ZggIcIiicI PZCI Gemeente pakt crisis aan Provincie subsidieert Beursvloer 17 SCHOUWEN-DUIVELAND 27 18 en 19 Schouwen-Duiveland kan niet veel doen aan malaise bedrijfsleven. Kinderen herdenken weggevoerde Joodse families Bezorger w PZC Vijfduizend euro voor ontmoeting bedrijven en vrijwilligers. Brabander DJ Piano mixt klassieke composities met improvisaties Zakkenrollers zijn meesters in geruisloos ritselen Woensdag 25 maart 2009 Tip? schouwen-duivelandd'pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Gewoon doorgaan met reeds geplande investeringen is vol gens de gemeente Schouwen-Dui veland de beste reactie op de eco nomische crisis. Wethouder Ad Verseput presen teerde gisteren vijf maatregelen waarmee de gemeente de depres sie het hoofd biedt. Uitvoering van de nota De Kracht van Kiezen is daarvan de belangrijkste. Daarin staat dat de gemeente dit jaar bijna 19 en volgend jaar bijna 16 miljoen euro investeert in gebouwen, we gen en havens. Ook zei Versèput dat hij het Werkgeversservicepunt in Zierikzee in stand wil houden. Dat bemiddelt tussen vraag en aan bod op de arbeidsmarkt. „We wil len wel samenwerken met het nieuwe Zeeuwse Mobiliteitscen trum. Maar we gaan niet alles over hevelen naar Goes. Dat lijkt me be ter voor de lokale economie." Verseput overlegt half april met de lokale brancheorganisaties en on dernemersverenigingen. „Al kan de gemeente weinig voor hen bete kenen. Misschien hebben zij goe de suggesties en die zijn welkom." Tenslotte gaan B en W door met het verminderen van regeltjes en wordt meegewerkt aan maatrege len van andere overheden. De cri sis is voelbaar op Schouwen-Duive land, zo bleek gisteren. Vooral klei ne bedrijven en dan met name in de detailhandel, de financiële en zakelijke dienstverlening en de ho reca hebben het moeilijk. Ook de transportsector lijdt onder de ge volgen van de crisis. Het toerisme lijkt de dans te ontsnappen en ook in de landbouw lijkt de schade mee te vallen. De gemeente rekent voor zichzelf op een forse daling van de op brengsten uit de grondexploitatie Gewoon doorgaan met geplande investeringen en behoud van ser vicepunt werkgevers zijn de be langrijkste maatregelen tegen de crisis op Schouwen-Duiveland. omdat er weinig wordt gebouwd. Ook inkomsten uit bouwleges en precariorechten lopen terug. Maar de gemeente acht zichzelf in staat deze tegenvallers op te vangen zon der te bezuinigen. B en W vinden het niet zinvol en niet haalbaar om investeringen naar voren te halen, zoals de pro vincie doet. Verseput: „Daar heb ben we geld noch mankracht voor. Als we die nota Kracht van Kiezen niet hadden gehad, zouden we hem vandaag moeten schrijven. Ik geef toe dat het allemaal geen spec taculaire maatregelen zijn. Dit is gewoon een eerlijke en nuchtere reactie op de crisis en ik denk dat andere gemeenten daar een voor beeld aan kunnen nemen." ZIERIKZEE - De leerlingen van de Jan Louis de Jon- geschool in Zierikzee hebben gisteren een krans gelegd bij het Joods monument op de hoek van de Grachtweg en de Caustraat in Zierikzee. Gisteren was het precies 67 jaar geleden dat zes entwintig Joden werden weggevoerd door de Duitsers. „Het was een koude voorjaarsdag, net als nu", sprak gemeenteraadslid Joost van Feiius. „Tweeëntwintig slachtoffers zijn nooit meer te ruggekeerd. Elk van hen was een uniek mens, .bezorgers.nl Of bel 0800 - 022 27 10 weGeNeR NieuwsMedia ZIERIKZEE - De provincie betaalt maximaal vijfduizend euro mee aan de Beursvloer Schouwen-Dui veland die op woensdag 8 april in het gemeentehuis wordt gehou den. De Beursvloer brengt maatschap pelijk betrokken ondernemers en vrijwilligersorganisaties met elkaar in contact. Belangrijk aspect hier bij is het bijeenbrengen van vraag en aanbod als het gaat om vrijwilli gerswerk. Op de Beursvloer Zee land, vorige week in Goes, werden zo tientallen 'deals' gesloten. Aan de Beursvloer Schouwen-Duive land doen onder andere Zeelan- dia, Zeeuwland, Rabobank en Syn- tess mee. Voor elke geslaagde bemiddeling legt de provincie Zeeland 167 euro op tafel, tot een maximum van 5000 euro. De subsidie is eenma lig. Een voorschot van 3750 euro wordt meteen uitbetaald. De rest krijgt de Beursvloer Schouwen- Duiveland na afloop en nadat ver slag is gedaan. met een eigen naam." Na een ontroerend gedicht van Mirthe uit groep 7, mochten Eva uit groep 7 en Jaap uit groep 8 de krans leggen. Daarna zet ten alle kinderen een narcis in een vaas bij het monument. foto Dirk-Jan Gjeltema ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Het leven is goed in het Brabant se land, het land waar zijn wieg heeft gestaan. Maar in Zeeland Daar is het leven pas helemaal fantastisch, merkte de stagiair uit Bergen op Zoom de voorbije weken. Zijn werkdagen beginnen daar pas om tien uur 's och tends, dus komt hij dagelijks fris van zin op zijn leeradres. Niet dus. Alles went, dus ook lang in je bed liggen. Vorige week moest de Brabander zich zelfs haasten. Hij sprong snel in zijn auto en scheurde over de snelweg. Om kwart voor elf meldde hij zich op kantoor. „Excuses, ik ben nog niet helemaal wakker. Bij Roosendaal merkte ik pas dat ik de verkeerde kant opreed."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71