biJ öB OUBThBiCl Ze werken voor koningin en vaderland. Dat hebben ze met elkaar gemeen. Maar hun werkterrein kan heel verschillend zijn. Vakmensen zijn er bij de overheid te kust en te keur. Ze vertellen wat hun werk boeiend en uitda gend maakt. En natuurlijk hebben ze ook te maken met hoe anderen tegen werken bij de overheid aankijken. Vaak zorgt dat voor verrassingen. Medewerker verkeer Rijkswaterstaat district Breda PZC Woensdag 25 maart 2009 1 5 Waarom arrestantenverzorger? de politie over. Daarnaast is er In 2001 kwam ik via een uitzend- natuurlijk de administratie, bureau terecht op de kantoorafde ling van Penitentiaire Inrichting To- Wat maakt uw werk leuk? rentijd. Toen deze functie na een De afwisseling. Doordat de door jaar niet verlengd werd, wist ik dat stroming van arrestanten vrij snel er vacatures waren als complexbe- verloopt heb je namelijk met heel veiliger. Omdat het me een leuke veel verschillende mensen te ma- verandering leek, heb ik toen ge- ken. solliciteerd. Daarna kon ik in het ar restantencomplex aan de slag. De minder leuke kant? We krijgen wel eens te maken met Welke opleiding heb je nodig? minder vriendelijke arrestanten, Bij- Eigenlijk geen specifieke opleiding, voorbeeld als cle politie beloftes je krijgt vanuit de Dienst justitiële heeft gedaan die wij 's nachts niet Inrichtingen zelf. een basisoplei- kunnen volbrengen of ais iemand ding op MBO niveau. vindt dat hij onterecht is opge pakt. Wat houdt het werk in? Het is natuurlijk wel begrijpelijk De verzorging van arrestanten die dat mensen als ze opgepakt wor- hier door de politie worden bin- den zich niet altijd van de vriende- nen gebracht op het gebied van lijkste kant laten zien. Maar dat eten, drinken en luchten. Ik onder- hoort bij het werk en neem je houd ook contacten met verschil- voor lief. lende instanties zoals politie, advo caten en reclassering. Promotiemogelijkheden? Ik onderhoud verder de telefoni- De enige opstap is teamleider, je sche contacten met familie, vrien- kunt ook solliciteren naar Peniten- den en bij minderjarigen met tiaire Inrichtingswerker op de afde- ouders en regel de bezoeken. In- ling waar mensen langer verblij- houdelijk gaan we echter nooit er- ven. Maar dan ben je meer één op gensopin. één bezig met één gedetineerde Het echte politiewerk laten we aan en dat trekt me minder. Wat is het leuke van uw vak? Het is heel dynamisch. Je ziet meteen ook resultaten. Wat zijn de minder leuke kanten? RWS is een groot orgaan. Als ik een prioriteit heb wil dat niet zeg gen dat dit hoger in de organisatie ook zo is. Tim Olsthoorn (26), Breda Wat vinden andere mensen van uw vak? Op feestjes ben je nogal eens het mikpunt van spot. ledereen houdt mij verantwoordelijk voor files of denkt dat ik die wel even kan op lossen. Iedere weggebruiker is na melijk zijn eigen verkeerskundige. Is het werk zo leuk als u verwacht had? Zelfs leuker. Ik ben hiér dan ook als vast gaan werken want RWS overtrof mijn verwachtingen. Het is een positieve werkgever die je erg stimuleert. Waarom een baan bij Rijkswaterstaat? Ik ben hier on mijn studie via een detacheringbedrijf door toeval te recht gekomen. Wat houdt uw werk bij RWS in? Ik ben medeverantwoordelijk voor de doorstroming en veiligheid van rijkswegen rondom Breda. Ik coör dineer en doe onderzoek naar ai- les wat met verkeer te maken heeft zoals wegwerkzaamheden, afsluitingen en fileproblemen. Ik bekijk wat We kunnen verbeteren op de korte en middellange ter mijn. Wat voor opleiding heb je hiervoor nodig? Ik heb HTS Verkeerskunde gedaan. Om door te groeien zijn er binnen Rijkswaterstaat allerlei interne cur sussen mogelijk. Wilt u doorgroeien? ja. Wat me leuk lijkt is het project en procesmanagement vanwege de verscheidenheid die projecten bieden. Je krijgt dan ook met een grotere regio te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55