Obstakels gehandicapten te boek Onderzoek naar parkeren fietsen h«j Bodyline Hulst opent deuren nu officieel Waterschap haalt geen drempels weg Mensen met beperking inventariseren barrières openbare ruimte Sluis. Fietsersbond brengt stallingen Terneuzen in beeld. TROUWRINGENS^S^/^ 10% jubileum korting Z PZC Woensdag 25 maart 2009 21 door René Hoonhorst SLUIS - Inwoners met een beper king inventariseren de komende zes wéken alle barrières en obsta kels die ze in Sluise stads- en dorpskernen tegenkomen. De uitputtende inventarisatie moet leiden tot een rapport waar mee de Raad voor Maatschappelij ke Ontwikkeling (RMO) de ge meenteraad om de oren kan slaan. Het rapport moet dienen om in de nabije toekomst gemeentelijk beleid te ontwikkelen om toegan kelijkheidsobstakels voor mensen met een beperking weg te nemen in openbare ruimten en openbare gebouwen. Dat is de opdracht die de Koepelorganisatie Zorg heeft ge kregen van de RMO, verklaart pro jectleider Willem Behr. Gehandicaptenorganisaties geven in Sluis al langer aan waarmee de toegankelijkheid op rijwegen en trottoirs het meest gebaat is. Maar hun advies wordt alleen gevraagd als er ergens een straat op de schop gaat. Behr: „Als de straat wordt opgebroken om de riolering te vernieuwen of het wegdek aan te passen, wordt advies ingewon nen van mensen met een beper king. Maar het gemeentebestuur kan de wijze raad naast zich neer leggen als het ten koste van de au tomobilist gaat of duur is." Behr gaat ervan uit dat de RMO meer kan afdwingen, omdat er geld voor maatschappelijke ontwikke ling beschikbaar is. „De RMO kan prioriteiten aangeven. Het bestuur van de RMO heeft ons de op dracht gegeven om alle knelpun ten in de gemeente te inventarisen om advies te kunnen geven over de invoering van beleidsregels." De Koepelorganisatie Zorg wil het toegankelijkheidsonderzoek uit voeren met vrijwilligers. Ze ope reert daarmee helemaal in de geest van de Sluise voornemens om zo min mogelijk een beroep te doen op externe deskundigen en bu- Ervaringsdeskundigen inventari- seren toegankelijkheidsknelpun ten voor mensen met beperking. Ze verwachten gemeentelijk be leid voor echte verbeteringen. reaus. De koepelorganisatie nodigt ervaringsdeskundigen uit maan dag 30 maart naar de kantine van het Oostburgse gemeentehuis te komen. Behr en de zijnen willen vrijwilligers uit alle dorpen en stadjes van de gemeente recrute- ren. Als de inventarisatie in alle kernen op dezelfde wijze gebeurt, is voor iedereen duidelijk waar de grootste knelpunten liggen. „Gege vens over losliggende stoeptegels en scheefstaande lantaarns geven we direct door aan de gemeente. De structurele tekortkomingen ko men in het inventarisatierapport." Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 12 maart 2009 is mevr. S.B. Paskuly, geboren 18-12-1943, wonende te 4537 RG Terneuzen, Crocusstraat 18, onder curatele gesteld met benoeming van mr. B. Kwakkenbos, kantoorhouden- de te 4481 AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2, tot cura tor. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Fietsersbond on derzoekt de mogelijkheden om in de gemeente Terneuzen fietsen vei lig te parkeren. Vrijwilligers van de Fietsersbond bezoeken de komen de maanden een dertigtal locaties. Ze krijgen instructie hoe elke fietsparkeerlocatie moet worden onderzocht. Een belangrijk onder deel is het fotograferen van stallin gen en fietsenrekken. Met de fo to's kunnen de onderzoekers op het landelijk bureau in Utrecht be oordelen of de voorziening aan be paalde kwaliteitseisen voldoet die de diefstalkans flink verminderen. Volgens Piet van der Linden van het onderzoeksteam van de Fiet sersbond is uit eerder onderzoek gebleken dat veel mensen de auto nemen, omdat ze bang zijn dat hun fiets gestolen of vernield wordt. „Dus is het heel belangrijk dat er stallingen zijn waar fietsen veilig kunnen worden gepar keerd." Verkeerswethouder Co van Schaik van Terneuzen gaf gisteren de af trap voor het onderzoek door het fietsenrek bij het Stadhuisplein van alle kanten te fotograferen. „Wij zijn heel nieuwsgierig wat er uit komt", betoogde te wethouder. „Wij willen fietsers zo goed moge lijk faciliteren, maar we weten nooit goed waar we precies voor zieningen moeten creëren. Wij zul len zeker gebruikmaken van de re sultaten van het onderzoek." Een uitgebreid rapport met een set con crete aanbevelingen wordt dit na jaar verwacht. door Frank van Cooten SINT KRUIS - Waterschap Zeeuws- Vlaanderen ziet nog geen aanlei ding allerlei drempels op polder wegen weg te halen ten behoeve van de hulpdiensten, de landbouw en de transportsector. Hoofdingeland William Gijsel van de Onafhankelijke Waterschapspar tij wijst op vijf obstakels op de rou te tussen Sint Kruis en Ijzendijke, waarvan met name ambulances en Brandweerwagens last hebben. „Ons zijn gevallen bekend dat pa tiënten naar Brugge zijn gevoerd omdat vervoer naar de Honte in Terneuzen vanwege de verkeers remmers te risicovol was", stelt Gij sel in een brief aan dagelijks be stuurslid, Denis Steijaert. De Onafhankelijke Waterschaps partij vraagt daarom de verkeers remmers weg te halen op de Mo lenweg en op het tracé Waterland kerkje tot in Ijzendijke. Bij de ambulancedienst zijn vol gens een woordvoerster geen geval len bekend dat een ambulance van wege verkeersremmers is uitgewe ken naar Brugge. Ook Steijaert kent geen concrete gevallen. „Om op basis van wellicht één incident alle drempels weg te halen, is niet logisch." GenethtsOeuwflardersKantoor Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaar- der M. Weertman d.d. 20-03-2009 blijkt, dat t.v.v. Brigitte de Ridder wonende te Middelburg, in kort geding is gedagvaard ROGIER JAN SCHOUT, geboren op 13-11- 1965, zonder bekende woon- of verblijf plaats, ter terechtzitting van de Voorzieningenrechter van de rechtbank te Middelburg van dinsdag 7 april 2009 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan Rogier Jan Schout een afschrift kan krijgen op één van onder staande adressen, wordt o.m. een straat verbod geëist. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 HULST - Burgemeester Jan-Frans Mulder van de gemeente Hulst opent zaterdag 28 maart om 17 uur officieel de vestiging van health cen ter Bodyline aan het Stationsplein in Hulst. Het fitnesscentrum is al sinds begin deze maand in bedrijf. Het nieuwe filiaal van Bodyline wordt symbolisch ingezegend door water uit het zwembad van de vestiging op de Vliegende Vaart in Terneuzen over te brengen naar Hulst.'Dat gebeurt door een groep lopers, waarna de burgemeester het zwembad in Hulst mag dopen met het Terneuzense water. Verder komt de voorzitter van de Europese Fitnessassociatie een le zing geven over de huidige situatie in de fitnessmarkt en het toe komstperspectief voor deze branche. De openingsceremonie vindt plaats van 16 tot 19 uur. I van donderdag 26 maart t\m zondag294Tïaart j i Extra grote collecties trouwringenVWUnj Van Desiree 12 speciaal ontvyqrpen showmodellen met briljant - n r Noordstraat 103, Terneuzen rl 1 Tel.: 0115-64 80 70 www.juwelierwifffels.nl Met het fotograferen van het fietsenrek bij het Stadhuisplein geeft wethouder Co van Schaik de aftrap voor het fietsparkeeronderzoek. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87