Zeeland het geruisloos ritselen Middelburgse Anna wint Write Now! Inwoners Middelharnis opgepakt met drugs Zeeuwse gasten in De Leescoupé Werk toegangsweg Borssele start in najaar Tonneke Bijker spreekt in Bruinisse PZC Woensdag 25 maart 2009 I 1 9 DIRKSLAND - TWee inwoners van Middelharnis zijn dinsdagochtend aangehouden omdat zij in het be zit waren van een 'aanzienlijke ho- veelheid' speed. De twee mannen van 26 en 34 jaar zaten in een geparkeerde auto aan het Kortweegje in Dirksland. Toen een politiepatrouille poolshoogte kwam nemen, bleek één van de in zittenden bekend bij de politie. Daarop werd de auto doorzocht en vond de politie het poeder. De twee verdachten zijn ingesloten in afwachting van het onderzoek. De drugs zijn vernietigd. DELSCHER. DELSCHER Grote Markt I l-l3 4461 AH Goes www.delscher.nl ZIERIKZEE - Jaap Schoof, voorzitter van het Watersnoodmuseum bij Ouwerkerk, en Ineke van Dijke, net als Schoof overlevende van de watersnoodramp, zijn vanavond te zien in het televisieprogramma 'De Leescoupé'. Daarbij worden mensen in de trein geïnterviewd over de inhoud van een boek, in dit geval 1953 van Rik Launspach. Schoof en Van Dijke vertellen hun mening over het boek, maar ook over hun ervaringen tijdens de Ramp. De Leescoupé, vanavond op Neder land 2 vanaf 21.25 uur. BORSSELEln het najaar beginnen de werkzaamheden voor een nieu we toegangsweg voor Borssele via de Kaaiweg naar industrie- en ha vengebied Vlissingen-Oost en de Sloeweg. Voor ondernemers op be drijventerrein Quistenburg in Bors sele is dit een opsteker én voor 's- Heerenhoek. Bussen van de AMZ Borssele rijden nu nog via 's-Hee- renhoek. Straks is dat niet meer no dig. Borssele krijgt een nieuwe toe gangsweg, omdat wegen langs de kerncentrale Borssele worden afge sloten om veiligheidsredenen. Kos ten: anderhalf miljoen euro. GOES - Anna de Bruyckere uit Mid delburg heeft de Zeeuwse voorron de van Write Now! gewonnen, de landelijke schrijfwedstrijd voor jongeren van 15 tot en met 24 jaar. Ze gaat door naar de landelijke fi nale, die 21 juni plaatsvindt in Rot terdam. De jury prees gisteravond in po dium 't Beest in Goes haar inzen ding. „Een groot talent", sprak ju ryvoorzitter Oscar Koeken. De Bruyckere, die al eerder een twee de prijs en een aanmoedigingsprijs in Write Now! won en ook andere prijzen in de wacht heeft gesleept, zond een poëtisch drieluik in. Vol wassen poëzie waarin haar voor beelden (onder anderen Vasalis en Silvie Marie) doorklinken, oordeel de de jury. De Bruyckere was zelf erg blij met de eerste prijs. „Het blijft altijd spannend." BRUINISSE - Tonneke Bijker uit Al- mere spreekt morgenochtend in het Verenigingsgebouw in Bruinis se tijdens een open koffiemorgen. Het thema is 'gebonden en verbon den in relaties tussen God en mens en mensen onderling'. Tonneke heeft een tv-productiebe- drijf en werkt aan ontwikkelings projecten. Haar man was program mamaker bij de EO. De koffieoch tend is van 9.30 tot 11.30 uur. De muzikale omlijsting is in handen van Annette Jumelet en Neiiy Schraver. In de pauze wordt gecol lecteerd. Winkelend publiek moet in Goes goed op zijn portemonnee letten. Zakkenrollers azen erop. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73