Zeeland PZC Raad schuift schuldvraag vooruit Passagiers cruiseschip feestelijk ontvangen Toekomst voor dorpshuis 17 ZEEUWS-VLAANDEREN 27 18 en 19 Coalitiepartners willen eerst oplossing voor winkels bij skihal. Streekproducten, shantykoor en kapitein Willem van der Decken. Inbrekers slaan toe in Kanaalzone Aanhoudingen wegens geweld tegen vrouw PZC .bezorgers.nl DJ Piano mixt klassieke composities met improvisaties Woensdag 25 maart 2009 Bezoekers moeten museum Bolwerk in Ijzendijke bestormen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten en Wout Bareman TERNEUZEN - De problemen rond de invulling van het winkel-ski- complex in de Koegorspolder in Terneuzen moeten zo snel moge lijk worden opgelost. Pas daarna is het tijd voor de schuldvraag, vin den de coalitiepartners (PvdA, CDA en TOP/Gemeentebelangen) in de Terneuzense gemeenteraad. PvdA'er Gijs van den Berg: „Feit is dat de provincie vanaf 2006 heeft gewaarschuwd. Waarom is de zaak dan niet eerder afgeblazen? Mis schien is het college wat naïef ge weest. Maar terugkijken heeft op dit moment weinig zin. Belangrij ker is hoe we verdergaan. We wil len de skihal overeind houden en ook mooie winkels. Aan de Kenne- dylaan hebben we daarvoor een goede locatie en laten we bij de ski hal een leuk leisurecentrum creë ren." Na het spervuur van vragen dat B en W tijdens de besloten raadsvergadering moesten trotse ren, heeft de PvdA inmiddels nog dertig schriftelijke vragen over de kwestie ingediend. Ook andere fracties hebben aanvullende vra gen gesteld. Van den Berg: „Het is niet onze intentie iemand te laten bungelen, maar we willen wel we ten of we voldoende en correct geïnformeerd zijn. Zoniet, dan moeten we kijken hoe we daar in Voordat gepraat wordt over de schuldvraag, moeten de proble men rondom detailhandel in de skihal Terneuzen worden opge lost, vinden de coalitiepartners. mee omgaan." CDA'er Henk Sierse- ma is het daarmee in grote lijnen eens. Hij vindt dat voor dit soort grote projecten voortaan een pro jectcoördinator moet worden aan gesteld. „Om dit soort zaken in de toekomst te vermijden, moeten we als raad ook duidelijkere kaders schetsen." Siersema vindt dat het college terecht zwaar heeft ingezet op de Koegorspolder. „Want hoe lang wachtten we al niet op con crete plannen voor Kenne- dylaan-West?!" Giel van Boom (TOP Gemeente belangen) deelt die mening. „Het college en de raad moeten hier le ring uit trekken. Natuurlijk heb ben we vragen. Bepaalde dingen wisten we inderdaad niet. Die wil len we graag opgehelderd zien." Die kans is er tijdens de raadscom missie bestuur op donderdag 2 april. Burgemeester Jan Lonink no digt daarvoor de voltallige gemeen teraad uit. Het college heeft dan, als het goed is, alle overgebleven schriftelijke vragen beantwoord. Dinsdag gaat er ook een brief uit aan Gedeputeerde Staten. Daarin reageert het college op het besluit grote detailhandel af te wijzen. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het was 'wunderbar', vond de oudere Duitse dame, na een korte wandeling door de bi- nenstad van Terneuzen. Maar nu was ze moe en wilde even een oog je dichtdoen. Ook andere, oudere passagiers van het riviercruise schip River Concerto keerden gis termiddag vermoeid, maar tevre den terug van het uitstapje. Op de kade troffen ze marktkraampjes met Zeeuwse streekproducten én vriendelijk glimlachende vertegen woordigers van de gemeente, de ondernemers en de VW. Maandagavond tegen middernacht meerde het eerste riviercruiseschip af aan de nieuwe cruiseterminal aan de Beurtvaartkade in Terneu zen. Een spandoek van de gemeen te en coördinator Zeeland Cruise Port heette de 160 Duitse passa giers 'herzlich willkommen'. Met de aankomst werd het Zeeuwse cruiseseizoen geopend. De komen de tijd meren in totaal zestig crui seschepen afin Terneuzen, Middel burg en Veere. Burgemeester Jan Lonink en kapitein Willem van der Decken stapten 's avonds aan boord met wat geschenkjes. Van der Decken lichtte in mooi Engels zijn legende toe en het shantykoor ZuidWest 10 zong zeemansliedjes. Gisteravond, na het captain's di ner, vertrok het schip weer. Burgemeester Jan Lonink (r) heet kapitein Ivan Calic van het cruiseschip River Concerto welkom in Terneuzen. Rechts kapitein Willem van der Decken, alias De Vliegende Hollander. foto Wim Kooyman TERNEUZEN - Tussen vrijdag 17.00 en maandag 08.00 uur, werd in Zeeuwsch-Vlaanderen ingebroken in een woning en een bedrijf in Terneuzen en in een woning in Westdorpe. Uit de woning in de Huijgensstraat in Terneuzen wer den sieraden en enkele honderden euro's gestolen. Het bedrijf aan de Industrieweg in Terneuzen mist voornamelijk gereedschap en com puterapparatuur. Wat uit de wo ning aan de Graaf-Jansdijk in Westdorpe werd gestolen is onbe kend. TERNEUZEN - De politie heeft maan dagavond rond tien uur vier man nen van 18 tot 20 jaar uit Terneu zen aangehouden wegens open lijke geweldpleging. In de Amber- boomstraat zouden ze een 45-jari- ge vrouw hebben aangevallen, die 'haar honden had uitgelaten. Voor de woning ontstond een vechtpar tij, waarbij een buurman de vrouw te hulp schoot. Tijdens het gevecht viel een van de mannen door het glas van een voordeur. Het viertal nam de benen, maar werd later aangehouden. door Harold de Puysseleijr VOGELWAARDE - Het bestuur van het dorpscentrum in Vogelwaarde mag laten onderzoeken wat het kost om het gebouw uit te brei den. De politieke partijen in de Hulster gemeenteraad spreken zich daar positief over uit. De stich ting dorpscentrum heeft zelfbij de gemeente om het onderzoek ge vraagd. Aanpassingen aan het ge bouw zijn hard nodig, volgens het bestuur. Dat zette het onderhoud de afgelopen jaren bewust op een laag pitje, in de hoop dat er in combinatie met een woonzorg complex een nieuw dorpscentrum zou kunnen worden gebouwd. Nu dat plan van de baan is, wil het be stuur een plan laten maken voor renovatie en uitbreiding van het bestaande gebouw. In een onder- houdsrapport uit het verleden staat al beschreven dat er heel wat werk aan de winkel is. Zo is er op sommige plaatsen spra ke van betonrot, is de verwar mingsinstallatie aan vernieuwing toe en moeten diverse ruimten worden aangepast. Of bel 0800 - 022 27 10 WeGeNeR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83