Zeeland Gêne in Goes over RAVZ Terneuzen opent Zeeuws cruisejaar Tegenslagen bij aanpak van Fort Ellewoutsdijk Instellingsbesluit en Reglement waterschap Scheldestromen Middelburgse Anna wint voorronde Write Now! Raad maant college alsnog 4033 euro te stoppen in ambulances. Riviertoeristen meren dit seizoen ook af in Middelburg en Veere. M Natuurmonumenten mist subsidies, maar gaat wel aan de slag W PZC Woensdag 25 maart 2009 23 GOES - De Goese gemeenteraad schaamt zich rot dat het college van, burgemeester en wethouders geen geld bijdraagt aan (de inmid dels door Connexxion geredde) ambulancedienst RAVZ. Zij roept het college op alsnog 4033 euro op tafel te leggen. De provincie verleende eerder dit jaar 100.000 euro als overbrug gingskrediet aan de (toen nog) noodlijdende ambulancedienst. Om niet alleen voor die kosten op te draaien, vroeg de provincie aan de gemeenten samen 30.000 euro bij te dragen. Voor Goes zou dat neerkomen op 4033 euro. B en W van Goes weigerden over de brug te komen. „Wij zijn door de provincie niet gekend in de toe kenning van dat geld", liet burge meester Dick van der Zaag weten. „Een futiliteit", reageren de raads fracties in een gezamenlijke brief aan B en W. De Goese raad sprak zich decem ber vorig jaar juist uit voor 'finan ciële hulp' om de ambulance dienst overeind te houden. De raad voelt zich dan ook gepasseerd door het college, zegt WD-raads- lid Dick van de Velde. De brief spreekt boekdelen: „Met verbazing en enige schaamte lazen we zater dag 21 maart in de PZC dat het col lege van Goes weigert het schame le bedrag van 4033 euro bij te dra gen aan de 100.000 euro die nodig waren om de continuïteit van de RAVZ te waarborgen, gedurende de onderhandelingen met Con nexxion." De gemeenteraad constateert dat haar motie in feite door een 'door tastend' optredende provincie is uitgevoerd en vindt dat Goes op deze manier geen beste beurt maakt. De financiële problemen kwamen aan het licht in een periode waar in de Goese burgemeester Dick van der Zaag voorzitter was van de Raad van Toezicht van de RAVZ. De Goese fracties willen dat het college inzage geeft in het rapport Lokerse, dat zich kritisch uitlaat, onder meer over de rol van de raad van toezicht. I** De Goese raad vraagt het college alsnog financieel bij te dragen aan de ambulancedienst RAVZ. Het college weigerde dat. De raad schaamt zich daarvoor. Burgemeester Jan Lonink (r) heet kapitein Ivan Galic van het cruiseschip River Concerto welkom in Terneuzen. Kapitein Willem van der Decken, alias De Vliegende Hollander, vergezelt hem. foto Wim Kooyman door Wout Bareman TERNEUZEN - Het was 'wunderbar', vond de oudere Duitse dame, na een korte wandeling door de bi- nenstad van Terneuzen. Maar nu was ze moe en wilde even een oog je dichtdoen. Ook andere, oudere passagiers van het riviercruise schip River Concerto keerden gis termiddag vermoeid, maar tevre den terug van het uitstapje. Op de kade troffen ze marktkraampjes met Zeeuwse streekproducten én vriendelijk glimlachende vertegen woordigers van de gemeente, de ondernemers en de VW. Maandagavond tegen middernacht meerde het eerste riviercruiseschip af aan de nieuwe cruiseterminal aan de Beurtvaartkade in Terneu zen. Een spandoek van de gemeen te en coördinator Zeeland Cruise Port heette de 160 Duitse passa giers 'herzlich willkommen'. Met de aankomst werd het Zeeuwse cruiseseizoen geopend. De komen de tijd meren in totaal zestig rivier cruiseschepen af in Terneuzen, Middelburg en Veere. En Vlissingen? Dat maakt zich op voor het 'echte werk': de ont vangst van zeecruiseschepen, in de hoop daarmee rijke kooplustigen naar Zeeland te trekken. Provincie Zeeland Ontwerp-statenbesluit Gedeputeerde Staten van Zeeland maken met verwijzing naar de artikelen 2 en 4 van de Waterschapswet, bekend dat op 17 maart 2009 een ontwerp-voorstel aan Provin ciale Staten is vastgesteld tot: - opheffing van de waterschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen per 1 januari 2011 - instelling van het waterschap Scheldestromen met ingang van 1 januari 2011 - vaststelling van het Reglement voor het waterschap Scheldestromen. Ter inzage Het ontwerp-voorstel met de bijbehorende ontwerp-besluiten liggen van 26 maart tot en met 6 mei 2009 voor een ieder ter inzage op de volgende locaties: - de Directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie Zeeland, Het Groene Woud 1 te Middelburg (tel. 01 18-6317001; - het kantoor van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Karféalweg 1 te Middelburg (tel. 0118-621000); - het kantoor van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Kennedylaan 1 te Terneuzen, (tel. 0115-661000); - de kantoren van de gemeenten in Zeeland, alsmede van de gemeente Woensdrecht. De stukken liggen bij de provincie Zeeland ter inzage op werkdagen van 9 - 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het maken van een afspraak voor het inzien bui ten kantooruren, een mondelinge toelichting of kopieën van de stukken kunt u zich wenden tot de heer J.J.W. Cijsouw, tel. 0118-631472 of b.g.g. de heer H.G.O. Hinderink, tel. 0118-631979. Reacties Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld van de ontwerp-besluiten kennis te nemen en kunnen eventuele schriftelijke zienswijzen over de ontwerp-besluiten uiterlijk 6 mei 2009 indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 60014330 LA Middelburg. Indien de wens bestaat een zienswijze mondeling in te dienen, kunt u daarvoor telefo nisch een afspraak maken met eerdergenoemde contactpersoon. door Harmen van der Werf ELLEWOUTSDIJK - Het blijft sukke len met de herontwikkeling van Fort Ellewoutsdijk. Natuurmonu menten loopt een restauratiesubsi die mis, en ook een bijdrage van het Nationaal Landschap is van de baan. Toch gaat Natuurmonumenten dit jaar alvast aan de slag om het Beve- landse fort klaar te stomen voor breder gebruik: een jeugdherberg achtige voorziening met zes slaap- plekken, een theetuin en meer ex positieruimtes. De aanvraag voor een restauratie subsidie is niet ingediend, omdat Natuurmonumenten geen finan ciële dekking kon vinden voor een eigen aandeel in de restauratie. De bijdrage van het Nationaal Land schap verliep eind vorig jaar, om dat het werk niet op tijd kon begin nen. Een langdurige bezwarenpro cedure van omwonenden goeide roet in het eten. Overigens hebben de omwonenden die procedure in middels wel verloren. Voor de zomer wordt een warmte pompinstallatie geplaatst. Energie bedrijf Nuon steekt daar 100.000 euro in. Reparatie van het dak, aan leg van een kabelgoot en herbestra ting van het binnenplein staan dit najaar op het programma. Daar voor is al 75.000 euro beschikbaar van chemieconcern Dow. Natuurmonumenten hoopt dat het Nationaal Landschap alsnog over de brug komt. „We willen de gebruiksmogelijkheden van het fort stapsgewijs uitbreiden, maar houden het kleinschalig." GOES - Anna de Bruyckere uit Mid delburg heeft de Zeeuwse voorron de van Write Now! gewonnen, de landelijke schrijfwedstrijd voor jongeren van 15 tot en met 24 jaar. Ze gaat door naar de landelijke fi nale, op 21 juni in Rotterdam. De jury prees gisteravond in po dium 't Beest in Goes haar inzen ding. „Een groot talent", sprak ju ryvoorzitter Oscar Koeken. De Bruyckere, die eerder een tweede en een aanmoedigingsprijs in Wri te Now! won en ook andere prij zen in de wacht sleepte, zond een drieluik in. Volwassen poëzie waar in haar voorbeelden (onder ande ren Vasalis en Silvie Marie) door klinken, oordeelde de jury. De Bruyckere was heel blij met de prijs. „Het blijft altijd spannend." De tweede prijs ging naar Puck Rombach en de derde naar Mach- teld de Ruijter. Er waren 34 inzen dingen, waarvan veel er bloeddor stige elementen bevatten, video op www.pzc.nl Directie Samenleving, Bestuur en Organisatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25