.Stekelenburg barst van de vechtlust PZC 29 30 en 31 30 en 31 Gepasseerde keeper wil via Oranje uit het dal klimmen. Brabantse zesdaagse in een roze tent Trainer Espanyol roept hulp van boven in Uefa en Fifa zetten zich af tegen whereabouts Clijsters overweegt comeback in tennis NEC krijgt zware boete opgelegd van Uefa Maarten Stekelenburg verdedigt het doel tijdens een trainingspartijtje met Oranje.op het veld van Quick Boys in Katwijk. foto Robert Vos/ANP Woensdag 25 maart 2009 Levi Leipheimer blijft Contador voor in tijdrit in Spanje Johnny Hoogerland klaar voor de Vlaamse koersen Tip? sport@pzc.nl door Roel Wiche KATWIJK - Van de keurslager op de hoek tot de voetbalprofessors op tv: iedereen had vorige week een mening over Maarten Stekelen- fburg. De bij Ajax onttroonde doel man hoopt via Oranje zijn zelfver trouwen terug te vinden. En om meteen maar een groot misver stand uit de wereld te helpen: Maarten Stekelenburg heeft de strijd niet opgegeven. Hij wil zijn plek onder de lat bij Ajax terug en heeft aan vechtlust geen gebrek. Zegt hij zelf. De eerste doelman van het Nederlands elftal en de tweede doelman van Ajax was gis teravond bepaald geen spraakwa terval na de Oranje-training bij Quick Boys, maar één ding wilde hij wel kwijt: hij ligt niet groggy in de hoek van de ring. En de verha len in de pers dat hij geen trek heeft in een concurrentieslag met Kenneth Vermeer zijn lulkoek. „Dat heb ik nooit zo gezegd. Na tuurlijk, ik was boos toen ik te ho ren kreeg dat ik bij Ajax voortaan tweede man ben. Ik had het nooit verwacht. In mijn ogen is het ook niet terecht, logisch toch dat ik dat vind?" Anderhalve week lang hield hij de kaken stijf op elkaar, zowat als eni ge in Nederland. Maarten Stekelen burg, een doorsnee Hollandse knaap die het liefst om zes uur de gekookte aardappelen op tafel heeft, was plots het onderwerp Maarten Stekelenburg is zater- dag in de Arena eerste keeper van Oranje. Hij is ook bereid om te knokken voor een vaste plaats onder de lat bij Ajax. van een Nationale Discussie. Ajax-baas Marco van Basten verras te en verbijsterde iedereen door zijn aanvoerder op de bank te zet ten en zadelde zijn opvolger bij Oranje op met een duivels dilem ma. Bert van Marwijk besloot Ste kelenburg (26) als eerste keeper te handhaven, maar wel pas nadat een flirt met Edwin van der Sar was mislukt. „Ik begrijp dat de bondscoach met Van der Sar heeft gebeld. Op dat moment was ik ziek en Henk Tim mer geblesseerd. Kijk, ik heb flink wat voor mijn kiezen gekregen. Ik zat niet te wachten op die hele dis cussie rond mijn persoon. Ik had ook geen trek om een week lang voor iedere camera te gaan staan. Wat heeft dat voor.een zin?" Bizar genoeg keert hij zaterdag uit gerekend in de Arena, zijn Arena, terug in het doel. Niet als keeper van Ajax, maar als keeper van Oranje, dat tegen Schotland een grote stap kan zetten op weg naar het WK in Zuid-Afrika. Eén dag eerder staat de man die hem uit zijn territorium verdreef, Kenneth Vermeer, ergens te keepen in een Duits stadionnetje, voor een wed strijd van Nederland B. Veel gek ker moet het niet meer worden. TILBURG - De gerenommeerde zes- daagse renners Danny Stam, Peter Schep en Leon van Bon zijn de be langrijkste namen op het affiche van de eerste Wielerzesdaagse van Brabant in Tilburg. Het wielercir- cus strijkt van 30 maart tot en met 4 april neer in een grote roze tent, het Pijnenburg-Velodrome. Wedstrijdleider Robbert Slippens I presenteerde in Tilburg het ren- nersveld. De oud-baanrenner heeft een keuze gemaakt om erva ren baanrenners te koppelen aan jong talent. BARCELONA - De Spaanse voetbal club Espanyol gooit alles in de strijd tegen degradatie. Trainer Mauricio Pochettino legde gisteren te voet de pelgrimstocht naar het klooster van Monserrat af, dat op een plateau ten westen van Barce lona ligt. Daar bad de Argentijn om hulp van de beschermheilige van Catalo- nië, de madonna van Monserrat. Als speler ondernam Pochettino vijf jaar geleden al een keer deze pelgrimstocht. Toen speelde de club zich op de laatste dag veilig. KOPENHAGEN - De Europese voet balunie Uefa en de wereldbond Fi fa keren zich tegen de strenge do- pingregels van het Wada. De twee bonden zijn het niet eens met de regels voor het doorgeven van de verblijfsplaats van spelers, de zoge noemde whereabouts. Voetballers moeten net als andere topsporters laten weten waar ze op welk moment verblijven. Fifa en Uefa zijn van mening dat voet ballers als onderdeel van een team moeten worden gezien en niet als individuele sporters. WASHINGTON - Kim Clijsters geeft morgen openheid over haar nabije toekomst, maar gisteren lekte in de Verenigde Staten uit dat de Bel gische een wildcard zou hebben aangevraagd voor de US Open. De 25-jarige Clijsters beëindigde in mei 2007 haar succesvolle tennis- loopbaan en is inmiddels moeder. Volgens persbureau AP overweegt Clijsters een terugkeer op de ten nisbanen. De Belgische zou ook al bij de toernooien in Cincinnati en Toronto om een wildcard hebben gevraagd. NIJMEGEN - De Europese voetbal bond heeft NEC een boete van 50.000 euro opgelegd voor een in cident vorige maand tijdens de wedstrijd tegen Hamburger SV. De Sloveense scheidsrechter Dar- ko Ceferin werd tijdens de tweede helft geraakt door een voorwerp dat uit het publiek was gegooid. Hij liep daarbij een hoofdwond op, maar kon de wedstrijd wel af maken. NEC kreeg daarnaast ook een voorwaardelijke straf van één wedstrijd zonder publiek met een proeftijd van drie jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91