Waar ga je heen, als je lekker dicht bij huis wilt blijven maar toch helemaal weg wilt zijn? Met steden als Antwerpen en Brussel denken veel mensen in eerste instantie aan een citytrip met z'n tweeën. De vraag is: hoe geschikt is het voor een vakantie met kinderen? We namen de proef op de som en trokken in sneltreinvaart door Vlaanderen. VLAANDEREN VAKANTIEKRANT aangeboden door Toerisme Vlaanderen Brussel Hoe kindvriendelijk is Vlaanderen? Generaties Nederlanders groei den op met Suske en Wiske. Vandaag zijn de Vlaamse kinderfiguren K3, Kabouter Plop en Bumba al bijna netzo beroemd. Mijn ontdekkingstocht begint dan ook niet in de Antwerpse Kempen (het gebied van de strips van Vander- steen), maar in Belgisch Limburg. Daar staat namelijk het overdekte pretpark Plopsa Indoor. Ik laat mijn kinderen thuis, want ik moet dit weekend heel veel zien en schrijven. Aangekomen in Hasselt volg ik de vele kindervoetjes naar het park. Het blijkt van binnen een waar walhalla voor de allerkleinsten. Piraten leven zich uit op De Scheve Schuit, samen met Mega Mindy kun je fietsen in de lucht en Bumba heeft een eigen show. De ouders doen flink mee, al moeten sommigen al snel uitpuffen in de vele restau rants en cafés. Het is een geweldig schouwspel, dat ik hier ontspannen observeer vanachter mijn koffie en, hoe kan het ook anders, groot stuk vlaai. Educatief in Bokrijk Buiten schijnt het zonnetje inmid dels. Ik rijd naar het Domein Bokrijk in Genk, een pedagogisch verant woord belevingspark bekend om zijn openluchtmuseum. Wandelend langs meer dan 100 historische ge bouwen, authentiek meubilair en landbouwgereedschap waan ik me even honderd jaar terug. Het is ook een echt doe-museum, waar kin deren met gereedschap aan de slag gaan. Of in de huid kruipen van een pastoor, boer of champetter (een mooi woord voor veldwachter). De talloze subtropische zwem paradijzen in Belgisch Limburg, de Maas, de steden Hasselt enTongeren ik laat het allemaal links liggen - de tijd dringt. Na de lunch ga ik richting de Antwerpse Kempen, bekend van Bobbejaanland, van naaldbossen en waterpret in het Zilvermeer en de Lilse Bergen. In de Lilse Bergen krijg ik een rondlei ding over de camping, met zijn grote zwemvijver, meerdere speeltuinen, minigolf, klimmuur, trampolines... Kinderen die zich vervelen kom je er dan ook niet tegen. Voor de ouders is in de omgeving trouwens ook van alles te doen: leuke plaatsjes en ab dijen in overvloed. Op veel plekken wordt nog ambachtelijk bier gebrou wen, weet mijn gids me te Vertellen. Grote stad, kleine kinderen De hoofdstad Brussel mag natuurlijk niet ontbreken, zeker niet dit jaar, want het is er Stripjaar. Het Museum van het Beeldverhaal is spijtig ge noeg al gesloten als ik aankom, net als het indrukwekkende museum van Natuurwetenschappen met een grote verzameling dino's. Maar de striproute kun je op elk moment van de dag afleggen. Het is een leuke en interessante tocht door Brussel, met onder meer enkele bijzondere stripmuren. Talloze bekende strips - Asterix, Kuifje, de Smurfen... - komen door de stad tot leven. Ik voel me nog fris, al wordt het langzaam donker en stromen de restaurantjes vol. Met een traditionele puntzak vol frietjes in de hand stap ik weer in de auto. Ik neem de E40 richting kust, en rijd tot aan het grote Donk- meer in Berlare. Hier is een gezellige camping, waar ik mijn tentje opzet en na twee seconden in slaap val.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 142