IJÉI t 1 Crisispakket in hoofdlijnen PZC W1 Nota Nuon met kwart omlaag Netanyahu matigt toon naar Palestijnen toe Verslaggevers keren terug naar roots van het voetbal 34 en 35 Football Ground Vandaag in de A 1 lp I Hi 'De zorg op Walcheren wordt beter' 'Onze wensen staan nog overeind' Overstromingen in North Dakota Word ook abonnee! Buiig 10° Roy Hargrove in Porgy Bess Nostalgisch winkelen in Veere Eten en wandelen bij Saint-Pierre zie ook: www.pzc.nl/uit DONDERDAG 26 maart 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 73 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Ziekenhuizen mogen fuseren Het besluit van de NMa is een steun in de rug voor het zie kenhuis, vindt Pieter Vierhout, voorzitter van de Raad van Be stuur van het ziekenhuis Wal cheren. „Het steunt de visie die we keer op keer hebben uitgedra gen. We hebben nu de kans om er iets moois van te maken." De zorg wordt op een hoger plan getild, belooft hij. „We kunnen de specialistische zorg verder uitbou wen. Minder mensen die ernstig ziek zijn, hoeven straks de provin cie uit. Tegelijkertijd moeten we er voor zorgen dat de toegankelijk heid van de zorg aanwezig blijft." Vierhout wil - in tegenstelling tot zijn voorgangers Simons en Zo mer - dat het Walcherse zieken huis een afdeling intensive care houdt. „De zorg op Walcheren blijft gelijk, hij wordt zelfs beter." Maar de afdeling verloskunde komt niet terug als het aan Vier hout ligt. „Ik ben wel voorstander van een verloskundig centrum aan de rand van Walcheren. Maar dan wel op niemandsland, zodat een baby uit Westkapelle ook in West- kapelle geboren kan worden." AW) pagina 2/3: kwaliteit gaat voor kpagina 21: reportage ziekenhuis. Hij had het wel verwacht en is dus allerminst uit het veld ge slagen. „De NMa heeft niks dicht getimmerd, alles ligt nog open", meent Jaap van der Doef van de Stichting Behoud Volwaardig Ziekenhuis Walcheren. Het besluit om de ziekenhuisfusie toe te staan, betekent volgens hem niet dat het plan-Simons uitge voerd wordt. „Tal van fhsievarian- ten zijn nog mogelijk." Een 'volwaardig basisziekenhuis' rust wat de stichting betreft op drie pijlers: aanwezigheid van een intensive care en spoedeisende hulp, terugkeer van verloskunde naar Walcheren en voortbestaan van het Zeeuws Radiologisch The rapeutisch Instituut voor de behan deling van kanker. „Die wensen staan na dit besluit nog volledig overeind. We zullen hierover vol gende week een stevig gesprek voe ren met directeur Vierhout." Van der Doef vraagt zich vanwege de fi nanciële problemen bij de zieken huizen ook af wie de sluiting van 'Vlissingen' en nieuwbouw elders zal betalen. „Ik verwacht dat Vlis singen nog tien jaar openblijft." (NA) pagina 2 en 3: kwaliteit gaat A vóór bereikbaarheid. DEN HAAG - Het kabinet Balkenen de presenteerde gisteren een uitge breid pakket maatregelen om de crisis het hoofd te bieden en tege lijkertijd de overheidsfinanciën op termijn weer op orde te krijgen: Ondanks dalende inkomsten worden de rijksuitgaven niet terug geschroefd. Dat betekent een sti mulering van de economie ter waarde van 50 miljard euro. Daarbovenop komt een investe ringspakket van 6 miljard. Het kabinet rekent bovendien op een bijdrage van de lagere over heden van circa 1,5 miljard. Pas in 2011, het jaar van herstel, - wordt bezuinigd. De AOW-leeftijd gaat in princi pe naar 67 jaar om de overheidsfi nanciën ook op lange termijn ge zond te houden. Enkele andere in het oog springen de maatregelen zijn: Vereenvoudigde en versnelde procedures voor bouwprojecten. Extra geld voor aanpak jeugd werkloosheid. Per 1 april vervangt deel- tijd-WW de huidige regeling. Sloopregeling voor oude auto's. Isolatie scholen en woningen. Afschaffing vliegtaks per 1 juli. NMa stelt voorwaarden De ziekenhuizen in Goes en Vlissingen mogen fuseren van de Nederlandse Mededingings autoriteit (NMa). Dat is giste ren bekend gemaakt. De NMa stelt wel voorwaarden. Er wordt een grens gesteld aan de tarieven: de zorg mag niet duurder worden dan elders. In Midden-Zeeland moet een ziekenhuis blijven met een in tensive care en spoedeisende hulp. En het ziekenhuis moet nieuwe aanbieders van zorg faciliteren, bijvoorbeeld door operatieka mers beschikbaar te stellen. ©ss*? mm Verder verzet tegen ziekenhuisfusie is zinloos reacties: 464 Maatregelen kabinet wekken vertrouwen eens 33% 67% FARGO - Michael Stensgard keert even terug naar val is de rivier in de Amerikaanse staat North Da- zich schrap voor een verwachte overstroming za- zijn huis, dat bijna door het wassende water van kota op veel plaatsen buiten haar oevers getre- terdag. de Red River is verzwolgen. Door zware sneeuw- den. Het waterpeil blijft stijgen. De stad Fargo zet foto Richard Tsong-Taatarii, The Star Tribune/AP AMSTERDAM - Energie wordt vanaf 1 juli fors goedkoper. Nuon ver laagt zijn tarieven naar verwach ting met gemiddeld 25 procent. Een gemiddeld huishouden be taalt dan 300 euro per jaar minder. Dat is vooral te danken aan een da ling van de gasprijs met 35 pro cent. Stroom wordt waarschijnlijk 5 procent goedkoper. Nuon stelt de definitieve tarieven eind mei of begin juni vast. Essent en Eneco moeten hun nieuwe ta rieven ook nog bekendmaken. ENi'i LH-Lmt m Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7, 8; Me ningen: 9; Beurs: 13; Economie: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 31 t/m 37; Televisie: 38, 39. Bijlage: UitGids. Streven naar tijdelijke bevrie zing van lokale lasten. Extra tijd voor pensioenfondsen om buffers aan te vullen. Inperking van de zorgtoeslag. Hogere belasting (eigenwoning- forfait) voor huizen boven een mil joen euro. pagina 4 en 5: pakket lachwek kend en teleurstellend Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1