de eerste divisie kuddedieren niets kwalijk 19 Middelburg verwelkomt twee nieuwe trimlopen binnen één weekeinde Snowboardtop komt naar Terneuzen De Meeuwen ontslaat trainer Hugo Crucq PZC-redacteuren op weg naar de Kustmarathon Griffioenloop en Swift Trimloop zien levenslicht. Inschrijving Kustloop open op 1 april A-junioren spelen eind mei om Drillers Cup Ruim 75 aanmeldingen voor jamsessies 'jibben' in skihal Snowbase. Lees over hun voorbereidingen op www.pzc.nl/blog w PZC Donderdag 26 maart 2009 3 7" viert het kampioenschap in de eerste klasse, na het niemendalletje tegen Magica uit Bergen op Zoom. Het eenzijdi- foto Ruben Oreel door Koen de Vries MIDDELBURG - Dat hardlopen steeds populairder wordt, is de laat ste tijd vooral op Walcheren te merken. Komend weekeinde zien daar liefst twee trimlopen het le venslicht. Morgenavond wordt in Middelburg de eerste Griffioen loop gehouden. Een dag later staat ook in dezelfde stad de eerste Swift Trimloop op de agenda. De Griffioenloop wordt georgani seerd door de stichting 'Griffioen de wijk', in samenwerking met at letiekvereniging Dynamica. Wat bijzonder is: deelname is gratis. Er zijn twee afstanden, 5 en 10 kilo meter. Voor de jeugd is er een Kidsrun. Inschrijven kan vanaf 17.30 uur in het wijkcentrum in de Griffioenstraat. De start van de Kidsrun is om 18.30, de andere lo pers worden om 19.00 uur wegge schoten. Er is een kleed-douche- en drinkgelegenheid. Het idee voor de Swift Trimloop is ontstaan in de trimafdeling van korfbalclub Swift, waarbij een groot aantal leden aan hardlopen doet. De loop is niet alleen voor le den van Swift maar voor iedereen die zin heeft om te rennen over een afstand van 3,5, 5 of 8 kilome ter. Het parkoers is rond het sport complex de Voorborch. De finish is voor het clubhuis van Swift, waar na afloop een verloting is en een gratis consumptie te verkrij gen is. Voor iedere deelnemer is er een aandenken. Er is kleed- en douchegelegenheid. Inschrijven kan vooraf via de site van Swift. Het ophalen van het startnummer en na inschrijven kan vanaf 13.30, uur in het clubhuis. De start is om 14.30 uur. Inschrijfgeld is 2,50 euro tot 16 jaar; lopers van 16 jaar en ouder betalen het dubbele. Dat is nog niet alles, want ook de 7 Golven Beachrun is voor zater dag op de agenda verschenen. Niet iedereen is daar blij om, want nu rijden verschillende lopen elkaar in de wielen. De start is om 14.00 uur bij strandpaviljoen de 7 Gol ven, tussen Domburg en Westka- pelle. De afstanden zijn 4 en 8 en gelse mijlen. En dan is er zaterdag in Hulst ook nog de 25 kilometer van Hulst, met ook nog afstanden van 12,8, 7,1 en 3 kilometer en een jeugd- loop over 800 meter. De start is hier om 13.45 uur. Voor meer informatie over deze lo pen zie respectievelijk www.dyna- mica-sport.nl, www.kvswift.nl, www.7g0lven.nl en www.rkhav.nl. www.pzc.nl/blog/kustmarathon weblog/ Binnen de stadsgrenzen van Middelburg zijn komende dagen twee nieuwe trimlopen: de Griffioenloop en de Swift Trimloop. MIDDELBURG - Hoewel de derde edi tie van de Kustloop pas op zater dag 7 september gehouden wordt, gaat de inschrijving al op 1 april open. Voor de halve marathon voor wan delaars en hardlopers is slechts een beperkt aantal plaatsen be schikbaar, zodat de startbewijzen waarschijnlijk snel 'uitverkocht' zullen zijn. Start en finish van de De Kustloop zijn in Vrouwenpol der. Meer informatie is te vinden op www.kustloop.nl. MIDDELBURG - De organisatoren van de Borsele Sloepoort Cup en het Grontmij Voetbal Gala hebben een nieuw toernooi op de kalender gezet. Op woensdag 20 en vrijdag 22 mei zullen zes Zeeuwse A-junio renteams op de velden van Nieuw- dorp om de Drillers Cup strijden. De A's van RCS, Kloetinge, FC Dau- wendaele, Vlissingen en de JVOZ hebben hun deelname al toege zegd. De zesde deelnemer wordt op korte termijn bekend. Op 20 mei wordt een voorronde gespeeld, twee dagen later is de finale. door Roeland van Vliet TERNEUZEN - De top van zowel de Nederlandse als de Belgische free- style-snowboardwereld zal zater dag meedoen aan de eerste wed strijd in Snowbase. Dat zegt Ro bert Korstanje, de snowboardcoör- dinator bij de Terneuzense skihal. „Er zijn al meer dan 75 aanmeldin gen", meldt hij trots. Tijdens de zogenoemde Jibsy Kings Jamsession gaat het om het 'jibben'. Dat is een verzamelterm voor het glijden over bijvoorbeeld relings en boxen, na een aanloop over de sneeuw. De wedstrijd wordt gehouden in het fiinpark, dat onderdeel uitmaakt van de pis te. Bij alle objecten zitten juryle den, die de acties van de deelne mers beoordelen. „Het is een ech te jamsessie", weet Robert Korstan je. „In elke categorie - mannen, vrouwen en junioren - krijgen de snowboarders namelijk anderhalf uur lang de kans zich van hun bes te kant te laten zien." Bij de prijsuitreiking zal onder scheid gemaakt worden tussen de, gesponsorde en ongesponsorde deelnemers. De laatsten kunnen zich profileren bij vertegenwoordi gers van snowboardmerken. De mannen bijten om 13.00 uur het spits af De vrouwen (14.30 uur) en junioren (16.00 uur) vol gen daarna. Om 18.00 uur is het af sluitende onderdeel 'best trick', waarbij iedereen op hetzelfde ob ject een trucje mag laten zien. Als de media wél naar Jol toestap pen voor commentaar, zegt hij, zo vertelt hij, altijd de waarheid. Hij illustreert dat met een voorbeeld. „De Ajacied Nikos Machlas maak te tijdens een duel met Feyenoord een fopduik en ik zag er een penal ty in. De beelden van vijftien van De beelden van vijftien van de zestien camera's gaven me gelijk de zestien camera's gaven me ge lijk, maar die ene achter het doel - waar ik dus nooit had kunnen staan - had geregistreerd dat ik on gelijk had. Dat er dus helemaal geen contact tussen de verdediger en Machlas was geweest. Ik had kunnen zeggen: ja, maar ik kon het vanaf mijn positie niet zien... Maar ik zei dat ik fout zat. Jack van Gelder vond dat ik wel heel hard voor mezelf was. Ik zei waar het op stond. Dat Machlasje heeft me vervolgens wel twee jaar ach tervolgd." Jol, die onlangs zelf het boek 'Ik Jol' geschreven heeft, leest alles wat over hem geschreven wordt, beweert hij. En hij kijkt de verslag gever achter in de zaal even glimla chend aan. „Dat heb ik altijd ge daan. Toen ik nog bij Kortrijk voetbalde, keek ik in de volgden- de dag in de krant naar het cijfer dat ik gekregen had. En ook als scheidsrechter wilde ik weten wat men van mij vond." Loting 23e Sloepoort Cup Poule A (10 augustus): VC Vlissingen, Nieuwdorp, Zeelan- dia Middelburg, VCK. »- Poule B (11 augustus): GPC Vlissingen, Goes, Kapelle, SSV65. Poule C (12 augustus): RCS, Wolfaartsdijk, Zierikzee, Bruse Boys. Poule D (13 augustus): RBC Roosendaal A1, Patrijzen, HW'24, Oostkapelle. ►- De finaledag is op 15 augus tus. Alle wedstrijden worden gespeeld bij sv Nieuwdorp. VC Vlissingen is titelverdedi ger. MIDDELBURG - Hugo Crucq is niet langer hoofdtrainer van De Meeu wen. Het bestuur van de zater dag-derdeklasser uit Zoutelande heeft er onvoldoende vertrouwen in dat de aanpak van de oefen- meester uit Nieuw- en Sint Joos- land resulteert in klassenbehoud. „We nemen dit besluit met pijn in het hart, maar we konden niet an ders", verklaarde voorzitter Kees Roelse gisteravond. De Meeuwen staat momenteel op een tiende plaats in de competitie. In zeventien wedstrijden werden zestien punten vergaard, één meer dan directe achtervolger - en het op een degradatieplaats bivakke rende - Heinkenszand. De taken van Crucq, die in Zoute lande bezig was aan zijn eerste sei zoen en ook al een jaar had bijgete kend, worden tot het eind van het seizoen waargenomen door voet balcoördinator Hans van de Rafel aar en tweede trainer Ad Vermeu len van De Meeuwen. Een teleurgestelde Hugo Crucq had weinig behoefte aan een reac tie. Toch liet hij doorschemeren dat hij het er niet mee eens was. „De opdracht was om na drie jaar strijd tegen degradatie beter voet bal te gaan spelen. Maar dan moet je daar wel de kans voor krijgen. Het is haast onmogelijk om dit met dezelfde groep op zeer korte termijn voor elkaar te krijgen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39