WERKen HHës Dirk Fluijt (58), Sirjansland Leo Breure (48), Boswachter voorlichting public relations en recreatie bij Staatsbosbeheer.dfetrict Zeelan Ze werken voor koningin en vaderland. Dat hebben ze met elkaar gemeen. Maar hun werkterrein kan heel verschillend zijn. Vakmensen zijn er bij de overheid te kust en te keur. Ze vertellen wat hun werk boeiend en uitda gend maakt. En natuurlijk hebben ze ook te maken met hoe anderen tegen werken bij de overheid aankijken. Vaak zorgt dat voor verrassingen. Vlissingen Personeelsadviseur PZC Woensdag 25 maart 2009 7 Waarom bent u boswachter staat als bij Staatsbosbeheer heel geworden? veel interne cursussen gevolgd. Dit Deze baan is me in de schoot ge- vak echter leer je vooral in de prak- worpen. Ik werkte bij Rijkswater- tijk. Je moet er echt iets voor voe- staat bij de rijksdienst voor de Ijs- len. Het is zeker geen 8 tot 5 selmeerpolders. baan. Ik was daar opzichter natuurterrei nen in het Krammer-Volker- Wat zijn de leuke dingen r3k-Zoommeer gebied en het Mar- aan uw vak? kiezaat Bergen op Zoom. Toen dat De variatie. Soms ben ik niet men- werk ophield, koos ik in 1991 sen bezig, soms met dieren en voor Staatsbosbeheer. soms met de natuur in het alge meen. Ik ben gespecialiseerd in Waarom Staatbosbeheer? voorlichting, public relations en re- Ik woon op Schouwen Duiveland creatie. In tegenstelling tot een op en kon daar in mijn woonomge- zichter heb ik als boswachter niets ving aan de slag. Bovendien is met de uitvoerende beheerswerk- Staatsbosbeheer net als Rijkswater- zaamheden te maken, staat een overheidsdienst en bo vendien was ik al volop met de na- Wat is er minder leuk? tuur bezig. Daarnaast biedt mijn Ik heb gekozen voor een buiten- functie van boswachter een enor- baan. Maar door allerlei overleg- me vrijheid, structuren zit ik steeds meer bin nen. Wat voor opleiding heb je ervoor nodig? Wat vinden andere mensen Tegenwoordig is een HBO oplei- van uw vak? ding Natuurbeheer vereist. Ik heb Volgens mij vindt iedereen het zelf nog een MBO opleiding rich- een topbaan; een van de mooiste ting landbouw genoten. banen van de wereld. En gelijk heb- Maar ik heb zowel bij Rijkswater- ben ze! Hoe bent u bij de overheid terecht gekomen? Door toeval kwam ik van meet af aan bij de overheid terecht. Die bleek een goede werkgever. Ik ben bij Rijks waterstaat begonnen, heb op het ar beidsbureau gewerkt en bij het zie kenhuis Walcheren. Nu ik voor de Provincie Zeeland als personeelsadvi- seur werk, merk ik zelf dat er voor het personeel bij overheid veel moge lijkheden zijn. Ik kan van alles rege len voor het personeel op het gebied van ondermeer scholing, mobiliteit, flexibele werktijden en arbeidsvoor waarden. Waarom werkt u voor de Provincie? De Provincie is een interessante werk gever omdat deze zich met tal van za ken bemoeit zoals economie, toeris me, onderwijs, wegen, bruggen en sluizen. De Provincie heeft met zijn werknemers werkelijk het beste voor. Er is een goed beoordeling- en beloningsysteem. Daarnaast de zeker heid die de Provincie biedt een be langrijk aspect, zeker in deze onzeke re tijd. De kredietcrisis heeft bij ons niet direct negatieve gevolgen. Wat voor opleiding hebt u gehad? HBO personeelswerk. Wat maakt uw werk zo leuk? Sinds 16 jaar doe ik personeelswerk waarvan 9 jaar bij de Provincie. Het is het mooiste werk dat je kunt doen want je hebt eigenlijk met alles te maken wat bij wijze van spreken tus sen geboorte en overlijden zit. Ik heb bijvoorbeeld te maken met oplei dingsvragen, werving en selectie, ont slag, en ziekteverzuim begeleiding. El ke dag is anders. Wat zijn de minder leuke kanten? Die zijn er niet. Na zestien jaar perso neelswerk vind ik het nog steeds enorm leuk. En ik heb het nog nooit zo naar mijn zin gehad als bij de Pro vincie. Ik krijg veel vrijheid en verant woordelijkheid. Hoe kijken andere mensen tegen uw werk aan? Ik hoop dat de mensen vinden het belangrijk vinden dat er een perso- neelsadviseur is. Ik kan namelijk voor leidinggevenden en medewerkers veel voor elkaar krijgen. Hoe ziet uw toekomst eruit? Ik denk dat ik hier voorlopig blijf zit ten. Het werk boeit me nog steeds, ik kan mijn ei kwijt en ik heb fijne collega's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47