naar de roots van de sport :ootball Ground PZC Donderdag 26 maart 2009 135. kun je niet zitten en in het dak van de tribune zitten gaten. misschien door de opzet van de Oostenrijkse competitie? De ploe gen treffen elkaar allemaal vier keer. Vandaag Austria-Salzburg, volgende week Salzburg-Austria. De profi's van Austria zijn wande lende reclamezuilen die zo nu en dan tegen een bal schoppen. Op het shirt staan logo's op de borst, de rug, de schouders en naast het hart. En dan hebben we het nog niet over de reclame op de sokken en de broekspijpen. Bij de ploeg van Co Adriaanse staat Robin Nelisse in de basis en blijft Barry Opdam de hele wed strijd op de bank. Negentig minu ten lang is er nauwelijks een speler geweest die een tegenstander heeft uitgespeeld. En daarmee is al les over een zondagmiddag Oos tenrijks voetbal wel gezegd. Maandag 23 maart Stadio Omobono Tenni, Treviso, Italië Treviso-Grosseto 1-0 Toeschouwers: 2856 2 juni 2002 is een dag die Jean-Paul van Gastel, toen voetballer van Ter- nana, nooit zal vergeten. „We speel den uit bij Bari. Het was dik 40 gra den. Het was de laatste speeldag, we verloren en degradeerden naar de Serie C. Een van onze spelers liep na afloop woedend de kleed kamer van de tegenstander binnen, dat werd een grote matpar- tij." Als voetbal ergens een theater is, dan is het in de Italiaanse Serie B. Toen Van Gastel naar Temana kwam, kopten de kranten dat II Sal- vatore (de redder) er was. „De Se- 'De Serie B is cult. Het was heerlijk om er te voetballen' rie B is cult. Het was heerlijk om er te voetballen. Het is pure emotie." In dat theater bevinden we ons op deze maandagavond. Emotie zat: de plaatselijke voetbalclub bungelt onderaan en dus vernielden fans de Range Rover van de directeur. Er is vanavond voor de wedstrijd tegen nummer negen Grosseto ge noeg carabinieri op de been om een kleine staatsgreep te onder drukken. Voor ons zit een keurige, oude man met een leren visserspetje op. Hij heeft een bril met een touwtje eraan op en draagt een zijden, blauw-witte Treviso-sjaal onder zijn nette jas. Bij elke mislukte pass van zijn ploeg heft hij zijn handen ten hemel en vraagt om hulp van hogere machten. Zijn buren doen dat ook. Goede katholieken, die Ita lianen. Goede acteurs ook. De fans drinken kleine kopjes koffie en eten broodjes mozzarella. De scheids liep voor de wedstrijd in een zwart, maatgesneden kostuum en droeg een snelle zonnebril. Hij zou zo mee kunnen spelen in de Sopranos. Dinsdag 24 maart Stade Marcel Cedan, Carnoux, Frankrijk Cassis-Carnoux-US Creteil 1-1 Toeschouwers: 100 De lentezon weerkaatst op de wit te jachten in het haventje van Cas sis. Op de terrassen worden de ape- ritiefjes uitgeserveerd. Nee, het moet niet vervelend zijn om voet baller aan de Franse Cote d'Azur te zijn. Als God in Frankrijk woont, heeft hij hier een appartementje. Het wemelt hier van de clubs: Olympique Marseille, Cannes, Mo naco, Toulon, Nice, Nïmes. Het we melde hier ooit van de Nederland- se voetballers. Ton Lokhoff, nu trainer van Excel sior, ooit voetballer van Nïmes, was nog niet aan de Cote d'Azur ge arriveerd of hij zag er ook de scha duwkant. „Het is gewoon brand hout waar ik mee loop te voetbal len. De spits krijgt nog geen strand bal in het doel", zei hij 23 jaar gele den. Hij wilde zo snel mogelijk weer weg. Cassis-Carnoux speelt in de Cham- pionat National, de derde divisie zeg maar. Ze spelen in het Stade Marcel Cerdan, met drie betonnen trapjes als tribune. Honderd man kijkt naar de wedstrijd tegen het Parijse Creteil. Cassis-Carnoux staat op een plek die nog uitzicht biedt op promotie naar Ligue 2. „Promoveren? Nee, joh. Dan moe ten we eerst een stadion met echte tribunes hebben", zegt de vaste vei ligheidsman van de club. „En bete re spelers..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37