Schatten rapen in het Hinterland Tja, natuurlijk is er het strand en de zee. Maar er is meer! Onze top vijf: In Oostende, de enige echte stad aan zee, worden kinderen steevast ontvangen als echte Van achtbaan tot zeehondenshow i Beliewaerde Park - www.bellewaerdepark.be Kinderen kon ins in Oostende! 1. In Earth Explorer trekt de hele familie op een spannend wetenschaps- avontuur langs fascinerende natuurelementen. Je krijgt er een antwoord op vragen als: hoeveel weegt onze aarde en waarom val je niet van de aardbol? Al spelend leren. 2. Het Noordzeeaquarium herbergt een zestigtal levende zeedieren, onder gebracht in dertien aquaria. Er zijn ook opgezette zeldzame vissen te zien en een collectie Noordzeeschelpen. Een boeiende onderwaterwereld. 3. Wat hebben de Amandine - de laatste IJslandvaarder - en de Mercator, een opleidingsschip voor officieren, gemeen? Beiden liggen ze voor anker in Oostende en werden ze ingericht als scheepsmuseum. Drijvende schat kamers voor kinderen! 4. Wie een wandeling maakt op het Oos tendse strand, kruist het imposante Fort Napoleon, een militair bolwerk uit het verleden. 5. In een oude gerestaureerde 18de eeuwse hoeve vind je kinderboerderij De Lange Schuure, een educatieve doe-boerderij. Op www.toerismevlaanderen.nl/vakantiekrant kun je een pdf downloaden met alle kindvriendelijke restaurants per badplaats. Handig! ATTRACTIEPARKEN DICHT BIJ DE VLAAMSE KUST National Sea Life Marine Park - www.sealife.be Een onderwaterpark vol prachtige zeedieren Boudewijn Seapark - www.boudewijnseapark.be Europa's modernste overdekte dolfinarium spannend speelparadijs Plopsaland - www.piopsaland.be Themapark met Kabouter Plop en andere tv-helden van Studio 100 Wervelend attractiepark én een dierenpark in het groen Achter de duinen en badplaatsen van de Vlaamse Kust liggen drie groene regio's waar de activiteiten voor het oprapen liggen: het Brugse Ommeland, de Leie- streek en de Westhoek. Om het makke lijk én betaalbaar te maken is er voor elke regio een Voordeelpas, waarmee je tientallen euro's per persoon bespaart. Maak een boottochtje met 'De Lamme Goedzak'. Dat is een Mississippiboot die vaart van Damme naar Brugge. In De Klijte kun je een ezeltochtje maken door het mooie Heuvelland. En in het Labyrint in Kemmel amuseert jong en oud zich met oude volksspelen. In Poperinge staat er dan weer een heuse keikoppentocht op het programma... Tijdens het weekend van 9 en 10 mei 2009 zal de lucht in Oostende gekleurd zijn met talloze vliegers in te gekke kleuren en vormen.Tal van nationale en internationale vliege raars leven zich volledig uit op het Groot Strand. Ook staan er traditi onele kites-initiaties, kinderateliers, een snoepjesdropping en nachtvlie geren op het programma Oostende bruist. Vooral natuur lijk in het voorjaar en in de zo mer. Naast toffe dingen voor alle leeftijden (bootjes kijken tijdens Oostende voor Anker, bijvoorbeeld, of bekijk hieronder onze top vijf), volgen hier twee tips om het hele gezin te verrassen. Kids kunnen zich voortaan maar liefst twee keer uitleven tijdens Kids@Oostende. Van 4 tot en met 8 apriforganiseert de stad aan zee een boekenbeurs, aangevuld met kinder en jeugdfilms. Van 1 tot en met 5 juli luiden kinderen de zomer creatief in met straatanimatie, gratis grime, sportieve doe-dingen, poppenthea ter en ga zo maar door. Meer informatie over de Voordeelpassen en nog veel meer spannende activiteiten vind je ook op www.toerismevlaanderen.nl/ vakantiekrant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 146