Zeeland Crisis treft Oostkapels sloopbedrijf €350,- VOORDEEL! Tegenslag fort Ellewoutsdijk «mkehuw Partners Goese Schans vervangen personeel van projectbureau m Borsels raadslid houdt twijfels over ozb-tarief Toneel Kats Sturm en Dekker ziet omzet met ruim dertig procent dalen. Natuurmonumenten blijft optimistisch over toekomst. Organisatie rondom woningbouwproject werd te log en te duur. B PZC Woensdag 25 maart 2009 I 21 door Maurits Sep oostkapelle - Het Oostkapelse sloopbedrijf Sturm en Dekker heeft zwaar te lijden onder de cri sis. De omzet is de laatste maan den met ruim dertig procent ge daald. Het bedrijf heeft werktijd verkorting aangevraagd voor een deel van het personeel. Directeur André Verheijke beves tigt dat de aanvraag eind vorige week is ingediend. „We hopen nog steeds dat we die werktijdver korting niet nodig zullen hebben en dat we het op andere manieren kunnen oplossen. Maar als vang net is het wel nodig." Bij Sturm en Dekker - dat ook ves tigingen heeft in Middelburg en Goes - werken ongeveer 45 men sen. Voor eenderde van hen is werktijdverkorting mogelijk no dig, zegt Verheijke. Het gaat dan met name om mensen die voor aluminiumsmelter Zalco in Vlissin- gen-Oost werken, voor vrachtwa genchauffeurs en kraanmachinis ten en voor kantoorpersoneel. In het sloopwerk en de asbestsane ring blijft de werkvoorraad nog 're- delijk.op niveau'. De eerste klap kreeg Sturm en Dekker tien dagen voor de viering van het 100-jarig bestaan, in no vember vorig jaar. Verheijke: „Toen schroefde Zalco de produc tie met de helft terug. Wij zijn af hankelijk van hun productie. Als die afneemt, hebben wij minder sloopwerk en afvalverwerking." Die afhankelijkheid wreekt zich in middels ook in het sloopwerk in de bouwsector. Woningcorpora- M|V V Profiteer van extra voordeel met uw zorgpas boven op de tot 20% korting van Specsavers. De vergoeding van uw zorgverzekeraar samen met de korting van Specsavers kan maar liefst oplopen tot 350 euro! Specsavers werkt samen met vrijwel alle zorgverzekeraars. Kiest u bij Specsavers voor een bril of contactlenzen dan levert dat met uw zorgpas altijd veel voordeel op. Zelfs als u geen recht heeft op een vergoeding krijgt u bij Specsavers tot 20% korting*! Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover Kruidvat) 0113 229 303 Wij zoeken graag voor u uit wat de vergoeding van uw zorgverzekeraar is. Specsavers kan deze vergoeding trouwens in veel gevallen rechtstreeks bij uw verzekeraar claimen. U hoeft dat bedrag dan niet voor te schieten. Dit geldt ook voor hoortoestellen. Door onze goede samenwer king kunnen wij deze aanbieden vanaf 0 euro! Vraag in de winkel naar de mogelijkheden binnen uw polis. Of ga naar www.specsavers.nl om uw voordeel te berekenen. www.specsavers.nl Deze korfing geldt niet in combinatie met andere acties. door Harmen van der Werf ELLEWOUTSDIJK - De herontwikke- ling van fort Ellewoutsdijk gaat niet van een leien dakje. Natuur monumenten heeft de aanvraag voor een restauratiesubsidie niet rond kunnen krijgen en heeft een bijdrage van het Nationaal Land schap aan haar neus voorbij zien gaan. Arjan Boon van Natuurmo numenten blijft desondanks opti- nistisch. De aanvraag voor een restauratie subsidie is niet ingediend, omdat Natuurmonumenten geen finan ciële dekking kon vinden voor het eigen aandeel in de restauratie. De bijdrage van het Nationaal Land schap verliep eind vorig jaar om dat het werk niet op tijd kon begin nen door een langdurige bezwa renprocedure van omwonenden. Die laatsten hebben de procedure overigens verloren. De tegenslagen ten spijt gaat Na tuurmonumenten dit jaar aan de slag om het fort klaar te stomen voor een breder gebruik, met een theetuin, een jeugdherbergachtige ties, gemeenten en projectontwik kelaars hebben hun mooie plan nen in de ijskast gezet en daardoor heeft Sturm en Dekker ook min der werk. „Vervolgens zie je dat we op kantoor ook minder men sen nodig hebben. Alles loopt te rug en dat is een gevoelig tikkie", beaamt Verheijke. Het bedrijf heeft geprobeerd de Sturm en Dekker, met vestigin gen in Oostkapelle, Middelburg en Goes, heeft werktijdverkor ting aangevraagd voor ongeveer vijftien werknemers. eerste omzet- en opdrachtverlie- zen op te vangen door personeel extra vrije dagen op te laten ne men. „Maar daar vangen we het niet meer mee op. De problemen laten zich nu aanzien als structu reel. De situatie is zorgelijk." Overheden proberen wegen eer der te laten aanleggen om de crisis te bestrijden. Sturm en Dekker le vert puin voor de fundering van wegen. „Dus dat is mooi voor ons", merkt Verheijke op. „Behal ve als we nergens kunnen slopen, want dan hebben we ook geen puin om te leveren." voorziening met zes slaapplekken en meer expositieruimtes. Voor de zomer wordt een warmtepomp-in stallatie geplaatst. Energiebedrijf Nuon steekt daar,100.000 euro in. Reparatie van het dak, aanleg van een kabelgoot en herbestrating van het binnenplein staan dit na jaar op het programma. Daarvoor is al 75.000 euro beschikbaar van chemieconcern Dow. Arjan Boon hoopt dat het Nationaal Land schap ook nog over de brug komt. „We willen de gebruiksmogelijkhe den van het fort stapsgewijs uit breiden, maar houden het klein schalig." door Frank Balkenende GOES - Het projectbureau van de Goese Schans werd te duur en overleg vond over te veel schijven plaats. Daarom hebben de vier par tijen die het woningbouwproject Goese Schans trekken, besloten af scheid te nemen van directeur Arie Reinbergen en drie andere medewerkers. De nieuwe direc teur van het projectbureau is An ne Geldof Volgens directeur Maarten Sas van woningcorporatie RWS, één van de vier partners in het woning bouwproject, is gekozen voor een simpelere, doeltreffendere organi satie. „We hadden het projectbu reau opgetuigd door mensen in te huren van het adviesbureau BBN. Dat bleek niet altijd goed te wer ken. De organisatie werd te log. Bo vendien was Reinbergen maar twee dagen per week beschikbaar voor dit project. Geldof is voor vijf dagen per week ingehuurd, waar bij er dan meer taken worden over- kwadendamme - Berry Kooiker uit Kwadendamme, raadslid voor de Lokale Partij Borsele, houdt twijfels bij de verhoging van de ta rieven voor onroerende zaakbelas ting (ozb) in Borsele. Uit een mini-enquête die Kooiker eerder hield, bleek dat Borsele dit jaar het ozb-tarief met 4,5 in plaats van de vastgestelde 3 pro cent had verhoogd. Kooiker vroeg uitleg van het college van B en W. Volgens B en W is er geen sprake van een hogere stijging, ook niet op basis van de gevallen uit de mi ni-enquête van Kooiker. B en W stellen daarover dat de stijging ook in die gevallen op 3 procent uit komt, als 2007 wordt" meegere kend. „Je mag zo niet redeneren", oordeelt Kooiker. „We hebben voor 2009 3 procent vastgesteld ten opzichte van 2008. Hou je daar dan ook aan." Hij beraadt zich op verdere stappen. gelaten aan de projectleiders van de deelnemende partijen. Overi gens heeft ons besluit niets te ma ken met de kwaliteiten van de ver trokken mensen." De partners in het project Goese Schans (2000 woningen op het huidige havenindustrieterrein) zijn de projectontwikkelaars Van Garderen Dekker en Pro- pdf-Stok (dochter van Heijmans NV), woningcorporatie RWS en gemeente Goes. Zij vormen samen de Grond Exploitatie Maatschappij Goese Schans. Het projectbureau koopt grond aan, zorgt voor nood zakelijke saneringen en maakt ka vels bouwrijp. De projectpartners willen dit jaar beginnen met de eerste fase: be bouwing van de noordrand met driehonderd woningen en twee honderd appartementen. De aan loop duurt langer door procedures tegen bomenkap en het bestem mingsplan. |W De partners in het grootschalige woningbouwproject Goese Schans hebben gebroken met de vier medewerkers van het pro jectbureau. KATS - De Katse Toneelvereniging heeft in haar flyers voor de kome die Mee Arjaon nde Bami op zater dag 4 april (20.00 uur) een ver keerd telefoonnummer vermeld. Kaarten voor de voorstelling in dorpshuis De Vriendschap in Kats zijn te bestellen via 0113-600352. É^éaOeurmarderiKantooi j Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M. Weertman d.d. 20-03-2009 blijkt, dat t.v.v. Brigitte de Ridder wonende te Middelburg, in kort geding is gedagvaard ROGIER JAN SCHOUT, geboren op 13-11- 1965, zonder bekende woon- of verblijf plaats, ter terechtzitting van de Voorzieningenrechter van de rechtbank te Middelburg van dinsdag 7 april 2009 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan Rogier Jan Schout een afschrift kan krijgen op één van onder staande adressen, wordt o.m. een straat verbod geëist. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63