Extra Korting Dolle pret in Mechelen,. dé kinderstad bij uitstek Nog tien gezinstips in de Voor wie er een paar dagen tussenuit wilt, biedt Mechelen leuke activiteiten voor heel het gezin. Ouders snuiven de culturele rijkdom van een renaissancestad op en de kinderen plukken het stadsavontuur. Het is een fijne, overzichtelijke stad waar het ideaal rondbanjeren is voor jong en oud. -Technopolis® - Dierenpark Planckendael -Antwerpse Zoo 1. Babyolifant op komst in de Antwerpse Zoo 2. Kort rijk 1302 3. Het Gravensteen in Gent Logeer je in Oost-Vlaanderen? Dan is een daguitstap naar Gent ideaal. Het Gravensteen brengt het tijdperk van ridders en jonk vrouwen weer tot leven. Tijdens 8. Gallo-Romeins Museum in Tongeren 9. De Pannekoekenboot in Antwerpen en Dessel 10. Appels met zwembandjes in Sint-Truiden 6. Fietsen met Urbanus in Lokeren 7. Kinderkarting in Sint-IMiklaas Wetenstappen in Leuven Een wetenschapswandeling ver rijkt je geest op speelse en boei ende wijze. Bovendien verken je de mooiste plekjes van de stad. Twee vliegen in één klap. 2009 is stripjaar in Brussel Brussel is de hoofdstad van de strips. Doorheen de stad vind je tal van stripmuren met De Smur fen, Kuifje, Robbedoes en andere helden. 5. 11 mi 'e'd rond rkendael Speels de stad verkennen Kerktorens bij de vleet in Mechelen, en ze hebben allemaal hun eigen schatten. Zoekspelletjes voeren je langs verborgen hoekjes, je leert er een spitsboog bouwen of zelf een kerkvenster maken. Met het uit- leenwandelboek 'Mechelen stuurt je stappen', vol leuke zoekopdrachten, nemen de kinderen hun ouders op sleeptouw tijdens een interactieve wandeling door de stad. Of wat dacht je van een beklimming van de Sint- Romboutstoren? Deze lente opende trouwens een uniek wandelplatform met glazen vloer op de toren. Je hebt er een adembenemend uitzicht vanop 97 meter hoogte. Stadsvisioenen voor jong en oud Deze lente viert Mechelen feest, naar aanleiding van het 450-ja- rige bestaan van het aartsbisdom Mechelen. Er lopen talloze interes sante tentoonstellingen en elke maand is er een speciaal feestweek end met veel toeters en bellen! Van houten tol tot onbeleefde geluiden Ook de vele Mechelse musea zijn een feest voor kinderen. In het Speel goedmuseum kunnen ze zich ver gapen aan het speelgoed waarmee hun grootouders speelden. Tijdens de zomervakantie kunnen ze er zelfs op zoektocht en winnen ze misschien een toffe prijs. Voor jonge weten schappers is Technopolis® een on vergetelijke ervaring. Tot 1 juni 2009 loopt de tentoonstelling 'Van snot tot prot, de onbeleefde wetenschap van het menselijk lichaam'. Jawel, een prot is Vlaams voor scheetje. Zonder blikken of blozen krijg je er een antwoord op alle vragen over je lichaam, die je nooit eerder durfde te stellen. Bakken buitenplezier Lang genoeg binnen gezeten? Trek dan naar het dierenpark Planckendael vooreen dag vol exotisch avontuur. Er gaan boten vanaf het sta tion van Mechelen. Een dagje naar het strand kan ook. Daarvoor moet je in recreatiedomein De Nekker zijn. Van al dat spelen en zwemmen krijg je honger... In Mechelen kun je terecht in tal van kindvriendelijke restaurants: de speciale '100% kindvriendelijk'-sticker staat garant voor een geslaagde eet- ervaring voor gezinnen met kinderen. Nog meer tips voor een leuke familietrip naar Mechelen vind je op www.toerismevlaanderen.nl/vakantiekrant. Download het kortingenboekje op www.toerismevlaanderen.nl/ vakantiekrant aangeboden door Toerisme Vlaanderen Brussel VLAANDEREN VAKANTIEKRANT De Antwerpse Zoo, vlak naast het Centraal Station, wacht vol spanning óp de komst van een babyolifantje. Mama olifant be valt wellicht in mei, maar toch blijft het gokken voor het exacte tijdstip. Volg de zwangerschap op www.babyolifant.be en kom ze ker op kraambezoek! In dit multimediale museum komt de Guldensporenslag op spectaculaire wijze tot leven. Die werd op 11 juli 1302 op de Groeningekouter bij Kortrijk uit gevochten. Beleef de veldslag, ga op zoek naar de gulden spo ren, maak kennis met de ridders en het voetvolk, hoor de wapens kletteren... Ook voor kids is karting een op windende en veilige ontspan ning. Het is de perfecte uitlaat klep voor al die tomeloze energie. Voor kampioenen in spel In mei opent het Gallo-Romeins museum in Tongeren opnieuw zijn deuren. Zet een stapje in de wereld van Asterix Obelix. Tijdens een boottochtje op de Schelde geniet je van de skyline en heerlijke pannenkoeken a volonté. Ideaal dagtochtje vanuit je vakantiehuisje op de Kempen. In Sint-Truiden leer je op de ten toonstelling 'Appels met zwem bandjes' alles over de fruitteelt. Daarna kun je lekkers inslaan op de Streekproductenmarkt. Naar aanleiding van de Wase stripzomer organiseert Lokeren een gezinsfietstocht met nie mand minder dan Urbanus in de hoofdrol, de hele zomer lang. de zomermaanden worden er zelfs middeleeuwse spelen geor ganiseerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 147