korting in Plopsaland De Panne! De Vlaamse Kust. ledereen heeft er een bepaald beeld bij. En iedereen is er al wel geweest of wil er ooit nog een keer naar toe. Namen als Blankenberge, Knokke of Oostende zijn overbekend. Ideaal om bij mooi weer in de zon te liggen, een biertje te drinken of een frietje te eten. Maar weinigen weten dat het ook een goede plek is om lekker actief bezig te zijn. i www.toerismeviaanderen.ni/vakantiekrant Ruil schelpen voor bloemen Voel de wind door je haren Doe een stunt met een fiets Zie de garnaalvissers te paard VLAANDEREN VAKANTIEKRANT aangeboden door Toerisme Vlaanderen Brussel Stil lissen is zonde Ook extra korting in Sea Life Marine Park, Seafront, Seastar, Earth Explorer, het Serpentarium, het AbdijmuseumTen Duinen 1138, het Nationaal Visserijmu seum en Fort Napoleon. Download het kortingenboekje op Bredens Ideaal tijdverdrijf voor het hele gezin, dat is wat de Vlaamse Kust biedt. Ouders kunnen er heerlijk wandelen. En in het voorjaar en zo mer van het weer genieten, want on derzoek toont aan dat de zon meer én harder schijnt aan de kust dan in het binnenland. En het regent er minder. Om de middag te beslui ten met een overbekend (of juist onbekend) Belgisch biertje. Terwijl de avond valt kun je zittend aan het strand de Belgische keuken ervaren. Terwijl de kinderen een echte Belgi sche wafel proeven of een ijsje pak ken. Zo kun je zelf beoordelen of de gastronomische kwaliteiten echt zo goed zijn als vaak wordt beweerd. Het is de passende afsluiting van een lekkere lome dag, waarbij jezelf verwennen centraal staat. Kinderen kunnen echter moeilijk stil zitten. Sterker nog, ze willen graag in het zand ravotten. En zandkastelen bouwen. Of de duinen verkennen. En talloze andere activiteiten onder nemen, die de kust van Vlaanderen zo authentiek maken. Onderstaande lijst geeft een aantal ideeën, waaruit blijkt dat de Vlaamse Kust voor groot en klein ongekende mogelijkheden biedt. Een van de meest opvallende tra dities aan de Vlaamse Kust zijn de bloemen van crêpepapier. Kinderen maken die kleurrijke bloemen om ze te verkopen op het strand. Al is ver kopen een groot woord, want je kunt ze ruilen voor schelpen. Waarbij zowaar afdingen hoort, dus denk goed na over de 'prijs' die je wilt betalen. De kinderen zijn gewend aan afdingen en probe ren keihard de beste deal te slui ten. Struin dus eerst het strand af en zoek wat mooie schelpen bij el kaar. Om daarna te proberen een mooie bos bloemen te kopen. Waar schijnlijk is het een van de meest verrassende souvenirs die je ooit hebt 'gekocht' zonder ervoor te hebben betaald. De stalletjes met bloemen van crêpepapier vind je in diverse kustgemeenten. De Vlaamse Kust is een goed ter rein voor strandwagentjes of zeilkar- ren. Deze aërodynamische karretjes zijn zeer geschikt voor de stranden en zelfs de golven, de grote banden hebben superveel gTip. En met het stuur kun je andere bestuurders te slim af zijn door korte bochten te maken. Het is zeker even wennen op het losse zand, maar de instruc teur helpt je bij het leren. En als je de slag eenmaal te pakken hebt... Dan suis je langs de branding, ont wijk je de golven en voel je de wind door je haren gaan. Maar ben je ook de snelste? Op diverse plekken zijn deze snelle karretjes te huur. Doe je het liever wat rustiger aan, huur dan een gocart voor een ritje op de boulevard, alleen of met velen! Stuntfietsen lijkt levensgevaarlijk. En onbereikbaar, althans dat denken de meeste mensen. Soms zie je jongeren op schijnbaar veel te kleine fietsjes de meest gekke capriolen uithalen. Alsof de zwaartekracht niet lijkt te bestaan. Maar iedereen kan leren deze fietsen onder de knie te krijgen. En zelfs een klein stuntje uit te halen. Een spron getje, een schuine bocht of een voetje los van de pedaal... Wat een bijzon der gevoel van euforie geeft. Je moet het proberen om te zien of je talent hebt voor deze sport. Om je daarna te kunnen meten aan anderen. Ooit zag je ze overal op de Vlaamse stranden. Tegenwoordig zijn ze nog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 144