Beste vakantie ganger, Colofon "Ik geniet van het pootje baden, het zand tussen mijn tenen. Boven mij dwarrelen vliegers in de lucht, terwijl surfers en zeilers het water trotseren en er rondom mij zandkastelen opbloeien" www.toerismevlaanderen.nl/ vakantiekrant Brussel aangeboden door Toerisme Vlaanderen Brussel VLAANDEREN VAKANTIEKRANT 's Morgens word ik gewekt door de vogeltjes én het enthousiaste gegil van kinderen op waterfietsen op het meer. Ik had eigenlijk naar Gent gewild, en naar het Waasland, 't Is vandaag windstil, en de kans is groot dat de hemel daar vanmiddag bont kleurt van de luchtballonnen. Bovendien is er ook in die regio veel te doen in het teken van stripverha len en striphelden. Fietsroutes, wandeltochten, bootje varen... Maar de rust hier is zalig, dus ik stel het uit tot de volgende keer. Het ligt vlak bij Zeeuws- Vlaanderen, dus daar kom ik deze zomer zeker nog eens. Van Plopsa tot Plopsa Na een rustige ochtend ga ik weer op pad, ditmaal richting de Bel gische Kust. Niet naar de bekende trekpleisters als Knokke en Oostende, maar richting De Panne. Ik maak wel even een tussenstop voor het Boudewijn Seapark in Brugge. Aan de stad had ik mijn hart al eens verloren (wat een prachtig stukje werelderfgoed); nu smelt ik voor de dolfijntjes en zeehondjes. Ideaal, zo een mooie stad zo dicht bij de vakantiemogelijkheden van de kust. Ik voel de zeebries al. Bekendste inwoner van De Panne is, wederom. Kabouter Plop. Zijn tweelingbroer in Hasselt heb ik gis teren nog de hand geschud, en ik ben ook in het park van De Panne al eens geweest. Een aanrader is het zeker, maar ik besluit het vandaag over te slaan. In plaats daarvan trek ik met een huurfiets de boulevard over en geniet van het pootje ba den, het zand tussen mijn tenen. Boven mij dwarrelen vliegers in de lucht, terwijl surfers en zeilers het water trotseren en er rondom mij zandkastelen opbloeien... Deze ontdekkingstocht van Limburg tot de Vlaamse Kust eindigt in schoonheid: met gar naalkroketten en een lekker streekbier op een terras. Op vakantie gaan met kinderen is vaak een dure onderneming. Toch wil je dat je (klein)kinderen een onvergetelijke tijd beleven.Toerisme Vlaanderen verzamelde daarom allerlei aanbiedingen voor gezinnen en stelde een kortingenboekje met kortingen samen voor allerlei grote attracties en toffe doe-dingen in Vlaanderen. Surf snel naar Daar kun je de kortingbonnen downloaden en uitprinten, of ze doorsturen naar iemand anders die er zijn voordeel mee kan doen. Dirk Mertens, Directeur Toerisme Vlaanderen Brussel -Afdeling Den Haag Dit is een uitgave van Toerisme Vlaanderen Brussel, Koninginnegracht 86, 2514AJ Den Haag i.s.m. Uitgeverij Wegener Fotografie: Jan Pollers, Toerisme Vlaanderen fototheek,Toerisme Limburg, Westtoer, Jan Darthet Concept en lay-out: Kunstmaan Teksten: Kunstmaan, C. van den Berg, Dolf Jansen (via Sebes&Van Gelderen), Judith Eiselin reserved Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Verantwoordelijke uitgever: Jos Vercruysse, administrateur generaal Toerisme Vlaanderen, Grasmarkt 61, 1000 Brussel l-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 143