land Zakkenrollers zijn meesters in Vragen over bus Dreischor Projectgroep houdt avondje pasta eten Concert van Nu met Hope Excursie langs plan Tureluur Statenfractie PvdA in de bres voor streekvervoer in de avonduren. 1 8 I Woensdag 25 maart 2009 PZC MIDDELBURG - De PvdA-fractie in Provinciale Staten wil van het da gelijks provinciebestuur weten waarom er 's avonds nog geen bus sen rijden in Dreischor. Het dorp wordt door de PvdA ge bruikt om de Zeeuwse situatie aan te kaarten. In de kleine kernen van Zeeland is na 19.00 uur geen busvervoer meer. Mensen met een functiebeperking daartentegen, kunnen 's avonds een beroep doen op het WMO-vervoer. De dorpsraad van Dreischor heeft in 2007 handtekeningen verzameld voor het behoud van busvervoer in de avonduren. Een van de sug gesties die de dorpsraad daarbij deed, was het koppelen van het openbaar vervoer aan het WMO- vervoer. De handtekeningen wer den aangeboden aan gedeputeerde George van Heukelom. Sindsdien heeft de dorpsraad, zo schrijft de PvdA-fractie, niets meer verno men van het provinciebestuur. In oktober vorig jaar liet het colle ge van Gedeputeerde Staten (GS) weten een experiment te willen doen met integratie van openbaar- en WMO-vervoer. In februari zei den GS de 'kansen hiertoe te ver kennen'. De PvdA-fractie wil nu weten hoe het hiermee staat en of Dreischor al iets heeft mogen ver nemen uit Middelburg. BURGH-HAAMSTEDE - Zangvereni ging Nu met Hope geeft op vrijdag 27 maart het voorjaarsconcert Springtime. Op het programma staat vooral lichte muziek. Aan het concert werken de slag werkgroep van Ronald de Roo, de balletgroep van Elly Geelhoed en de soliste Anne Hagoort mee. Het concert begint om 20.00 uur in dorpshuis de Schutse in Haam stede. Meer informatie is ook ver krijgbaar op de website van de ver- niging: www.numethope.nl. Bij exploit d.d. negentien maart 2009 is door (t.k.-) deurwaarder N.A. Polderman ten laste van Silvia Flohil, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, bij het Parket van de Officier van Justitie te Middelburg aan de Kousteensedijk 5, op ver zoek van de besloten vennoot schap Transport- en Container- bedrijf Wielemaker B.V. geves tigd te Middelburg, een proces verbaal betekend opgemaakt d.d. 17 maart 2009 door (t.k.-) deurwaarder Th.C.. van der Donk, houdende executoriaal beslag op onroerende zaken. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarder kantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Goes is een hotspot voor zakkenrollers, blijkt uit het grote aantal aangiftes. Is het echt zo erg gesteld? Twee verslaggevers van de PZC slenteren dinsdag met een 'uitdagende' rugzak een paar uur door de binnenstad. door Luc Oggel en Raymond de Frel Dat je in Amsterdam be ducht moet zijn voor zakkenrollers, dat weet iedereen. Maar in Goes? Die gemoedelijke provinciestad? Ben je gek! Jawel dus. Daar dus ook, zo blijkt uit cijfers. In 2008 de den ruim honderd slachtoffers van zakkenrollerij aangifte bij de poli tie, een verdubbeling ten opzichte van 2007. Ook dit jaar is er al weer bijna tien keer toegeslagen. Voor de politie, gemeente en winkeliers reden om actie te ondernemen. Surveillerende agenten en gemeen telijke toezichthouders zullen in de binnenstad scherper opletten en het winkelend publiek wordt binnenkort door middel van flyers en posters (die al op verschillende etalageruiten prijken) gewaar schuwd voor zakkenrollers. Maak het ze in elk geval niet te makke lijk, luidt het devies. Stop je porte monnee goed weg en draag je tas voor je lichaam, zijn enkele van de tips. Uit de aangiftes blijkt dat de da ders vooral toeslaan op dinsdag en zaterdag, de vaak drukke marktda gen in Goes. Maar is het nu zo dat je als argeloze, niet al te voorzichti ge bezoeker van de binnenstad je portemonnee net zo goed kunt weggooien, omdat dat hetzelfde ef fect heeft als een poosje rondlo pen in het centrum? We nemen de proef op de som en gaan, gewa pend met een geprepareerde rug zak, dinsdag een paar uur 'winke len'. In het met een rits afsluitbare voorvakje hebben we een lege por temonnee gestopt. We worden graag gerold, maar we gunnen de daders natuurlijk ook weer niet al- Geef zakkenrollers geen kans! De politie heeft geen idee waardoor de forse stijging van het aantal zak kenrolincidenten wordt veroorzaakt. In samenwerking met de gemeente Goes en ondernemers begint zij een waarschuwingscampagne om winkelend publiek te waarschuwen en het dieven zo lastig mogelijk te maken. Tip 1: Let goed op uw tas: houd deze altijd voor u. Tip 2: Stop geen waardevolle spullen in een achtervak of achterzak. Tip 3: Stop uw beurs goed weg, ook na het pinnen en bij de kassa. Tip 4: Neem niet meer geld mee dan nodig. Tip 5: Let goed op in gedrang. Toch gerold? Bel direct alarmnummer 112 en doe aangifte bij de politie. les. Om uit te dagen doen we de rits niet helemaal dicht, zodat een spiedend oog zicht heeft op de por temonnee. We begeven ons op 'rolgevoelige' plekken, zoals de Goese Markt, gro te warenhuizen en het station. We hebben ons daarbij voorgenomen om ons niet op de rugzak te focus sen. Zakkenrollers zijn namelijk meesters in geruisloos ritselen, we zullen daarom pas bij terugkeer op de redactie kijken of we al dan niet zijn bestolen. Het is deze winderige dins dag niet echt druk in het centrum, dat valt een beet je tegen. Wel komen we op de Markt maar liefst vier agenten te gen. Wat verder opvalt, is dat be hoorlijk wat mensen hun tas op hun rug hebben hangen en zak kenrollers daarmee dus eigenlijk al een voorsprong geven. Het heeft er, zo blijkt uit tal van reacties, al les mee te maken dat veel winke lende mensen geen moment het idee hebben dat zij in Goes gevaar lopen. Het Hobbyhuis in de Lange Vorst- straat is één van de winkels die de waarschuwingsposter al heeft op gehangen. „Het is echt een pro bleem", zegt een verkoopster. „Je hoor hier steeds meer mensen te gen elkaar bezig over zakkenrol lers. Vooral op marktdagen is het vaak prijs. Meer dan eens vinden slachtoffers hun portemonnee te rug in containers, J-Iet geld is dan natuurlijk verdwenen, maar dierba re fotootjes wil je er nog wel eens mee terugkrijgen. Dat is natuurlijk ook wat waard. Als mensen hun portemonnee niet meteen kunnen vinden bij het afrekenen, is dat ei genlijk een goed teken. Want dan kan een ander dat vast ook niet." Terug op de redactie controleren we meteen het voorvak van de rug zak. De portemonnee blijkt er nog in te zitten. Een beetje dubbel ge voel maakt zich van ons meester, we zijn opgelucht en ook een beet je teleurgesteld. Maar het is als met zoveel dingen: het gebeurt op het moment dat je het juist niet ver wacht. En dan zal je het net heb ben dat er wél geld inzit. Bart Nieuwland uit Goes: „Ik ben nog nooit bestolen van mijn portemonnee, gelukkig niet. Ik zorg er ook altijd voor dat zakkenrollers bij mij zo min mogelijk kans heb ben. Dat is een kwestie van je spul len goed opbergen. In je binnenzak bijvoorbeeld. Of in een tas, maar dan wel zo dat je altijd je arm er over kan houden. Ik heb in de bin nenstad van Goes trouwens hele maal geen onveilig gevoel. Ja, als je met een tas met een open rits door de winkelstraat loopt, vraag je er na tuurlijk om." Olga Monaco uit Goes: „Ik ben van nature heel erg slordig. Het is dat mijn man mij er vanoch tend op wees dat ik de rits van mijn boodschappenwagentje dicht moest doen als ik naar de weekmarkt zou gaan. Ik woon al 35 jaar in Goes en ben in al die tijd nog nooit gerold. In mijn geboorteland Italië wel, daar weten ze je waardevolle spullen zelfs uit je binnenzak te halen. En toch doe ik er in Goes helemaal niets tegen. Stom eigenlijk hè? Dat komt waarschijnlijk, omdat ik mij hier gewoon hartstikke veilig voel." Rachelle Maljaars uit Goes: „Zijn er in Goes steeds meer zakken rollers actief? Daar had ik nog niets over gehoord. Ik ben er wel op ge spitst, ik zorg er bijvoorbeeld altijd voor dat mijn tas goed is dichtge- ritst. In mijn rugzak zitten meestal alleen schoolspullen. Een heel enke le keer stop ik er mijn portemonnee in, maar die is heel groot en zwaar. Die rol je dus niet zomaar. Maar doorgaans stop ik mijn waardevolle spullen altijd in mijn jaszak. Mijn portemonnee is gelukkig ook nog nooit gestolen." ZIERIKZEE - De Projectgroep Schou wen komt weer met een creatieve actie. De jongeren houden zater dag een Italiaanse maaltijd in zorg centrum Duinoord. Kok Huib van Antwerpen bereidt diverse soor ten pasta, waar iedereen van mag proeven. Mee-eten kost tien euro. Het diner begint om 17 uur. De acht jongeren van de groep be denken regelmatig acties. Met de opbrengst ervan reizen ze in de zo mervakantie naar ontwikkelings landen, om daar te helpen met on der meer het bouwen van scholen. De Italiaanse maaltijd is een va riant op de stamppotavond, die de groep vorig jaar met succes organi seerde. Ook toen was Van Antwer pen de kok. Wie mee wil eten, kan zich opgeven bij Hanna Maassen via 0111 416637 of hannamaassen@hotmail.com. Op dinsdag 24 maart 2009 om 15.00 uur houden wij i.o.v. in het openbaar een EXECUTIEVEILING van een DAEWOO NEXIA 1.5 (PT-TR-16) Deze veiling vindt plaats aan het adres Bosjeslaan 70 te Vlissingen, ten laste van G.P. Kuipers. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kantoor Buys Partners B.V. 0166-601020 of met de execute rende kandidaat-gerechtsdeur waarder M.L. Scheepbouwer 06-22782108. Ook verwijzen wij u voor nadere informatie naar www.veilingdeurwaarder.nl Karin van Bokhoven uit Wolphaartsdijk: „Op de één of andére manier ben je je veel meer bewust van zakkenrol lers in bijvoorbeeld een stad als Am sterdam dan in Goes. En misschien schuilt daarin dan juist het gevaar. Je voelt je hier niet onveilig, dus loop je wellicht juist een grotere kans te worden gerold. Aan de ande re kant, door er veel nadruk op te leggen bestaat het risico dat met na me ouderen juist bang worden. Ik houd in elk geval altijd mijn arm over mijn tas." MORIAANSHOOFD - Staatsbosbe heer houdt op zondag 29 maart 1 een excursie langs Plan Tureluur, langs de zuidkust van Schouwen. In het gebied bivakkeren momen teel veel vogels zoals ganzen, stelt lopers maar ook roofvogels. De deelnemers wordt geadviseerd om een verrekijker mee te nemen. Opgeven vooraf via de VW Haam stede. Het vertrekpunt is het par- i keerterrein Hoosjesweg Inlaag- weg, te bereiken via de afslag rich ting De Heerenkeet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72