S3. KRAS.NL Barak helpt Turkije wil Rasmussen niet als Navo-chef 119i *1 12si m 269 'Ruim veertig Franse tunnels nog gevaarlijk' 3 dgn EIFEL MOEZEL - 1 1 8 dgn ANDORRA U 1 mPl f2991 IÊÊSSsêê Frankrijk compenseert slachtoffers kernproef Servië herdenkt Navo-bombardement Belgische vrouw ziet af van euthanasie Finland verkoopt thuisdorp kerstman waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15 cPm 3 ffi Likud heeft met rivaal Arbeidspartij 66 van 120 zetels in Knesset. Profiteer nu van de speciale voorjaarsaanbiedingen van KRAS.NL! Wij kochten een aantal extra busreizen in tegen vlijmscherpe prijzen! Deze reizen worden uitgevoerd met Comfort Class touringcars, dat betekent méér beenruimte, dus volop comfort en met volle teugen genieten! Vanuit uw vakantiebestemming maken we leuke uitstapjes door de omgeving. Laat het voorjaar maar komen! Vertrekdatum: 10/4 spectaculaire aanbieding naar één van de populairste streken van Duitsland! Inclusief excursies naar o.a. Monschau, Marialaach, wijncentrum Koblenz en keizerstad Aken. verblijf in het 3-sterren Hotel NH Trier nabij de gelijknamige stad inclusief ontbijt. Zie www.kras.nl/35570 "anaf Vertrekdata: 17/4 en 1/5 verken de Duitse hoofdstad zelf of kies voor het voordelige excursiepakket met o.a. stadstour en bezoek aan de barokstad Potsdam en Schloss Charlottenburg. verblijf in het 4-sterren Hotel Van der Valk Berliner Ring inclusief ontbijt. Zie www.kras.nl/35572 vanaf vanaf Vertrekdata: 23/4 en 28/5 voordelige stedenspecial Londen inclusief halve dag stadsrondrit langs alle beziens waardigheden, waaronder Westminster Abbey, de Big Ben en Buckingham Palace. verblijf in het typisch Engelse Hotel Fox Goose inclusief ontbijt. Zie www.kras.nl/35573 "anaf Vertrekdata: 11-25/4 en 9/5 geniet van een adembenemend bergland- i schap! Mogelijkheid om een excursiepakket te reserveren, waarbij we u meenemen naar o.a. de Vall de Nuria, de Rossell-smederij en Andorra la Vella. verblijf in Hotel Paris in Encamp incl. ontbijt. Zie www.kras.nl/35567 vanaf Vertrekdata: 11-25/4 geniet in het voorjaar aan de zonnige Italiaanse Bloemenrivièra! Aanrader is het excursiepakket inclusief excursies naar o.a. Monaco en San Remo. verblijf in goede hotels incl. ontbijt en diner. ook als najaarsspecial in oktober te boeken! Zie www.kras.nl/35565 8 dgn COSTA BRAVA BARCELONA Vertrekdata: 25/4 en 2-16/5 ideale combinatie van zon en cultuur! Kies zeker voor het excursiepakket, waarbij u o.a. kennismaakt met Barcelona, het klooster van Montserrat en Figueres. verblijf in Hotel Mercè in Pineda de Mar, op ca. 800 m van het strand, inclusief ontbijt. Vertrekdata: 26/4 en 10/5 geniet van het milde klimaat en/of het mooie excursiepakket, met bezoek aan Opatija en het Pula, tocht over het schiereiland Istrie en excursie naar de Brijuni eilanden. verblijf in toeristenklasse hotels inclusief ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/35577 PARIJS - Mensen met gezondheids problemen ten gevolge van kern proeven in Algerije en de Stille Oceaan krijgen schadevergoeding van Frankrijk. Minister Hervé Morin van Defensie zei dat het tijd werd voor Frankrijk om 'vrede met zichzelf te hebben' en de ge volgen van tests te erkennen. Er waren zo'n honderdvijftigdui zend mensen aanwezig bij de proe ven tussen i960 en 1996. BELGRADO - Met .loeiende sirenes van het luchtalarm zijn gisteren in Servië de slachtoffers herdacht van de Navo-bombardementen op Joe goslavië, die precies tien jaar gele den begonnen. Bij monumenten en op scholen hadden stille cere monies plaats. Volgens premier Mirko Cvetkovic leidde de aanval tot etnische zuiveringen en schen dingen van mensenrechten. BRUSSEL - Een 93-jarige vrouw uit Antwerpen, die vorige week in hongerstaking ging omdat haar euthanasie werd geweigerd, heeft alsnog besloten voor een natuurlij ke dood te kiezen. „Zij zal de na tuur haar gang laten gaan", aldus een woordvoerder van het bejaar dentehuis waar zij verblijft. Waarom de vrouw afziet van haar euthanasieverzoek is niet bekend gemaakt. Zij eet en drinkt nog steeds heel weinig. HELSINKI - De kredietcrisis heeft zo hard toegeslagen in Finland, dat het land nu zelfs het thuisdorp van de kerstman moet verkopen. In het themapark in Lapland kun nen bezoekers op de foto gaan met de kerstman. In winkels zijn allerlei kerstprullaria te koop. Alle post die in het dorp in de brieven bus wordt gedaan, krijgt een stem pel van de kerstman. Het dorp ligt op de poolcirkel bij Rovaniemi. V, :;r, 1 ?T"li Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten a 17,50 per boeking. De oproerpolitie heeft de handen vol gehad aan een demonstratie van ul tra-nationalisten in de Israëlische stad Umm al-Fahm. De politie had giste- JERUZALEM - De rechtse Israëlische politicus Benjamin Netanyahu kan zich op gaan maken voor een tweede premierschap. Hij sloot gis teren een akkoord met de Arbeids partij, waardoor hij nu genoeg af gevaardigden in het Israëlische par lement achter zich heeft gekregen. Netanyahu regeerde Israël al van 1996 tot 1999. Met 680 tegen 507 stemmen gin- ANKARA - Turkije staat niet achter de kandidatuur van de Deense pre mier Anders Fogh Rasmussen voor de opvolging van Jaap de Hoop Scheffer als secretaris-gene raal van de Navo. Dat heeft een prominent Turks parlementslid gisteren gezegd. Rasmussen wordt gezien als de be langrijkste kandidaat voor de Na- vo-post, die in juli vrijkomt. Maar Turkije heeft bezwaren tegen Ras mussen, zei Suat Kiniklioglu, bui tenlandexpert van de partij van premier Recep Tayyip Erdogan. Die bezwaren komen voort uit Rasmussens opstelling ten tijde van de Deense cartooncrisis, zijn veronderstelde verzet tegen Turks lidmaatschap van de EU en zijn houding ten aanzien van Koerden. „Het is onacceptabel dat er ie mand aan het hoofd van de Navo zou komen te staan die in het ver leden op botte wijze met onze waarden en geloofsovertuigingen is omgegaan", zei Kiniklioglu, ver wijzend naar Deense spotprenten van de profeet Mohammed, die in 2006 tot rellen leidden in de mos limwereld. Rasmussen sprak zich indertijd uit voor de vrijheid van meningsuiting. De Deen zou ook gezegd hebben dat Turkije nooit lid zou worden van de Europese Unie. Denemarken zou daarnaast niet bereid zijn de uitzendingen van een Koerdische satellietzender te stoppen die volgens Turkije een propagandamedium is van Koerdi sche rebellen. „Het is een proble matische man", aldus Kiniklioglu. Turkije kan een veto uitspreken over de voordracht van Rasmus sen. Maar benoemingen vinden traditiegetrouw plaats op basis van consensus. Het wordt dan ook las tig voor Turkije om zijn verzet vol te houden als de andere 25 landen achter Rasmussen blijven staan. gen de gedelegeerden van de ver deelde sociaaldemocratische Ar beidspartij gisteravond na een urenlang debat akkoord met de deelname aan de regering-Netanya- hu. Ex-premier Ehud Barak had als partijleider gisterochtend een overeenkomst gesloten met zijn voormalige politieke rivaal Neta nyahu van de rechtse Likud. Daar bij behoudt Barak zijn post als mi nister van Defensie. Zeven van de dertien fractieleden van de Arbeidspartij waren fel ge kant tegen toetreding tot een rege- ring-Netanyahu. Zij verkozen een PARIJS - Tien jaar na de brand in de Montblanc-tunnel die 39 levens eiste, zijn er nog 42 gevaarlijke tun nels in Frankrijk. Dat heeft de orga nisatie van de nabestaanden van slachtoffers van de brand in de Montblanc-tunnel laten weten. Voorzitter André Denis van de or ganisatie noemde onder meer de Fréjus-tunnel in de Savoie en twee tunnels in Parijs (La Défense en Halles) gevaarlijk. Denis adviseert informatiepanelen te plaatsen bij de ingangen van de tunnels. Ge bruikers van de tunnels kunnen dan op tijd worden geïnformeerd als er brand is uitgebroken of als er een ongeluk is gebeurd. De 11,6 kilometer lange Mont blanc-tunnel, die Frankrijk door de Alpen met Italië verbindt, was na de brand in 1999 drie jaar lang afgesloten. In de verbetering van de veiligheid van de tunnel is 400 miljoen euro geïnvesteerd. Prachtige busreizen door Europa voor spotprijzen! Woensdag 25 maart 2009 PZC Comfort Class bus', (met mee i beenruimte)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6