Schuldvraag komt later Zeeland Vernieuwd schoolplein ademt de zee Teken kunnen overal zitten, zelfs in je tuin Instellingsbesluit en Reglement waterschap Scheldestromen Bomenkwestie weer voor rechter Coalitie Terneuzen wil eerst oplossing voor winkels bij skihal. Helcherseeschool in Scharendijke viert een dubbel feestje. Lymevereniging wil gevaar tekenbeten op politieke agenda zetten. SPZC Woensdag 25 maart 2009 23 door Eugène Verstraeten en Wout Bareman TERNEUZEN - De problemen rond de invulling van het winkel-ski- complex in de Koegorspolder in Terneuzen moéten zo snel moge lijk worden opgelost. Pas daarna is het tijd voor de schuldvraag, vin den de coalitiepartners (PvdA, CDA en TOP/Gemeentebelangen) in de Terneuzense gemeenteraad. PvdA'er Gijs van den Berg: „Feit is dat de provincie vanaf 2006 heeft gewaarschuwd. Waarom is de zaak dan niet eerder afgeblazen? Mis schien is het college wat naïef ge weest. Maar terugkijken heeft op dit moment weinig zin. Belangrij ker is hoe we verdergaan. We wil len de skihal overeind houden en ook mooie winkels. Na het spervuur van vragen dat B en W tijdens de besloten raadsver gadering moesten trotseren, heeft de PvdA inmiddels nog dertig schriftelijke vragen over de kwes tie ingediend. Ook andere fracties hebben aanvullende vragen ge steld. Van den Berg: „Het is niet onze intentie iemand te laten bun gelen, maar we willen wel weten of we voldoende en correct geïn formeerd zijn. Zoniet, dan moeten we kijken hoe we daarmee om gaan." CDA'er Henk Siersema is het daar mee in grote lijnen eens. Hij vindt dat voor dit soort grote projecten voortaan een projectcoördinator moet worden aangesteld.Siersema vindt dat het college terecht zwaar heeft ingezet op de Koegorspolder. „Want hoelang wachtten we al niet op concrete plannen voor Ken- nedylaan-West?!" Giel van Boom (TOP Gemeente belangen) deelt die mening. „Het college en de raad moeten hier le ring uit trekken. Natuurlijk heb ben we vragen. Bepaalde dingen wisten we inderdaad niet. Die wil len we graag opgehelderd zien." Die kans is er tijdens de raadscom missie bestuur op donderdag 2 april. Dinsdag gaat er ook een brief uit aan Gedeputeerde Staten. Daarin reageert het college op het besluit grote detailhandel af te wijzen. Voordat gepraat wordt over de schuldvraag, moeten de proble men rondom detailhandel in de skihal Terneuzen worden opge lost, vinden de coalitiepartners. door Martijn de Koning SCHARENDIJKE - Ééntje ging er veel te vroeg, een tweede sprong met een luide knal kapot in de takken van de spar op het schoolplein. Ge lukkig vlogen alle andere 63 ballon nen van de leerlingen van de Hel cherseeschool in Scharendijke gis teren wél op het goede moment de lucht in. De harde wind blies ze meteen kilometers weg. De kinderen van de basisschool vierden dat het nieuwe school plein, na jarenlang hard werk door onder meer leerkrachten en ouders, nu helemaal af is. Er staan nieuwe speeltoestellen en het plein is opgesierd met kleurige schilderingen. Er werd ook gefeest omdat kinder opvang Koos sinds een jaar in een lokaal van de school zit. Daar kun nen peuters alvast wennen aan het 'schoolleven'. De schilderingen op het plein heb ben allemaal te maken met de zee, wat inspireerde bij het bedenken van namen voor de kinderopvang en het plein. De opvang heet voortaan Koos Ma troos, zo bedacht peuter Jeremy sa men met zijn moeder. En het plein kreeg de naam Dol-Fijn Kwartier. Provincie Zeeland Ontwerp-statenbesluit Gedeputeerde Staten van Zeeland maken met verwijzing naar de artikelen 2 en 4 van de Waterschapswet, bekend dat op 17 maart 2009 een ontwerp-voorstel aan Provin ciale Staten is vastgesteld tot: - opheffing van de waterschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen per 1 januari 2011 - instelling van het waterschap Scheldestromen met ingang van 1 januari 2011 - vaststelling van het Reglement voor het waterschap Scheldestromen. Ter inzage Het ontwerp-voorstel met de bijbehorende ontwerp-besluiten liggen van 26 maart tot en met 6 mei 2009 voor een ieder ter inzage op de volgende locaties: - de Directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie Zeeland, Het Groene Woud 1 te Middelburg (tel. 0118-631700); - het kantoor van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 te Middelburg (tel. 0118-621000); - het kantoor van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Kennedylaan 1 te Terneuzen, (tel. 0115-641000); - de kantoren van de gemeenten in Zeeland, alsmede van de gemeente Woensdrecht. De stukken liggen bij de provincie Zeeland ter inzage op werkdagen van 9-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het maken van een afspraak voor het inzien bui ten kantooruren, een mondelinge toelichting of kopieën van de stukken kunt u zich wenden tot de heer J.J.W. Cijsouw, tel. 0118-631472 of b.g.g. de heer H.G.O. Hinderink, tel. 0118-631979. Reacties Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld van de ontwerp-besluiten kennis te nemen en kunnen eventuele schriftelijke zienswijzen over de ontwerp-besluiten uiterlijk 6 mei 2009 indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 60014330 LA Middelburg. Indien de wens bestaat een zienswijze mondeling in te dienen, kunt u daarvoor telefo nisch een afspraak maken met eerdergenoemde contactpersoon. THOLEN - Een beet van een teek kan je leven op z'n kop zetten. Vraag maar aan Marja Visser uit Tholen. Zij ondervindt nog elke dag de nare gevolgen van de teken- beet die ze ruim acht jaar geleden opliep. Nu is ze vrijwilliger voor de Nederlandse Vereniging van Ly- mepatiënten (NVLP) en waar schuwt ze voor de gevaren van te ken. „Iedereen kan zo'n beet op lopen", stelt ze. „Zelfs in je eigen tuin." Visser vindt voorlichting hard no dig. „Veel mensen onderschatten het gevaar van een tekenbeet nog steeds. Je kunt er, in het ergste ge val, praktisch invalide van worden. En hoe later je actie onderneemt, hoe complexer de klachten door gaans worden en hoe moeilijker de behandeling is." Maar ook men sen die na een beet wél tijdig naar de dokter stappen, komen er niet altijd zonder problemen vanaf „De ziekte van Lyme wordt lang niet altijd (h)erkend", zegt Visser. De NVLP is onlangs een burgerini tiatief begonnen om de proble men rondom tekenbeten en de ziekte van Lyme op de agenda van de Tweede Kamer te krijgen. Als er veertigduizend handtekeningen worden opgehaald, moet de volks vertegenwoordiging de kwestie be spreken. Om de gevaren van tekenbeten onder de aandacht te brengen houdt de NVLP vanaf 30 maart de Week van de Teek (www.deweekvandeteek.nl). De petitie voor het burgerinitiatief kan worden ge tekend op www.lymevereniging.nl. GOES - Piet de Visser, bewoner van het Goese Meer, stapt opnieuw naar de bestuursrechter om her plant te eisen van de groenzone tussen het Goese Meer en de toe komstige wijk Goese Schans. In een verweerschrift stelt de ge meente Goes dat de honderden bo men volgens de regels zijn gekapt. Ze verklaart de bezwaren van De Visser ongegrond. „Dat betekent dat we weer naar de rechter zullen moeten. Daar zal ik ook stopzet ting eisen van de werkzaamheden zolang er geen onherroepelijk be stemmingsplan ligt", zegt De Vis ser. Onherroepelijk betekent dat de provincie het bestemmingsplan moet hebben goedgekeurd. De Visser stapte eind februari naar de bestuursrechter om de kap aan te vechten. De bomen werd geveld twee dagen nadat de Goes de wijzi ging van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) had gepubli ceerd. In de nieuwe APV komt geen kapvergunning meer voor. Die is vervangen door een lijst van beschermde bomen. Andere bo men mogen zonder meer worden gekapt. De bomen in de Goese Schans stonden niet op de lijst. De Helcherseeschool in Scharendijke vierde gisteren de opening van het nieuwe schoolplein, foto Dirk-Jan Gjeltema Directie Samenleving, Bestuur en Organisatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77