Erwin Mesu legt de lat weer hoog 32 Woensdag 25 maart 2009 PZC Skeelers LAGERS Middelburgse skeeleraar begint aan tweede seizoen bij A-rijders. Topskeeleraars naar Zeeland Skeeleren is het hardrijden op skeelers of inline skates. Dat zijn schoenen met eronder 3,4 of 5 wielen op één rij. De sport kwam voort uit het rolschaatsen, maar is tegenwoordig meer een alternatief voor schaatsen op ijs. De skeelerschoen is een lage (vaak leren of carbon) schoen op een kuip (vaak van carbon). Ook is er een softboot, met als voordeel een beter comfort. Wel is de zachte schoen minder stijf. Het frame is gemaakt van aluminium, kunststof of carbon. Er bestaan frames voor 3,4 en 5 wielen. De meeste wedstrijden worden gereden op 4 wielen. 1 materiaal: polyurethaan 1 hardheden van+74A (zacht) tot ±90A (hard) zacht wiel: meer grip, meer comfort 1 hard wiel: sneller, slijt minder 1 verschillende diktes en wielcurves Meestal van gehard staal, tegenwoordig ook keramische lagers verkrijgbaar. door René van Stee MIDDELBURG - Zijn debuutjaar op het hoogste niveau zette skeeleraar Erwin Mesu luister bij met een schitterende overwinning iri Olde- broek. Die prestatie betekende de definitieve doorbraak van de 19-ja- rige Middelburger in de landelijke topcompetitie World on Wheels, waarin hij bij de A-rijders beslag legde op de zevende plaats in het eindklassement. Dit seizoen legt Mesu de lat min stens zo hoog. Hij merkt aan alles dat hij is gegroeid. „De kracht in m'n benen, m'n uithoudingsver mogen, het herstel na een trai ning; het is er echt stukken op vooruitgegaan. Daarom moet je ook durven zeggen dat je het beter wil doen dan vorig jaar. Dit brengt misschien wat druk met zich mee, maar ik denk dat ik daar wel mee kan omgaan", aldus Mesu, die zijn pijlen vooral richt op het NK be gin juni in het Noord-Hollandse Julianadorp en de wedstrijd in het Friese Hallurn. Die wordt in het ka der van de Holland Inline Cup ver reden. „In Hallurn is het altijd een slijtageslag. Veel kenners vergelij ken die wedstrijd met de Elfsteden tocht, maar dan voor skeeleraars. Vorig jaar haalde er ik vijfde Erwin Mesu gaat rijden voor de skeelerploeg Gibo-Raps. foto Lex de Meester plaats. Dat was niet alleen een pri ma resultaat, maar ook geweldig om mee te maken." Erwin Mesu reed zich vorig sei zoen al snel in de kijker bij gere nommeerde teams. Hij blijft zijn huidige Friese ploeg echter trouw, al promoveert hij wel van het tweede (Cape-Cod) naar het eer ste team (Gibo-Raps, datrvorig jaar nog Gibo-Beka heette). Willem Hut en Durk Fabriek, die ook in het marathonschaatsen tot de ab solute top behoren, zijn de groot ste namen bij Gibo-Raps. Ook Ca pe-Cod onderging een naamsver andering en gaat nu als Team Az- zuri verder, de ploeg waarvoor Niels Steenbakker uit Biggekerke bij de A-rijders zal uitkomen. Net als vorig seizoen is schaats- en skeelerlegende Jan Eise Krom kamp trainer-coach bij Gibo-Raps. Hoewel Erwin Mesu hem al een jaar meemaakte, is Kromkamp nog altijd een grote inspiratiebron. „Op tactisch gebied is hij ijzer- sterk. Hij is een van de weinigen die in staat is om effectief in te grij pen als de wedstrijd nog aan de gang is." Aangezien Erwin Mesu een zwaar schaatsseizoen achter de rug heeft, een liefhebberij die hij (nog) niet laat schieten, rekent hij niet op een topprestatie tijdens Domburg on Wheels, de seizoens opening van World on Wheels op 18 april. „In principe is dit een thuiswedstrijd, waarin ik graag voorin wil meedoen. Maar je moet realistisch zijn: het is gewoon te vroeg. Want na het schaatsseizoen is het ondoenlijk om meteen de omslag naar het skeeleren maken. Dat heeft zijn tijd nodig." Zeeuwse skeeleragenda 18 april: Domburg on Wheels (World on Wheels) 18 april: Domburg on Wheels (toertocht en stempeltocht jeugd) 6 mei: Poeltrofee (Goes, crite rium) 23 mei: Omloop van Waarde (criterium) 3 juni: criterium Oostkapelie 17 juni: afvalkoers in Goes 1 juni: regionale wedstrijden in Krabbendijke 1 juni: toertocht regio Krab- bendijke-Waarde 15 juli: criterium Serooskerke 18 juli: toertocht Westkapelle 1 augustus: Omloop van de Westkaap (criterium Westkap- pelse Zeedijk) 8 augustus: criterium Rilland 5 september: finale ABN Am- ro Cup in Goes. MIDDELBURG - De skeelerformaties Gibo-Raps en Team Azzuri beleg gen zaterdag en zondag een trai ningskamp in Westkapelle. Beide teams komen uit op het hoogste landelijke niveau. Bij Gibo-Raps rijdt Middelburger Erwin Mesu, Biggekerkenaar Niels Steenbakker komt uit voor Team Azzuri. Wel licht trainen beiden ploegen ook nog op de skeelerbaan in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 94