Meningen Kies de mooiste en verrassendste Zeeuwse poster Zendmast Graaicultuur Winterfeest Bruinisse Bonussen Calimero Terrorisme Burgervader Sire Israëlische leger Israëlische leger 2 Jongerencampings www.pzc.nl/poster PZC Donderdag 26 maart 2009 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Het bestemmingsplan voor het ge bied Westduin moet worden ge wijzigd en de gemeente Vlissingen neemt hierop alvast een voorschot door vergunning te verlenen aan telefoonbedrijf Vodafone voor de bouw van een 37 meter hoge extra sterke zendmast. De zendmast is gepland naast het parkeerterrein in Park Westduin. Slechts 300 me ter van de huizen van Paauwen- burg vandaan. Tijdens zijn toelich ting over de toekomstplannen voor Westduin repte wethouder P. Polderman hier met geen woord over. Pas toen er gelegenheid was om vragen te stellen en de men sen wilden weten hoe het zit met dit verontrustende besluit zei de wethouder dat hij 'daar niets vanaf weet'. UMTS zendmasten worden door veel gemeenten niet meer ge plaatst vanwege de gezondheids problemen die zij kunnen veroor zaken. De gemeente Vlissingen zit daar blijkbaar niet mee en offert liever de gezondheid van haar bur gers op, in ruil voor prestige en misschien wat extra inkomsten. Al in 2006 waren er plannen om een zendmast op de regenboogflats te plaatsen. De bewoners hebben daar toen een stokje voor gesto ken. Nu probeert de gemeente in alle stilte en op bijna slinkse wijze toch haar zin door te drijven. Als burger moet je dus op je hoede zijn voor je eigen gemeente. Schan de! Tot 16 april kan bezwaar wor den ingediend bij de gemeente Vlissingen, anders gaat de bouw snel beginnen. C.A. Holleman Burg. Van Woelderenlaan 58, Vlissingen Crisis remt de graaicultuur (krant 11 maart). In talloze bedrijfstakken krijgen hardwerkende werkne^ mers te horen dat ze moeten inle veren en wat doen veel topbestuur ders, zij eigenen zich door slimme constructies dikke salarissen en bo nussen toe. Daarnaast riante af vloeiingsregelingen, het is slechts het topje van de ijsberg. In belang rijke mate wordt hun denken en doen gevormd door superioriteits gevoel dat meent de wijsheid in pacht te hebben. Dat is wrang, jammer dat er naast een bonus geen 'malus' bestaat. Waar is de bo nus voor de hardwerkende? Deze schaamteloze zelfverrijking is on toelaatbaar en dient te worden af geschaft. Met dank aan de crisis be gint gelukkig het besef door te dringen dat excessieve bonussen, bedrijven kunnen ondermijnen. Maar waar blijft het kabinet? Kun nen die ook niet eens wat harder lopen, om deze walgelijke graaicul tuur af te serveren! Straks als er verkiezingen aankomen zijn hard werkende burgers weer belangrijk maar tot die tijd kunnen we op de blaren zitten. Het is nog steeds het oude liedje, kapitaal bepaalt. Willem Cornells Murre Irislaan16, Vlissingen Het Winterfeest 2009 in Bruinisse zit er weer op en dus hoog tijd om de organisatie van dit mega-gezelli- ge feest eens in het zonnetje te zet ten (Krant 23-03)! Daar waar het niet altijd even gemakkelijk is om een evenement als dit van de grond te krijgen en de moed wel eens in de schoenen zal zakken, is het ook dit jaar gelukt om alles goed te organiseren en er een waar spektakel van te maken. Jul lie hebben er met elkaar voor ge zorgd dat jong en oud zich kon ver maken en dat zelfs 2 avonden lang! Maanden van voorbereiding gaan vooraf vervolgens begint het op bouwen en de coördinatie van het geheel, om maar niet te spreken van de grootscheepse opruiming meteen na afloop! Heel even dreig de de frustratie van 1 persoon roet in het eten te gooien, maar dankzij de goede samenwerking tussen crew, politie en beveiliging, werd dit al snel in de kiem gesmoord. Dick en Yvonne van den Berge Nieuwstraat 17, Bruinisse Beloningsbeleid wordt in 2010 aan gepast. Moreel appèl ING op inle veren bonus? Aanpassen? Bonus? oudere dame, rustig over straat lo pen. En als je dan af en toe wat wiet ruikt, allemaal even snuiven en het is zo weer over. Dick van der Zaag is geen lid van mijn par tij, maar als de burgemeester geko zen mocht worden, stem ik voor burgervader Dick. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes Natuurlijk wil niemand in Zeeuws-Vlaanderen aansluiting bij België. En natuurlijk is er geen sprake van een Calimero-gedrag. Dat schat onze geliefde burgerva der Lonink verkeerd in. Er is eer der sprake van een stijgend zelfbe wustzijn in een streek, die te lang als 'braaf bekend stond. De Zeeuws-Vlaamse wrevel is gerecht vaardigd in deze Zeeuwse archi pel, die nagenoeg geregeerd wordt door twee onderkoningen, en die, om in de beeldspraak te blijven, zich hardnekkig Oost-Indisch doof houden voor de zéér breed gedragen wensen en eisen in Zeeuws-Vlaanderen. Deze streek biedt, zoals de cijfers in de krant waarde van andere woningen, de waarde in het economisch verkeer afleiden. Hierbij zijn in mijn geval de beide laatste keren drie referen tiewoningen genoemd, waarvan de meeste in mijn optiek totaal onvergelijkbaar waren. In mijn omgeving wordt veel geklaagd over de veel te hoge WOZ-waar- den van de betreffende huizen. Dit WOZ-systeem moet worden afgeschaft; omdat de kredietcrisis ook de woningmarkt raakt, zullen de woningprijzen dalen. Ik hoop dat het voor mij vage model waar mee de gemeentetaxateur werkt, hierop inspeelt. A. W. Abbel Grachtweg 3, Zierikzee Het artikel in de krant van 18 maart over de ervaringen van fa milie El Mesri in Amsterdam heeft me doen schrikken. Dit lijkt op terrorisme, maar dan wel door de overheid. Maar geen excuses. Burgemeester Cohen: „Er zijn geen fouten gemaakt. We moes ten iets doen, na dat alarmerende telefoontje." Kan zoiets in Neder- Voeten op de bank in de trein, een voorbeeld van (onbewust) asociaal gedrag waar Sire een campagne tegen is begonnen. foto David van Dam/GPD Niks 2010, nu. Niks bonus. Bonus sen over de afgelopen jaren inleve ren. Er is een wereldwijde recessie vanwege slechte leningen, lees: hy potheken. gebakken lucht en zak- kenvullerij. Dus geen loonmati ging, stelen van pensioenen of ver hoging AOW-leeftijd voor de jeugd. Onmiddellijke afschaffing van de hypotheekrenteaftrek plus een fikse naheffing voor iedereen die vermogen heeft opgebouwd met deze belachelijke constructie. R. Snoep M. v. Coehoorngr. 51, Vlissingen van 24 maart aangaven, teveel eco nomisch (industrieel en recrea tief) potentieel om afgeremd te worden door Middelburg. Zeeuws-Vlaanderen mag je niet langer afblokken door opsluiting achter tunneltarieven en ontbre kende infra (N61, Tunnel/Zelzate-verbinding). Daar naast dient Zeeuws-Vlaanderen meer autonomie te krijgen om op democratische wijze zelf haar toe komstontwikkeling te bepalen, en wordt de tijd absoluut rijp voor een gekozen regioraad op legitie me basis. Goes heeft een mens als burge- \AJf~) 7 meester en daar zijn de meeste - Goesenaars blij mee. Geen lette knecht en procedure tijger, maa iemand die weet wat er in zijn g meente omgaat. Natuurlijk gaat in Goes wel eens iets mis. Bijvo beeld met de benoeming van de vorige burgemeester. In zijn oudi gemeente waren ze erg blij dat ze van hem afwaren. En wij werdei er mee opgescheept. 16 jaar is ee. lange tijd, zowel voor ministers, 1 T merleden, koninginnen, raadsle- -j den en burgemeesters. In zo'n p<rV. riode heb je heel wat lieden lere- kennen die het beter weten. Son? terecht, maar vaak ook niet. In Goes kun je 's avonds, ook als Hans Pollemans Singel 10, Biervliet r.'jTiar- land? Als iemand jou een poets wil bakken en met een anoniem telefoontje dit teweeg kan breng en, dan kan dat dus in Nederland. Mogelijk dat Rita Verdonk trots op Nederland kan zijn, ik vind het een schande. G. Kwekkeboom Oostmolenweg 102, Kloetinge Wat krijgen we nou? Aanmerkin gen op ons huftergedrag? Onbe wust? (zie, campagne van Sire te gen huftergedrag.) Weet u nou nog niet dat de snelstgroeiende volksstam de 'hufters' heet. Neem nou die rotonde op de Laan de Verenigde naties in Middelburg, waar de fietsers voorrang krijgen. Toch belachelijk, maar die rijden we wel te pletter! Dit weekeinde was onze held en voorganger een chauffeur van Op 't Hof Hij haal de de afsluiting weg. Dat er rare geluiden te horen waren, hoorde bij het doel: de nieuwe construc- !e aan flarden rijden. Er waren ttallen volgelingen. Dat wij oer- n zijn en geen borden kunnen j jf willen) lezen is onze grote harme en inherent aan onze doel- elling. We are the greatest and e are going to rule this country. >mmer van uw pogingen, Sire. A. Adriaanse H. Dunantstraat 88, Middelburg Vorige week bij het verhaal over het Israëlische leger moest er toch nog even die muurschildering bij over Harnas. Daar kun je wel zien hoe primitief die raketten zijn. Het geweld is weer voorbij. Maar de ge nocide van de Gazanen gaat ge woon door. Noodhulp komt nog steeds heel moeilijk de grens van Gaza over. Veel spullen mogen niet worden ingevoerd. Rijst wel, pasta mag niet. Reden? Geen. Jam mocht al niet, snoep niet, nu mo gen ook koekjes, thee en tomaten puree niet. Duizenden dozen voed selhulp van USAID en World Vis ion worden tegengehouden. Kip was in Gaza een belangrijke bron van eiwitten. Kippen zijn geschikt voor kleine bedrijfjes. Een aantal kippenfarms en werkplaatsjes waar eieren werden uitgebroed is verwoest, en er is moeilijk aan voer voor de beesten te komen. Hoor ik onze ministers die de mensenrechten zo hoog in het vaandel hebben nu? C. van der Hart Vronesteijn 46, Oostkapelle Eindelijk in de krant van 20 maart een stuk over de Israëlische solda ten en hun gruwelijke daden. Dit is echter al veel langer aan de gang, de Palestijn is al sinds de op richting van de staat Israël ver jaagd en afgeslacht door Israël. Op de scholen wordt bij de ge schiedenisles alleen gesproken over de Joodse geschiedenis, maar over het eeuwenoude Palestina wordt met geen woord gerept. De Israëlische soldaten zijn kleine dic- tatortjes, zij mogen lukraak be schikken over leven en dood, dat geeft hun zo'n kick dat deze macht zeer misbruikt wordt. Bij het dood schieten van onschuldige kinderen etc. wordt niemand ter verant woording geroepen. Het wordt wel tijd dat de heer Olmert met zijn onderdanen opgepakt wordt en voor het Internationaal ge rechtshof verschijnt voor zijn oor logsmisdaden. Cor van der Poel Opaal 6, Middelburg Hierbij reageer ik op het stukje uit uw krant van zaterdag 21 maart: 'Jeugd niet welkom op camping'. In 2006 heeft mijn oudste zoon een superleuke vakantie gehad op een mini-camping in Aagtekerke. Hij was toen 16 jaar en samen met 3 vrienden zijn ze op de fiets van Barendrecht naar Aagtekerke ge gaan. Ouders hadden de spullen gebracht. Zelf hebben ze de cam ping telefonisch gereserveerd. De jongens hadden absoluut geen zin om naar een jongerencaming in Renesse te gaan. Ze waren waarschijnlijk zo braaf geweest dat ze het jaar erop, 2007, weer mochten komen, ook toen gingen ze op de fiets. De fietstocht naar Barendrecht terug was zwaar voor mijn zoon. Hij belde me van af de Pijlerdam dat hij zich niet lek ker voelde en vroeg of ik hem kon ophalen. De avond ervoor hadden ze kennelijk te veel gedronken. Ik heb hem geadviseerd om in Haam stede of Renesse maar paracetam ol te kopen bij een drogist. In 2008 zijn ze met de bus naar Sa- lou gegaan, maar als het aan mijn zoon had gelegen waren ze weer naar Aagtekerke gegaan. Dus jongeren zijn wel welkom in Zeeland. Annet Jansons Meidoorn 5, Barendrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9