Zeeland Bezoekers moeten Het Miljoenenbesparingen door afvalwatersysteem Vraagtekens bij strijd tegen visdiefjes Waterschap, Terneuzen en Sluis ondertekenen afvalwaterakkoord. Voorjaarsweekeinde Ferdinandushof Brabander Belangstellenden kunnen zich deze week nog aanmelden voor een digitaal abonnement op lezenswaardige geschiedkundige en triviale couranten. Man heeft nekklachten na bedrijfsongeval Gratis parkeren op dag van de klant in Hulst 1 8 I Woensdag 25 maart 2009 PZC door Wout Bareman TERNEUZEN - Vandaag onderteke nen het waterschap Zeeuws-Vlaan- deren en de gemeenten Terneu zen en Sluis een afvalwaterak koord. De drie zullen de afvalwa tersystemen nauw op elkaar af stemmen. Dat levert een bespa ring op van in totaal 11,4 miljoen euro en bovendien milieueconomi- sche winst. Van het systeem vormen riolerin gen, gemalen, transportleidingen en de rioolwaterzuiveringsinstalla ties onderdeel. Het afvalwatersys teem is in beheer bij twee verschil lende instanties. De gemeenten hebben de zorg voor de inzame ling van het afvalwater via de riole ring en het waterschap zorgt voor de rioolgemalen en transportlei dingen en de zuivering van het af valwater. Het ingenieursbureau Royal Haskoning bracht de situa tie in kaart en werkte een pakket maatregelen uit. Daarbij werd ge streefd naar creatieve, betaalbare oplossingen, die aan hoge kwanti tatieve en kwalitatieve eisen vol doen. Op de maatregelen in het af valwatersysteem van Terneuzen, die worden getroffen in nauw over leg met Evides Industriewater BV, wordt 6,1 miljoen euro bespaard. Het effluent (gezuiverd afvalwa ter) van de rioolwaterzuiveringsin stallatie wordt geleverd aan DOW Benelux BV, waar het water wordt gebruikt als proceswater. Dit levert flink wat milieuwinst op. De maatregelen in de afvalwater systemen in Sluis leveren 5,3 mil joen euro aan besparingen op. Naast financieel voordeel is ook in Sluis sprake van milieuwinst. De gemeente is niet betrokken bij het afvalwaterakkoord. Wethouder Clen de Kraker: „Wij zijn al heel wat stappen verder en werken al geruime tijd met een optimaal sys teem." OVERSLAG - Zaterdag 28 en zondag 29 maart houdt kwekerij Ferdinan dushof in Overslag een speciaal voorjaarsweekend. Er is die twee dagen ruime aandacht voor bos- en schaduwplanten, bijzondere cle matissen, talrijke bol- en knolge wassen, zoals alliums, kleinbloemi- ge narcisjes, bijzondere dahlia's en crocosmia's. De kwekerij aan de Rode Sluisweg is zowel zaterdag als zondag open van 10.00 tot 17.00 uur. Bij exploit d.d. negentien maart 2009 is door (t.k.-) deurwaarder N.A. Polderman ten laste van Silvia Flohil, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, bij het Parket van de Officier van Justitie te Middelburg aan de Kousteensedijk 5, op ver zoek van de besloten vennoot schap Transport- en Container- bedrijf Wielemaker B.V. geves tigd te Middelburg, een proces verbaal betekend opgemaakt d.d. 17 maart 2009 door (t.k.-) deurwaarder Th.C.. van der Donk, houdende executoriaal beslag op onroerende zaken. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarder kantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen ALMANAK Het leven is goed in het Brabantse land, het land waar zijn wieg heeft gestaan. Maar in Zeeland? Daar is het leven helemaal fantas tisch, merkte de stagiair uit Bergen op Zoom de voorbije weken. Zijn werkdagen beginnen daar pas om tien uur 's ochtends, dus komt hij dagelijks fris van zin op zijn leer- adres. Niet dus. Alles went, dus HOEK - Op een parkeerterrein van een bedrijf aan de Herbert H. Dowweg in Hoek is gistermiddag een man gewond geraakt. Een vrachtwagenchauffeur was aan.het helpen bij het laden van zijn vrachtwagencombinatie, toen er vanaf een heftruck een pak foam van 130 kg tegen zijn hoofd viel. De man, die een veiligheidshelm en een veiligheidsbril droeg, liep nekklachten op. Hij is voor contro le naar het ziekenhuis gebracht. HULST - Bezoekers van de binnen stad van Hulst kunnen op 11 april (paaszaterdag) gratis parkeren. Dan is de jaarlijkse Dag van de Klant van de middenstand. Er loopt een muziekgroep door de winkelstraten en paashazen delen eitjes uit aan het publiek. Daar naast geven ondernemers present jes weg aan hun klanten. Tevens - wordt die dag de klant vriendelijkste ondernemer geko zen. Op de flyer, die een aantal we ken voor 11 april in alle winkels komt te liggen, kunnen klanten de naam invullen van hun favoriete ondernemer. De winnende winke lier wordt n april verrast met een slagroomtaart en een oorkonde. Om bezoekers erop attent te ma ken dat ze deze dag niet hoeven te betalen om te parkeren, worden de parkeermeters afgedekt. Tip? redactie@pzc.nl ook lang in je bed liggen. Vorige week moest de Brabander zich zelfs haasten. Hij sprong snel in zijn auto en scheurde over de snel weg. Om kwart voor elf meldde hij zich op kantoor. „Excuses, ik ben nog niet helemaal wakker. Bij Roosen daal merkte ik pas dat ik de ver keerde kant opreed." Op dinsdag 24 maart 2009 om 15.00 uur houden wij i.o.v. in het openbaar een EXECUTIEVEILING van een DAEWOO NEXIA 1.5 (PT-TR-16) Deze veiling vindt plaats aan het adres Bosjeslaan 70 te Vlissingen, ten laste van G.P. Kuipers. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kantoor Buys Partners B.V. 0166-601020 of met de execute rende kandidaat-gerechtsdeur waarder M.L. Scheepbouwer 06-22782108. Ook verwijzen wij u voor nadere informatie naar www.veilingdeurwaarder.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Rijkswaterstaat heeft bij de strijd tegen agressieve kok meeuwen en visdiefjes op het slui- zencomplex in Terneuzen de Flo ra- en Faunawet overtreden. Dat sterke vermoeden heeft Statenlid Gabriëlle van Dinteren (Groen links). Zij heeft de zaak aange kaart bij Gedeputeerde Staten. Op het sluishoofd, waar de vogels de afgelopen jaren broedden, heeft waterstaat asfalt gedeponeerd en sinds kort ook rood-witte linten gespannen. Zo wordt gepoogd te voorkomen dat de vogels in het broedseizoen passerende fietsers en voetgangers aanvallen. Hon derd meter verderop, vlakbij de verkeerspost op de Middenhaven- dam is voor 300.000 euro een nieu we broedplaats aangelegd. Van Dinteren stelt vast dat de Flora- en Faunawet verbiedt dat in het broedseizoen nestplaatsen van vo gels worden 'verontrust'. Ze wil weten of waterstaat vooraf overleg heeft gepleegd met de provincie. Ze vindt ook dat de provincie, ver antwoordelijk voor de naleving van de Natuurbeschermingswet, er alles aan moet doen om het broedgebied te beschermen. Een woordvoerder van waterstaat: „Er is absoluut geen sprake van welke overtreding dan ook. iets verderop is een prachtige broed plaats, afgeschermd met een hek." Het volledige bestuur van museum Het Bolwerk in IJzendijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84