinnen j Sezoekde 'aarnse attar. 7 Vo°rdelen! Trek je wandelschoenen aan en ontdek de unieke Limburgse natuurge bieden met vijf verrassende wandelingen op kindermaat. Limburg ligt aan je voeten! Resterheide is een origineel wandelgebied op de grens van Hechtel-Eksel en Peer. Het Reigerpad en het Bosleerpad zijn voer voor jonge ornitholo gen annex biologen. Het Lieveheersbeestjespad is geschikt voor buggy's. Vele verrassingen onderweg... Een natuurparel in Zuid-Limburg. In het oude boswachtershuis maken kin deren spelenderwijze kennis met alle facetten van het bos. Er is ook een bijenhal,'een fruitboomgaard, een speeltuin en een kabouterparkje. Als je op het Provinciaal Domein Dommelhof in Neerpelt rondwandelt, hoor je de meest bizarre geluiden. Het zijn geen vogels, het is het Klanken- bos. Dat is een verzameling klankinstallaties in openlucht, uniek in Europa. Rond Center Pares Erperheide kun je een originele Bruegelwandeling ma ken van 4 kilometer. Onderweg kun je de kinderspelen uitproberen die Pieter Bruegel ooit schilderde. Het Kruinenpad in het Maasland is een wandelpad op 10 meter hoogte tus sen de boomtoppen. Het pad, opgebouwd uit staal, is 181 meter lang en 1,5 meter breed, ledereen mag dit pad gratis uitproberen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 148