Sport Peloton maakt zich op voor Wim Geelhoed is nog altijd gek van de judosport Leipheimer wint tijdrit en is leider Senfor Games 2009 o° Deelnemer Senior Games roept op tot meer inschrijvingen. Sprintelite vandaag aan de start in Dwars door Vlaanderen. Astanaploeg domineert in Spanje: Contador eindigt als tweede. Le Conté assistent Theo Platjouw ruim van Leonhart bij RCS boven één bij Reseda Pöpsel klopt Wissel in Grand Prix-toernooi 30 I Woensdag 25 maart 2009 PZC Wim Geelhoed, een bevlogen judoka. foto Willem Mieras door Marco Puik GOES - „Judo was bij ons thuis ei genlijk geen sport, het was opvoe ding." Was getekend: Wilma Geel hoed. Met deze uitspraak wil de dochter van Wim Geelhoed bena drukken dat ze de judosport als het ware met de paplepel door haar vader kreeg ingegoten. De 69-jarige Wim is één van de sporters die zich al heeft ingeschre ven voor de Senior Games. Wim Geelhoed is geen onbekende bin nen de Zeeuwse sportwereld. In de jaren zestig van de vorige eeuw was hij een verdienstelijke judoka en in diezelfde periode richtte hij ook een eigen sportschool op. Meervoudig jiu-jitsuwereldkampi- oene Lindsay Wyatt is één van de sporters die Geelhoed al van jongs af aan traint. Daarnaast is de Zeeuw de bedenker van het 'sys teem Geelhoed', een trainingsme thode die gebaseerd is op het voor komen van blessures. De liefde voor de judosport is hem tot op de dag van vandaag bijgeble ven. Dat blijkt wel als hij in zijn woonkamer met grote passie ver telt over zijn belevenissen op en naast de judomat. Bij één moment uit zijn rijke judocarrière staat hij iets langer stil. Een open nationale door Frits Bakker WAREGEM - De Fransman Sylvain Chavanel draagt vandaag als win naar van vorig jaar het rugnum mer één in de eerste van vier Vlaamse klassiekers. De voorjaars klassiekers zijn op komst en de Bel gen zullen er ongetwijfeld weer massaal op uittrekken om hun hel den te vereren. De klassieker Dwars door Vlaande ren, voor het eerst in 1945 gewon nen door Rik van Steenbergen, opent een reeks van koersen over hellingen en kasseien. Daarna vol gen in korte tijd de E3 Prijs (zater dag), de Brabantse Pijl (zondag) en na een laatste voorbereiding in de Driedaagse van De Panne de wedstrijd waar het allemaal om gaat: de Ronde van Vlaanderen op zondag 5 april. Met de topsprinters Heinrich Hausler, Tom Boonen, Filippo Poz- zato en Robbie McEwen en met de Zeeuw Johnny Hoogerland als één van de outsiders raast het pelo ton vandaag over beruchte klim- metjes zoals de Oude Kwaremont, de Patersberg, de Eikenberg en de Berendries, voordat er zo rond de klok van half vijf wordt afgesprint voor het stadion van Waregem. Tom Boonen beschouwt de koers als een serieuze test voor de Ron de van Vlaanderen, maar zal zich in de komende dagen nog wel een paar keer laten zien om vertrou wen op te doen na zijn zwakke op treden in de finale van Milaan-San- remo. Voor het laatst won hij twee jaar geleden in Dwars door Vlaan deren, één jaar nadat Frederik Veil ig Het profpeloton begint vandaag in Dwars door Vlaanderen aan twee mooie wielerweken. John ny Hoogerland is één van de outsiders voor Vlaamse succes. chelen als een volstrekt onbeken- de solo naar de finish reed. Die Belg is sinds dit jaar ploeg maat van Johnny Hoogerland, die na zijn eindzege in de Driedaagse van West Vlaanderen in een paar mindere koersen geen gekke toe ren heeft uitgehaald en er vanaf vandaag weer vol in wil gaan. Voor zijn ploeg Vacansoleil wordt het zaak om de snelle jongens van het peloton los te rijden. „Ik ver wacht een koers met veel wind, waarin het snel op de kant gaat", zei hij gisteren na een trainingsrit je in de buurt van Gent. Zowel in Dwars door Vlaanderen als in de E3 Prijs en de Brabantse Pijl wordt het zijn debuut. „Ik heb nog nooit één van die koersen ge reden. Normaal gesproken zou ik zeggen: de Brabantse Pijl moet me liggen, daar is het wat minder drin gen dan in die andere koersen. Maar wie weet, ben ik in Dwars door Vlaanderen gewoon mee en kan ik voor mijn kans gaan." stil, want de droomfinale zou in het water vallen. Na een beraad van vijf minuten werd besloten om maar een half punt toe te ken nen. De partij was daardoor nog niet ten einde. Ik had helemaal geen zin meer om door te vechten en uiteindelijk greep Ruska de winst. Het moment waarop ik Rus- ka op zijn rug gooide blijft voor mij echter hét hoogtepunt uit mijn carrière." Anno 2009 staat Geelhoed nog steeds op de mat. Iedere vrijdaga vond is hij in sporthal Ouverture in Goes te vinden. „Met een select groepje train ik daar en probeer ik m'n eigen technieken te verbete ren", legt hij uit. Over de judo-spel regels heeft Geelhoed zo z'n eigen 'Als je 50 bent, ben je nog hartstikke jong! Dat geldt ook voor iemand van 70' opvattingen. Hij bedacht al eens af wijkende regels om de sport aan trekkelijker te maken en is de grondlegger van de demonstratie- sport 'vechtbal'. Tijdens de Senior Games krijgt Geelhoed de gelegenheid deze sport aan deelnemers en publiek te demonstreren. Over zijn eigen inschrijving voor de spelen voor sporters van 50 jaar en ouder heeft Geelhoed geen seconde getwijfeld. PALENCIA - Wielerploeg Astana heeft de tweede etappe van de Spaanse wielerkoers Castilië en Leon gedomineerd. De Amerikaan Levi Leipheimer won de individue le tijdrit over 28,2 kilometer rond Palencia in 23 minuten en 17 secon den. Zijn teamgenoot Alberto Con tador eindigde op 16 seconden als tweede. Leipheimer veroverde ook de koppositie in het klassement. Contador volgt hem op 18 tellen. Stef Clement van Rabobank werd vierde op 49 seconden. Hans Dekkers kon in de tijdrit met een 73e plaats niet excelleren. Voor de sprinter komen nu twee zware dagen bergop, op vrijdag eindigt de koers met een vlakke etappe. „Het wordt zaak om die twee da gen goed te overleven", vertelde hij gisteren. „Daarna kijk ik ook al voorzichtig naar volgende week. Ik hoop in de Driedaagse van De Pan ne op mijn top te zijn." zie ook weblog www.pzc.nl/blog/tourdezelande/ OOST-SOUBURG - Johan le Conté gaat komend voetbalseizoen aan de slag bij RCS. Hij wordt bij de zondag-eersteklasser uit Oost-Sou burg de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Michel Leonhart. Ruud Verbeek heeft besloten toch aan te blijven als herstel- en keeperstrainer. Le Conté werkt mo menteel bij Steenbergen als assis tent van Karl Vergouwen. De oud voetballer was eerder bij onder meer Kloetinge en Vlissingen werkzaam. Bij die laatste club werd hij aan de kant gezet, terwijl zijn contract naar eigen zeggen nog twee seizoenen doorliep. SAS VAN GENT - Zijn team Café Bil jart Reseda speelde in de vierde di visie gelijk tegen De Wellse Vaert 2 (4-4), maar dat lag niet aan Theo Platjouw. De Axelaar excelleerde in zijn partij tegen Michael Zwa- kenberg. In 23 beurten maakte Plat jouw de dertig caramboles vol, een moyenne van 1,304. De tweede winstpartij voor de thuisploeg werd geboekt door Cor de Jonge. Hij begon matig, keek di rect tegen een ruime achterstand aan, maar knokte zich terug in de wedstrijd en won zelfs nog afgete kend. Peter Snelders en Rob Claer-* houdt gingen onderuit. SINT-JANSTEEN - Jack de Maat en Koen Pöpsel stromen door naar de derde ronde van de vierde Grand Prix driebanden van de Zeeuws- Vlaamse biljartbond. Door afmel dingen moest Jack de Maat twee keer tegen Stanny la Heyne spelen. De eerste partij verloor hij nipt, de tweede partij won hij overtuigend. Cees A. Wissel begon met een pri ma zege (45-14) op Willy van Hurck. Omdat in die poule Koen Pöpsel eveneens van Van Hurck won moest de partij Wissel-Pöp- sel bepalen wie naar de derde ron de ging. Koen Pöpsel won die ont moeting. uit Zeeland The Netherlands titelstrijd, ergens in de jaren zestig. Het precieze jaartal is hem ont schoten, de partij die hij in de hal ve eindstrijd judode niet. Zijn te genstander heette Wim Ruska, destijds een absolute wereldtop per. „Anton Geesink had zich ge plaatst voor de finale en de organi satie hoopte dat Ruska zijn tegen stander zou worden", blikt Geel hoed terug. „In mijn halve finale partij gooide ik Ruska echter op zijn rugIppon, dat kon toch niet anders! De zaal was helemaal „Ik denk dat ik de eerste was die zei: ik doe mee! Ik hoor van ande ren dat ze een beetje bang zijn om mee te doen. Dat vind ik jammer. Als je 50 bent, ben je nog hartstik ke jong! Dat geldt ook voor ie mand van 70. Je wordt ingedeeld in je eigen leeftijdsklasse. Daarom vind ik ook dat mensen zich moe ten aanmelden. Voor de twijfe laars: het wordt heel erg leuk." O zie video op www.pzc.nl/seniorgames BILJARTEN Nationale competitie driebanden groot bil jart vierde divisie. Café Biljart Reseda-De Wellse Vaert 2 4-4 - Theo Platjouw-Michaël Zwakenberg 30-14 (23 beurten), Cor de Jon- ge-Louis de Leeuw 25-13 (41), Rob Claer- houdt-Ruud Koolhoven 24-25 (71), Peter Snel- ders-Kim van der Mast 12-20 (37). Sint-Jansteen. Grand Prix driebanden Zeeuws-Vlaamse biljartbond. Eerstgenoem de speler wint: Stanny la Heyne-Jack de Maat 30-39 (60 beurten), Jack de Maat-Stanny la Heyne 40-16 (44). Jack de Maat naar de derde ronde. Cees A. Wissel-Willy van Hurck 45-14 (49), Koen Pöpsel-Willy van Hurck 32-11 (55), Koen Pöpsel-Cees A. Wissel 32-35 (55). Koen Pöpsel door naar de derde ronde. TENNIS Beverwijk. Nationaal ranglijsttoernooi, twee sterren. Gemengddubbelspel: Alexander Nonnekes/C. Peperkamp-D. Wallaart/M. Kerk hof 6-1 6-2, A. Nonnekes/C. Peperkamp-G. Beelen/R. Vis 7-5 1-6 10-5, A. Nonnekes/C. Pe perkamp-C. de Vries/M. Limmen 6-2 1-6 10-5, A. Nonnekes/C. Peperkamp-L. Groenveld/R. Franken 6-0 6-2, A. Nonnekes/C. Peper kamp-K. Popping/M. Verwoerd 6-1 6-1. WIELRENNEN Forges-les-Aux. Ronde van Normandië. Tweede etappe, Colombelles - For ges-les-Aux: 1. Caethoven (Bel) 198 km in 4.49.10, 2. Schmitz (Ned), 3. Didier (Lux), 4. Berkhout (Ned), 5. Jalabert (Fra) 0.03. Alge meen klassement: 1. Schmitz 4.55.31, 2. Berk hout 0.04, 3. Chedhomme (Fra) 0.21, 4. Lau rent (Fra) 0.25, 5. Caethoven. Riccione. Internationale Wielerweek. Eerste etappe, start en finish in Riccione: 1 Napolitano (Ita) 81,2 kilometer in 1.58.00, 2. Kump (Slv), 3. Rossi (Ita), 4. Riccio (Ita), 5. lm- pey (ZAf). Tweede etappe, ploegentijdrit: 1. ISD 14,3 km in 17.17, 2. Miche 0.17, 3. Acqua e Sapone 0.18, 4. CSF 0.19,-5. Amica Chips. Algemeen klassement: 1. Gatto 2.15.17, 2. Stannard (GBr), 3. Cioni (Ita), 4. Visconti (Ita), 5. Grivko (Oek). Palencia. Ronde van Castilië en Leon. Tweede etappe, individuele tijdrit: 1Leiphei mer (VSt) 33.17, 2. Contador (Spa) 0.16, 3. Za- briskie (VSt) 0.22, 4. Clement (Ned) 0.49, 5. Mentsjov (Rus) 0.55, 6. Irizar (Spa) 1.16, 12. Moerenhout 1.46, 14. Ten Dam 1.47, 20. Duyn 1.59; 22. Valverde (Spa) 2.07, 68. Molle- ma 3.25, 73. Dekkers 3.28, 88. Van der Velde 3.54. Algemeen klassement: 1. Leipheimer 5.05.10, 2. Contador 0.16, 3. Zabriskie 0.22, 4. Clement 0.49, 5. Mentsjov 0.55, 6. Irizar 1.16, 12. Moerenhout 1.46, 13. Ten Dam 1.47, 20. Valverde 2.07, 60. Mollema 3.25, 65. Dekkers 3.28, 102. Duyn 8.35, 111. Van der Velde 10.30. Waod-koersen. Zeveneken. Categorie A: 9. Maurice Minnaar (Middelburg). Cat. B: 5. Rudi Rabout (Heinkenszand), 10. Sjacco Mathijs (Terneuzen). Cat. C: 3. Peter Mol (Kapelle). Cat. E: 1. Wim de Waal-Axel. Cat. G: 18. Ko Tolhoek (Yerseke). Cat. G+: 23. Edward Baters- by (Vlissingen). VWF in Hamme. Categorie D: 10. Wim de Waal. St-Amands. Cat. D: 2. Wim de Waal. AGENDA WOENSDAG Driebanden. Vierde divisie, poule 5. Steke- tee Schilders - De Geslootene Boom. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 19.30 uur. Grand Prix driebanden ZVB. Lokaal: café De Kroon in Sint-Jansteen. Aanvang: 19.00 uur. Pool. Regionale tweede klasse. Cue s Reac- tion-Dis Pas Pool. Locatie: Cue Action, Vlissin gen. Aanvang: 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 92