U/ERKSn bid de ouerneid iJ ÜQ U9rh6iü Koudekerke Cemeentebode gemeente Middelburg Ze werken voor koningin en vaderland. Dat hebben ze met elkaar gemeen. Maar hun werkterrein kan heel verschillend zijn. Vakmensen zijn er bij de overheid te kust en te keur. Ze vertellen wat hun werk boeiend en uitda gend maakt. En natuurlijk hebben ze ook te maken met hoe anderen tegen werken bij de overheid aankijken. Vaak zorgt dat voor verrassingen. Medewerker toezicht bij de Belastingdienst Zuidwest (Goes> PZC Woensdag 25 maart 2009 1 1 I I fanine Sereno (63) Waarom gemeentebode? Ik werkte 23 jaar geleden als kof fiejuffrouw bij de gemeente. Ik zag daarbij hoe veelzijdig het werk van gemeentebodes is. Toen er een va cature kwam, heb ik meteen gesol liciteerd. Ik werd de tweede vrou welijke bode. Toen de eerste vrouw werd aangenomen, is er heel wat om te doen geweest. Er werd haar bijvoorbeeld gevraagd hoe het moest als er een kast ver zet moest worden. Bijdehand ant woordde zij daarop dat een man dat ook niet in zijn eentje zou doen. De laatste 20 jaar is er op dat gebied heel wat veranderd want van de vier bodes zijn er nu drie vrouw. Wat zijn uw werkzaamheden? Die zijn heel gevarieerd. Er zijn vas te punten zoals het verzorgen van post en het reserveren en klaarzet ten van vergaderruimten. Maar ik assisteer ook bij huwelijken en ik verleen allerlei faciliteiten waarbij je moet denken aan alles wat no dig is om hier als ambtenaar te kunnen functioneren. Dat kan zijn van het uitreiken van treinkaarten tot het verstrekken van kantoorar tikelen. We verzorgen raad- en avondvergaderingen en recepties en ontvangsten. Wat voor opleiding heb je voor dit vak nodig? Het is een functie op LBO niveau maar je moet wel al wat jaren wer kervaring hebben. De functie-ei sen zijn dat je erg flexibel bent, communicatief, zelfstandig en dienstverlenend. Je moet bereid zijn ook 's avonds en in weeken den te werken. EHBO en BHV is een eis en er wordt verwacht dat je handig en stressbestendig bent. Wat is het leuke aan uw vak? De enorme gevarieerdheid. Geen moment van de dag is hetzelfde. We hebben bijvoorbeeld Willem Alexander en Maxima en Beatrix mogen ontvangen en met hen ge sproken. Vorig jaar hadden we de landelijke intocht van Sint Nico- laas, iedere twee jaar de Four Freedoms Awards concerten en zo is er altijd wel iets te doen. De minder leuke dingen? Die zou ik echt niet weten. Het is alleen maar leuk en we hebben hier ook een heel leuk team, Nog andere ambities? Op mijn leeftijd? Maar ik heb ze ook nooit meer gehad toen ik een maal bode was. Noch mijn colle ga's noch ik zijn ooit op interne va catures ingegaan. Dat zegt toch wel voldoende! Waarom een baan bij de Belastingdienst? Dat was geen specifieke keuze. Tij dens een voorlichtingspraatje van het Centrum voor Werk en Inko men werd mijn interesse gewekt. Om te worden aangenomen moest ik een geschiktheidtest af leggen. Waarom werd uw interesse gewekt? De Belastingdienst is een grote or ganisatie waar mij de mogelijkheid werd geboden om werken en stu deren te combineren. Ik vólg nh een driejarige MBO opleiding Openbaar Bestuur. Dit is een pilot opleiding die in opdracht van de Belastingdienst verzorgd wordt door het ROC. Wat is uw vooropleiding? Ik had een MBO opleiding MBO In ternationale handel en groothan del gedaan. Hierna heb ik in ver schillende functies werkervaring opgedaan. Daarna ben ik doorge stroomd naar de Belastingdienst. Wat zijn uw werkzaamheden? Mijn werk is gericht op actueel toezicht. Ik bezoek en geef voor lichting aan startende onderne mers. Ook controleer ik bedrijven op de handhaving van wetten en regels. Wat is het leuke van uw functie? De afwisseling. Ik heb veel contact met de buitenwereld. Ik doe erva ring op en leer veel. Oe minder leuke kant? Het negatieve imago voor mensen van buitenaf. Jammer dat mensen niet altijd zien dat met de betaal de belasting dingen voor henzelf gedaan worden. Is het werk zo leuk als u verwacht had? Eigenlijk wel. Naarmate ik meer er varing opdoe, zal ik steeds meer in het nieuwe toezicht gaan werken. Mijn hoofddoel is het behalen van de opleiding om daarna verder te kunnen doorgroeien. Elmer de Klerk (V)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51