Wim Geelhoed is nog altijd gek van de judosport Peloton maakt zich op voor Senior Games 2009 o° Deelnemer Senior Games roept op tot meer inschrijvingen. Le Conté assistent van Leonhart bij RCS Boksgala Vlissingen krijgt vervolg Kerkhove via Turkije en Italië naar Parijs Jaap Jan Ritsema keert terug op het oude nest Cafetaria 't Frietuus wint elfde kartrace Duitse media: Rutten wordt trainer PSV Route Dwars door Vlaanderen o o /TV. Valkenberg 99 ZSX CotedeTrieu 143 £ÏX Vossenhol 154 EK Holstraat 194 «30 Woensdag 25 maart 2009 PZC W door Marco Puik GOES - „Judo was bij ons thuis ei genlijk geen sport, het was opvoe ding." Was getekend: Wilma Geel hoed. Met deze uitspraak wil de dochter van Wim Geelhoed bena drukken dat ze de judosport als het ware met de paplepel door haar vader kreeg ingegoten. De 69-jarige Wim is één van de sporters die zich al heeft ingeschre ven voor de Senior Games. Wim Geelhoed is geen onbekende bin nen de Zeeuwse sportwereld. In de jaren zestig van de vorige eeuw was hij een verdienstelijke judoka en in diezelfde periode richtte hij ook een eigen sportschool op. Meervoudig jiu-jitsuwereldkampi- oene Lindsay Wyatt is één van de sporters die Geelhoed al van jongs af aan traint. Daarnaast is de Zeeuw de bedenker van het 'sys teem Geelhoed', een trainingsme thode die gebaseerd is op het voor tkomen van blessures. De liefde voor de judosport is hem tot op de dag van vandaag bijgeble ven. Dat blijkt wel als hij in zijn woonkamer met grote passie ver- Zeeland The Netherlands telt over zijn belevenissen op en naast de judomat. Bij één moment uit zijn rijke judocarrière staat hij iets langer stil. Een open nationale titelstrijd, ergens in de jaren zestig. Het precieze jaartal is hem ont schoten, de partij die hij in de hal ve eindstrijd judode niet. Zijn te genstander heette Wim Ruska, destijds een absolute wereldtop per. „Anton Geesink had zich ge plaatst voor de finale en de organi satie hoopte dat Ruska zijn tegen stander zou worden", blikt Geel hoed terug. „In mijn halve finale- partij gooide ik Ruska echter op zijn rugIppon, dat kon toch niet anders! De zaal was helemaal stil, want de droomfinale zou in het water vallen. Na een beraad van vijf minuten werd besloten om maar een half punt toe te ken nen. De partij was daardoor nog niet ten einde. Ik had helemaal geen zin meer om door te vechten en uiteindelijk greep Ruska de winst. Het moment waarop ik Rus ka op zijn rug gooide blijft voor mij echter hét hoogtepunt uit mijn carrière." Anno 2009 staat Geelhoed nog steeds op de mat. Iedere vrijdaga vond is hij in sporthal Ouverture in Goes te vinden. „Met een select groepje train ik daar en probeer ik m'n eigen technieken te verbete ren", legt hij uit. Over de judo-spel regels heeft Geelhoed zo z'n eigen 'Als je 50 bent, ben je nog hartstikke jong! Dat geldt ook voor iemand van 70' opvattingen. Hij bedacht al eens af wijkende regels om de sport aan trekkelijker te maken en is de grondlegger van de demonstratie- sport 'vechtbal'. Tijdens de Senior Games krijgt Geelhoed de gelegenheid deze sport aan deelnemers en publiek te demonstreren. Over zijn eigen inschrijving voor de spelen voor sporters van 50 jaar en ouder heeft Geelhoed geen seconde getwijfeld. „Ik denk dat ik de eerste was die zei: ik doe mee! Ik hoor van ande ren dat ze een beetje bang zijn om mee te doen. Dat vind ik jammer. Als je 50 bent, ben je nog hartstik ke jong! Dat geldt ook voor ie mand van 70. Je wordt ingedeeld in je eigen leeftijdsklasse. Daarom vind ik ook dat mensen zich moe ten aanmelden. Voor de twijfe laars: het wordt heel erg leuk." zie video op www.pzc.nl/seniorgames Wim Geelhoed, een bevlogen judoka. foto Willem Mieras OOST-SOUBURG - Johan le Conté gaat komend voetbalseizoen aan de slag bij RCS. Hij wordt bij de zondag-eersteklas ser uit Oost-Souburg de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Mi chel Leonhart. Ruud Verbeek blijft aan als herstel- en keeperstrainer. Le Conté werkt momenteel bij Steenbergen als assistent van Karl Vergouwen. De oud-voetballer was eerder bij onder meer Kloetinge en Vlissin- gen werkzaam. Bij die laatste club werd hij aan de kant gezet, terwijl zijn contract naar eigen zeggen nog twee seizoenen doorliep. Met het aanstellen van Conté heeft zondag-eersteklasser RCS de technische staf voor volgend voet balseizoen rond. VLISSINGEN - Het boksgala in Vlis singen krijgt een vervolg. Volgend jaar worden er op zondag 21 maart opnieuw wedstrijden gehouden in het Arsenaal. De organisatie heeft hierover een akkoord gesloten met de boksvere niging DOS en de directie van het Arsenaal. Ruim een week geleden werden in het Arsenaal voor het efrst sinds lange tijd weer bokswedstrijden ge houden. Dat was een doorslaand succes. Het evenement trok het no dige publiek en deelnemers. Ook verschillende Zeeuwse boksers kwamen tijdens het gala in actie. Het boksgala in 2010 wordt een week na de districtskampioen schappen gehouden. De datum was nog vrij op de agenda van de boksbond. MIDDELBURG - In de aanloop naar haar eerste Grand Slamtoernooi van dit jaar, Roland Garros, speelt tennisster Lesley Kerkhove vier toernooien. De 17-jarige Zierikzee- se bereidt zich in Turkije en Italië voor op het Parijse jeugdtoernooi, dat begin juni wordt gehouden. In Turkije doet ze in april aan twee seniorentoernooien mee en in Ita lië is ze actief op twee jeugdtoer- nooien. Voor de seniorentoer nooien moet ze eerst kwalificaties spelen. Kerkhove is de nummer zeventien van de wereld bij de speelsters tot en met achttien jaar. In 2008 werd ze in het enkelspel in de eerste ron de van Roland Garros uitgescha keld. In het dubbelspel haalde ze, samen met Arantxa Rus, de finale. WESTKAPELLE - De korfbalvereni ging Stormvogels uit Westkapelle en Jaap Jan Ritsema gaan komend seizoen met elkaar in zee. De Middelburger gaat aan de slag als selectietrainer. Ritsma neemt ook de coaching van het eerste team voor zijn rekening. Ritsma wordt de opvolger van Bert Mol, die aan de slag gaat bij Good Luck. Beide partijen zijn een verbintenis voor een jaar aangegaan. De doel stelling is om het niveau van zo wel als het tweede team te verho gen. Jaap Jan Ritsma keert bij Stormvo gels terug op het oude nest. In het verleden was hij ook al eens actief bij de Walcherse club. Stormvogels is voor het tweede team nog. op zoek naar een trainer/coach. MIDDELBURG - Het kartteam van ca fetaria 't Frietuus was in de. ereklas se de sterkste bij het Zeeuws in doorkampioenschap. De equipe won de elfde wedstrijd met over macht. CDS. Racing eindigde als tweede, terwijl Klasse Noten de derde plaats voor zich opeiste. De laatste ploeg leek lange tijd zeker van de tweede positie, maar een foutje in de laatste minuut van de wedstrijd brak het team op. De snelste ron detijd kwam op naam van Agnes Kouijzer van Cafétaria 't Frietuus. Ze realiseerde een tijd van 41.875 seconden. In het algemeen klasse ment heeft cafetaria 's Frietuus de leiding. Het team heeft 190 pun ten. Autoteam Steigerbouw Zee land is tweede met 187 punten. door Achille Prick BERLIJN - De Nederlandse trainer Fred Rutten van FC Schalke 04 krijgt nog deze week zijn ontslag en wordt vervolgens de nieuwe trainer van PSV in Eindhoven. Nie mand kon dat gisteren bevestigen, maar de Duitse media waren een drachtig in hun analyse. Rutten, bezig aan zijn eerste sei zoen in Duitsland, bakt er niets van en heeft het zelf ook al opgege ven. Daarom is zijn vertrek onver mijdelijk, aldus de kenners. Rutten werd gepresenteerd als suc cestrainer van FC TWente en aan bevolen vanwege zijn jeugdtrainer schap bij PSV. Die reputatie is niet veel meer waard. Na 25 duels is Schalke nummer acht in de Bun- desliga, zeven punten verwijderd van een ticket voor Europa. Waregem finish Zuiderlaan Wakken Izegem j Wielsbeke Kruishoutem Zingem Nederzwalm Nokere Oudenaarde Desselgém Raster Zulzeke Schorisse Zottegem i Roeselare Start 11.45 uur Grote Markt Kuurne Drie ronden van 15 km bij finish in Waregem Kortrijk Nederbrakel Kilometer Doorkomst 11.52 Kilometer Tourcoing (Frankrijk) q\ Plaats Izegem Kuurne Wielsbeke Desselgem Waregem Kruishouten Zingem Nederzwalm Nederbrakel Schorisse Zulzeke Raster Nokere Waregem Waregem ronde 2 Waregem finish Johnny Hoogerland uit Yerseke is een van de deelnemers. Hellingen T\ Katteberg fï\ Berendries 94 £7\ Eikenberg 113 /IX Oude Kwaremont 130 f~5\ Kalkhoveberg 132 /X Patersberg 134 ZT3\ Nokereberg 164 Holstraat 179 Doorkomst 13.40 Rolant Quist (foto Bart Vandenbroucke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32