Kabouters maken de kust onveil is Veiligste kust van Europa Gezellige gezinsadresjes MHHHHHHHIHHHHHHHIHHHHHHIHHIHHIlHiHHHHHHli De 'Duinpieper' Word inwoner van een strandspeeldorp Ga het water op Ontdek natuurlijke attracties 1. Vakantiehuisjes en appartementen 2. Campings Een groot aantal campings aan de kust ligt op een steenworp van het strand. 3. Hoevelogies 4. Vakantieparken Voor een gezinsvakantie zit je goed in een vakantiepark. Sunparks in Oost duinkerke kent iedereen. Maar er zijn ook kleinere parken, zoals het knusse vakantiepark Zeepolder in De Haan, met familievriendelijke vakantievilla's. 5. Arrangementen aangeboden door Toerisme Vlaanderen Brussel VLAANDEREN VAKANTIEKRANT aan de Vlaamse Kust met zijn zevenen, de wereldberoem de garnaalvissers te paard van Oost- duinkerke. Dit is de enige plaats ter wereld waar de paardenvisserij door de jaren heen stand heeft gehouden. Oostduinkerke heeft er het ideale strand voor: zonder golfbrekers, lei dingen of andere obstakels. Wanneer je het visritueel van deze mannen aanschouwt, kun je pas ten volle be grijpen wat hen drijft. Het is de liefde voor de paarden en de natuur. De garnaalvissers kunnen niet op tegen de commerciële vangst, dus is vissen niet meer dan een hobby voor hen. En l-aten ze toeristen ervaren hoe je gar nalen vangt en hoe je die delicatesse optimaal bereidt. Om ze daarna lekker op.te peuzelen natuurlijk. Voor wie op stap wil gaan in de dui nen, is er de 'Duinpieper'. Een handig rugzakje met leuke opdrachten en doe-materialen voor strand en dui nen. Zo ontdek je de pracht van de ze brarups en neem je een vitaminekuur met duindoorn. Met de verrekijker kun je vogels van dichterbij bekijken en met de potloep of de opzetloep zie je de kleinste diertjes of plantjes heel wat groter. En nog veel meer. Kunst met Kapitein Beaufort! In diverse gemeenten worden in de zomer strandspeeldorpen opge zet. Eén van de meest bekende is Babelou op het strand van Westende. In 500 vierkante meter ongeremd plezier kunnen kinderen zweven op trampolines en spring kastelen of in bootjes varen als een echte kapitein. Natuurlijk biedt niet alleen het strand tal van mogelijkheden. Ook de zee is een paradijs om te ontdekken, bij voorbeeld door middel van talloze watersporten. Wat dacht je van sur fend de golven te bedwingen? Of leren hoe je de wind kunt gebruiken o.m te zeilen? Of maak je liever ken nis met sporten die erg in opkomst zijn, met mooie namen als kitesur- fen, kiteboarding en wakeboarding? Er zit vast wel iets voor je bij. Aan de kust van Vlaanderen vind je tal loze attracties. Sommige zijn bekend, anderen juist niet. Wat dacht je van: Earth Explorer, een ontdekkingsreis door de wetenschap in Oostende. In Sea Life maak je kennis met de fas cinerende dieren van de zee, Plopsa- land..., wie kent het niet? In het Zwin en de Vlindertuin vind je de mooiste natuur van België. Het Serpentarium laat je kennismaken met enge slangen. Het meest bijzondere is misschien wel het Stripdoolhof dat tijdens de zomer in Middelkerke is te vinden. Terwijl je bij De Sierk in De Haan alles kunt leren over het circus. En zelf uitproberen... Dit jaar loopt de kunsttriënnale Beaufort03 aan de Vlaamse Kust, met kunstwerken op het strand en de boulevard. Ook kinderen kunnen die werken ontdekken met een speciaal boekje van de eigenzinnige kapitein Beaufort. Hij verteit over zijn boeiende reis langs de tien badplaatsen, doorspekt met weetjes, tekeningen, activiteiten en verbazende verhalen... Zonnen op het strand? Puur tijdverlies vinden kinderen. Er vallen immers zoveel andere dingen te beleven aan de Vlaamse Kust. In De Panne bijvoor beeld. Daar vind je een groot pretpark vol kabouters: Plopsaland. Kleine én grote mensen kunnen er zich een dag volledig uitleven op de vele attracties. oor het eerst vlieg je er over de kop in de spectaculaire nubisThe Ride Dat alles nadat je met angstzweet op het voorhoofd de griezelige kamers van Het Huis Anubis hebt verkend. Op 16 en 17 mei is er trouwens een Anubisfanweekend. ou je het liever iets rustiger? Breng dan een bezoek aan de nieuwe \mikazone, geniet van een wonderlijke watertocht door het Bos van Plop en ntmoet al je favoriete Studio 100-figuren De Vlaamse Kust is een van de veiligste van Europa. Allereerst zorgen de opgeleide redders voor een kindvriendelijk en veilig strand. Op elk strand vind je ook 'verdwaalpalen': palen met vrolijke beeldjes op, zoals gekleurde vissen, boten, bananen... Die palen trekken de aandacht van de kinderen zodat ze zich makkelijk kunnen oriënteren. Er zijn ook ver- dwaalarmbandjes met dezelfde tekening als op de oriëntatiepaal. Zo kan men verloren kinderen makkelijker naar hun vertrekpunt terugbrengen. De ouders kunnen de armbandjes vervolledigen met de naam van hun kind en de plaats op het strand waar zij zich bevinden. Verkies je een charmante villa in cottagestijl met een tuintje, of slaap je liever in een modern tweeslaapkamerappartement met balkon en zicht op zee? Aan de Vlaamse Kust heb je alle keuze. Ruimte zat om te vliegeren en in het mulle zand te spelen. Na een middagje gocarten of zandkastelen bouwen is de camping de ideale plek om tot rust te komen. Op een boerderij logeren, het kan! De Polderhoeve in Blankenberge heeft naast alle soorten dieren ook een trampoline en een speeltuin. Ook in de Schoorbakkehoeve in Middelkerke kun je genieten van het boerderijleven vlak bij zee... en bij Plopsaland. Aan de kust kun je kiezen uit een hele rist arrangementen in kindvriendelijke hotels, appartementen... Vaak zijn er leuke extraatjes voorzien zoals toegangstickets tot Plopsaland De Panne, tot de Vlindertuin en het Zwin in Knokke of gewoon een leuk geschenkje! Kom je langs op paasmaandag, dan kun je lekker mee paaseieren rapen. Ontdek een ruime keuze aan kindvriendelijke adresjes op www.toerismevlaanderen.ni/vakantiekrant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 145