biu be ouerneib 1 JJJJ. biu dS ouerheia 1 I I s Senior adviseur bedrijfsvoering Directie Water en Scheepvaart bij Rijkswaterstaat dienst Zee land (standplaatSiMiddelburg) 'VVYVMAA AAM 1 1 1 l '1 h rï h LIXXXXJ I psycholoog Nederlands Instituut voor Forensische Psychiatrie en Psy chologie Ze werken voor koningin en vaderland. Dat hebben ze met elkaar gemeen. Maar hun werkterrein kan heel verschillend zijn. Vakmensen zijn er bij de overheid te kust en te keur. Ze vertellen wat hun werk boeiend en uitda gend maakt. En natuurlijk hebben ze ook te maken met hoe anderen tegen werken bij de overheid aankijken. Vaak zorgt dat voor verrassingen. VY\'V\'\M M A M I I I 'MM /*-* iiitmitffffcifi; rrrri it MSSSf 0 PZC Woensdag 25 maart 2009 I 9 I I I I I a I I 1 heid van Waarom bent u psycholoog geworden? Waarom een baan bij Rijkswaterstaat? Vanuit een accountantskantoor waar ik voor werkte, werd ik door Rijkswaterstaat ingehuurd. Öe op dracht, maar ook het feit dat ik voor een langere periode kon wer ken voor één klant trokken me erg aan. Na enkele jaren hen ik toen in vas te dienst voor Rijkswaterstaat gaan werken. Dit vanwege de fijne werk sfeer, prettige collega's en het bre de werkpakket. Wat Is uw dagelijks werk? Ik adviseer het management team van de Directie Water Scheep vaart onder andere op het gebied van financiële meerjarenplanning, de voortgang van de realisatie, risi co management en afdelingsbud getten. Daarnaast houd ik me bezig met het opstellen van voortgangs- en verantwoordingsrapportages rich ting het béstuur van RWS en vraag stukken op het gebied van subsi die, personeel en grote projecten. Sinds kort heb ik ook een coördi nerende rol ten aanzien van onder steuning projectmanagement Wat voor opleiding hebt ii gehad? Een master opleiding accountancy. Wat is het leuke van uw functie? Het contact met veel verschillende collega's uit alle lagen van de orga nisatie. Zowel met mensen van het management team ais met mensen op de werkvloer. Daar naast is het hartstikke leuk om te werken voor een organisatie met grote projecten zoals de Ooster- scheldekering. Zeeweringen, Ob jectbediening op afstand en de corridor Hansweert-Krammer. De minder leuke dingen? Je hebt te maken met erg veel overleg. Voor je het weet staat je hele agenda vol en kom je niet aan je reguliere werk toe. Geeft deze baan u de voldoening die u ervan verwacht had? Zondermeer! Het is dan ook een bewuste keuze geweest. Wat verwacht u van de toekomst? Er zijn hier volop mogelijkheden om door te groeien. Veronique den Ouden (31Roosendaal I Leo Ligthart (6o), Breda Het leek me uitdagend om men sen met psychische moeilijkheden te behandelen, vooral in gevallen dat zij getraumatiseerd waren. Waarom het Nederlands Insti tuut voor Forensische Psychia trie en Psychologie? Mijn werk ligt hier op het snijvlak van psychologie en rechtskunde bij problemen van mensen in erg bijzondere omstandigheden. Het is een uitdaging om op te spo ren waarom mensen tot een delict zijn gekomen of wat voor omstan digheden daaraan hebben bijgedra gen. Wat voor opleiding heb je bier voor nodig? De opleiding psychologie, bij voor keur klinische psychologie en op leiding psychotherapie. Algemene en diepgaande kennis van pathologie (psychische afwij kingen) en daadwerkelijke algeme ne ervaring met behandelen van patiënten is belangrijk. Ik volgde zelf een psychoanalytische oplei- ding. Wat zijn uw werkzaamheden? Ik adviseer rechtbanken met be trekking tot toerekeningsvatbaar leid ik psychologen op werk te doen. Hoe kijken anderen tegen uw werk aan? Mensen vinden mijn werk ingewik keld, enerverend en spannend. Ze zijn er door geboeid omdat mis daad de mensen boeit. Wat is het leuke van uw werk? Het enerverende karakter en de drive om goed te diagnosticeren. Om mensen die verdacht worden van een misdrijf vanuit de gedrags- kunde een optimale kans te geven tijdens de rechtsgang. De minder leuke kant? Het is vaak erg stressvol werk. Mensen verkeren soms in een bui tengewoon moeilijke situatie wan neer zij een delict begaan hebben waarbij hun hele leven 'op de kop staat'. Daarom is het werk in de on- derzoeksituatie soms niet gemak kelijk. Geeft het werk u de verwachte voldoening? Zondermeer. Het komt tegemoet aan het uitdagende karakter dat ik ervan verwacht had.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49