Zeeland Besluit RAVZ wekt schaamte pzc ,7 Anna wint nu wel Write Now! BEVELANDEN-THOLEN Middelburgse door naar landelijke finale schrij fwedstrij d. HBHEEzmaai Brabander DJ Piano mixt klassieke composities met improvisaties 27 Zakkenrollers zijn meesters in geruisloos ritselen 18 en 19 Raad Goes roept college op alsnog bij te dragen aan ambulancedienst. PZC IBl.bezorgers.nl Woensdag 25 maart 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl WGGGNGR NieuwsMedia GOES - Anna de Bruyckere uit Mid delburg heeft de Zeeuwse voorron de van Write Now! gewonnen, de landelijke schrijfwedstrijd voor jongeren van 15 tot en met 24 jaar. Ze gaat door naar de landelijke fi nale, op 21 juni in Rotterdam. De jury prees gisteravond in po dium 't Beest in Goes haar inzen ding. „Een groot talent", sprak ju ryvoorzitter Oscar Koeken. De Bruyckere, die eerder een tweede en een aanmoedigingsprijs in Wri te Now! won en ook andere prij zen in de wacht sleepte, zond een drieluik in. Volwassen poëzie waar in haar voorbeelden (onder ande ren Vasalis en Silvie Marie) door klinken, oordeelde de jury. De Bruyckere was heel blij met de prijs. „Het blijft altijd spannend." De tweede prijs ging naar Puck Rombach en de derde naar Mach- teld de Ruijter. Er waren 34 inzen dingen, waarvan veel er bloeddor stige elementen bevatten. video op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Het leven is goed in het Brabant se land, het land waar zijn wieg heeft gestaan. Maar in Zeeland? Daar is het leven pas helemaal fantastisch, merkte de stagiair uit Bergen op Zoom de voorbije weken. Zijn werkdagen beginnen daar pas om tien uur 's och tends, dus komt hij dagelijks fris van zin op zijn leeradres. Niet dus. Alles went, dus ook lang in je bed liggen. Vorige week moest de Brabander zich zelfs haasten. Hij sprong snel in zijn auto en scheurde over de snelweg. Om kwart voor elf meldde hij zich op kantoor. „Excuses, ik ben nog niet helemaal wakker. Bij Roosendaal merkte ik pas dat ik de verkeerde kant opreed." GOES - De Goese gemeenteraad schaamt zich rot dat het college van burgemeester en wethouders geen geld bijdraagt aan (de inmid dels door Connexxion geredde) ambulancedienst RAVZ. Zij roept het college op alsnog 4033 euro op tafel te leggen. De provincie verleende eerder dit jaar 100.000 euro als overbrug gingskrediet aan de (toen nog) noodlijdende ambulancedienst. Om niet alleen die kosten te dra gen, heeft de provincie de gemeen ten boven de Westerschelde ge vraagd daarvan 30.000 euro te be talen. Voor Goes betekende dat een bijdrage van 4033 euro. Ben W van Goes weigerden over de brug te komen. „Wij zijn door de provincie niet gekend in de toe kenning van dat geld", liet burge meester Dick van der Zaag weten. „Een futiliteit", reageren de raads fracties in een gezamenlijke brief aan B en W. De Goese raad sprak zich december vorig jaar nog in een motie juist uit voor 'financiële hulp' om de ambulancedienst over eind te houden. De raad voelde zich door het deze maand genomen collegebesluit ge passeerd, zegt WD-raadslid Dick van de Velde. De brief spreekt boekdelen: „Met verbazing en eni ge schaamte lazen we zaterdag 21 maart in de PZC dat het college van Goes weigert het schamele be drag van 4033 euro bij te dragen aan de 100.000 euro die nodig wa ren om de continuïteit van de RA VZ te waarborgen, gedurende de onderhandelingen met Con nexxion." De gemeenteraad constateert dat haar motie in feite door een 'door tastend' optredende provincie is uitgevoerd en vindt dat Goes op deze manier naar het publiek toe De Goese raad vraagt het college alsnog financieel bij te dragen aan de ambulancedienst RAVZ. Het college weigerde dat deze maand, tot gêne van de raad. geen beste beurt maakt. „Publica ties over de bijdrage van Goes, maar ook de berichten over de rol van de raad van yoezicht (van de RAVZ, red.) doen het vertrouwen van de burger in het gemeentebe stuur geen goed." De financiële problemen kwamen aan het licht in een periode waar in de Goese burgemeester Dick van der Zaag voorzitter van de raad van toezicht van de RAVZ was. De fracties vragen in dezelfde brief om het rapport Lokerse, dat zich onder meer kritisch uitlaat over de rol van de raad van toe zicht. Het college van burgemeester en wethouders reageert morgen op de brief van de raad. GOES - De nieuwbouw van sportopleiding Cios in Goes heeft het hoogste punt bereikt. Daarom ging gisteren de vlag in top op het complex bij Sportpunt Zeeland. Cios-directeur Carin Biester- ïosch en plaatsvervangend directeur Arie de Waard van woningcorporatie RWS hesen het Cios-dundoek samen naar boven. De nieuwbouw is voor de bouwvak klaar en verlost de sportoplei ding van gependel tussen de locaties aan de Fruit- laan en de Zwembadweg, waar het Cios straks huist in twee naast elkaar gelegen panden. De RWS bouwt het twee verdiepingen tellende ge bouw en verhuurt het vervolgens aan ROC Zee land, waaronder het Cios valt. De bouw kost 5,7 miljoen euro. foto Willem Mieras bel 0800 - 022 27 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59