i9 reizen Wie in eigen land wandelt, komt vaak nauwelijks iemand tegen, ook niet in drukke gebieden. Het lijkt wel of Nederlanders liever fietsen. Niet John Jansen van Galen. Hij loopt liever: vandaag over de Utrechtse Heuvelrug bij Driebergen. m SOL De wandeling (8 km) reizen@wegener.nl 024-3650360 pzc Zaterdag 28 maart 2009 Over Stichtse landgoederen redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Verdiep je in de whisky tijdens Schots festival Of je nu al dan niet aan de drank bent: wie in Schotland is, moet op z'n minst een keer van de whisky (zonder e) proeven. Dat kan in mei, wanneer de whiskymaand wordt ge vierd. Dan zijn er veel mogelijkhe den het landschap en de cultuur van Schotland te verkennen aan de hand van deze drank. In ieder geval opent een aantal populaire en exclusieve distilleerderijen de deuren voor het publiek. Nieuwe editie 'Voetveren in Nederland en België' De zesde editie van het boekje Over zetveren is verschenen. In deze uitga ve van de Vereniging Vrienden van de Voetveren staat een overzicht van alle ponten en pontjes in Neder land en België. Met duidelijke kaart jes per provincie en van iedere veer pont de belangrijkste gegevens. Sinds de vorige editie in 2006 zijn er 41 veerponten bijgekomen en 18 vervallen. Het boekje is voor 10 eu ro te koop in reiswinkels of via info@voetveren.nl te bestellen. homecomingscotland2009.com www.voetveren.nl Goedkoop parkeren voor Schiphol-reizigers Vakantiegangers zien er vaak te genop: in de file naar Schiphol en duur parkeren. Twee hotels bij Schiphol bieden het Park, Stay Go-arrangement aan. Als je in Crowne Plaza Amsterdam-Schip hol of Holiday Inn Amsterdam Schiphol overnacht, kan de auto er voor 1 euro per dag 15 dagen blijven staan. De shuttle naar Schiphol is gratis. In de omge ving zijn overigens ook hotels waar gratis geparkeerd kan wor den als je er een nacht verblijft. 50-plussers houden vast aan vakantieplannen Reislustige 50-plussers trekken zich niets aan van de economische reces sie. Uit een onderzoek blijkt dat van de 50-plussers 80 procent de vakan tieplannen niet verandert en 90 pro cent gaat zelfs twee of meer keren per jaar op vakantie. De cijfers ko men uit een onderzoek uitgevoerd door PlusOnline, een website voor 50-plussers, en vakantiebeoorde- lingssite Zoover.nl. De meeste 50-plussers kiezen voor een vakan tie in de buurt. Zij blijven in Europa. www.plusonline.nl infographic: GPD Er staat een uitbundige voorjaarszon, maar ook een snijdende oostenwind. We zijn van plan de 'Stichtse Lustwarande' te verkennen, het domein van villa's en buitenhuizen op de Utrechtse Heuvelrug. Maar de kou is te schril en onderweg in de trein lijkt het verkieslijk een kortere wandeling te maken. In de gids zien we een route door twee landgoederen bij Driebergen. Het treft dat je meteen bij het station kunt beginnen. Het blijkt een goede keus. Sparren en dennen geven beschutting tegen de wind, evenals de rododendrons, die het kenmerk zijn van bijna elk Nederlands land goed en die hun dikke bladervacht blijven dragen. Het pad voert ons over stuifduinen. Dan ligt de heide voor ons, met zandwegen tussen hoog gras. Links een ven, daarachter de bosrand, donkergroen. Eerst lopen we, via een reeks trapjes over de omheining, door het landgoed Bornia, later door Groot Heidestein. Hier stichtten twee eeuwen geleden landjonkers huh lustoord. In de kanaaltjes die ze lieten graven om het zompige gebied droog te leggen, kabbelt heel helder water en er zijn ruïnes van bruggetjes. Op de open vlakten is het ongelooflijk licht, in het bos werpt de zon lichtvlekken op het tapijt van dennennaalden. Op van hout nagebootste schapen zijn leerzame vra gen aangebracht over vossen (heet het vrouwtje bout, schroef of moer?). Er is een speurtocht vanuit de schaapskooi Heidestein, die we nu spoedig bereiken, verscholen in het bos. De Drentse heideschapen van de kudde zijn thuis, ze verdringen zich aan de ruif vol hooi of liggen schilderachtig onder geboomte tegen een begroeid heuveltje. Houten herten staan opge steld in het struikgewas, houten vleermuizen zweven door de kale takken. Leuk voor de kinderen. Uit het feodale verleden rest een sierlijk theepavil joen, in Zwitserse stijl. Gebouwd boven een ijskelder, aan de rand van een romantische vijver. De zon schit tert in het water. Maar gaandeweg dringt de kou in on ze botten en wij zijn maar wat blij met de uitspan ning aan het eind van de tocht. Ha, lekker: snert! V-ï Reageren? redactie.reizen@wegener.nl De theekoepel, gebouwd boven een ijskelder. Bornia en Groot Heidestein Route: De tocht begint en eindigt bij NS Driebergen- Zeist. Intercitytreinen stoppen er regelmatig en u kunt er parkeren. De route is niet gemarkeerd, maar staat, voorzien van kaartjes, beschreven in Wandel- gids Utrechtse Heuvelrug, die twintig rondwandelin gen bevat van tussen de 6 en 16 kilometer. De be schrijving is in orde. Laat u zich aan het eind van de route niet van de wijs brengen: gewoon naar de ver keersweg toe! Openbaar vervoe:Onderweg geen. Horec: Onderweg geen. Bij het eind- en beginpunt is café-restaurant De Princenhof (dinsdags gesloten), voor pannenkoek, stoofvlees en erwtensoep. Attractie Schaapskooi Heidestein is elke zondag open van 13.30 tot 16.30 uur. Honden: Welkom op de landgoederen, mits soms aangelijnd. Landgoed Bornia Theekoepel Heidestein station Driebergen- "Zeist UTRECHT Driebergen- Rijsenberg Schaapskooi foto Cor Leenhouts De wandeling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 103